175
0
183

I. Rotary Félmaraton Debrecen

Ma PB-t futtam, ami a B-tervnek felelt meg.A 2:10 még nincs a lábamban, így nem is erőltettem a 3. körtől a gyorsabb tempót.

A pályával nem volt gondom, nem volt emelkedő, viszont egy kellemes kis lejtő volt benne! :D Na meg a szürke marhák és lámák az állatkertben... :D Az első körben még a tigrist is láttam, elég "éhesen" nézett utánunk... :D

Az első kört majdnem a terv alapján teljesítettem. (kicsit gyorsabb voltam, 6:25 helyett 6:20) A második kör is jól ment. (6:18 tempó)

A harmadik körben kb. 13 km-nél jött az első holtpont, nem is nagyon értettem, hogy miért milyen hamar. (Talán a szél miatt?) De sikerült túl lennem rajta hamar! :) Ekkor mellém ért egy hölgy, aki tartotta az én futótempómat. Először idegesített. Aztán viszont elgondolkodtam és a frissítésnél előre engedtem, így ő lett a nyulam. :D

A negyedik körben nagyon szenvedtem. Újra előjött a holtpont és kitartott a verseny végéig. 6:16 volt a tempóm próbáltam gyorsítani, de nem igazán ment. Itt eldöntöttem, hogy akkor 2:12 lesz a cél idő. Próbáltam nem gondolni arra, hogy 18. km-nél járok.  Próbáltam nem figyelni a szélre. (Érdekes, hogy az első 3 körben nem zavart a szél... :D)  19. km-nél frissítettem egy utolsót és rákapcsoltam. Kb. 10 embert megelőztem, köztük a nyulamat is. 20,5-nél feladta az mp3-am, így zene nélkül értem célba. A szokásos sprintem elmaradt, mert a 19. km után valahol meghúztam a jobb combom és elég kellemetlenül húzódott. De túl éltem és PB-t futtotam! :D Ez a lényeg!

Köszönöm Szkatának a szurkolást!!! :D A többieknek pedig a lekörözés közben a szurkolást! :D

A verseny jó volt, a frisstítés rendben volt, a csomagok is jók voltak amiket kaptunk. Szóval elégedett voltam!

02:20:00 21.1 06:38 9.04 0 0 0 0