Da Martian csapatsport

2009.12.07 Hétfő, 21:45:00

00:40:00

Üzleti Kosár A Liga: Nike Basketball World - Procter & Gamble 45:35 (12:6, 9:7, 16:8, 8:14) Fekete egy pontos triplával nyitotta a találkozót, de a Nike Gehl és Orbán kosaraival megnyerte a negyedet, 12-6 arányban. A második játékrészben felváltva estek a kosarak, ezt a 10 percet is 9-7 arányban hozta a fehér mezes Nike, 21-13-ra vezettek így a félidőben. A harmadik negyed elején remek asszisztokat, labdaszerzés utáni gyorsindításokat, és pontos triplákat láthattunk a Nike csapatától, így Da Martian vezérletével a 25. percre már 37-15 arányban is vezettek. A Nike lehetőséget biztosított a cseréknek, ekkor azonban összeszedte magát a Procter, és a negyedik negyed közepéig 16-0-s rohamot produkálva 6 pontra felzárkóztak. Ennél jobban azonban nem tudták megközelíteni a Nike csapatát, sőt, a végére újra 10 pontra nőtt a különbség. A fehérek csapatként teljesítettek jól, és így megérdemelten múlták felül ellenfelüket 45-35 arányban. Az elmúlt két meccshez hasonló forgatókönyvvel zajlott ez a mérkőzés is. Egy erős kezdő ötössel demoralizálni az ellenfelet, és eldönteni a meccset, majd beküldeni a rotációt, hogy mindenki jót játszhasson. Az előző meccsektől eltérően azonban most erősebb kezdést produkáltunk. Az első két negyedben pontot nem is kellett dobnom, inkább a társakat tömtem labdákkal, plusz lefogtam az ellenfél legjobbját. Ezúttal végre régi önmagamat idézően védekeztem. A harmadik negyedre viszont már megnyugtató volt az előny, így bátrabban hagyhattam ott a biztosító pozíciót és kezdhettem el a pontgyártást is, 8 pontot szórtam néhány perc alatt, így közel 20 pontos előny birtokában mindenki nyugodtan leült és hátradőlt, szinte a teljes kezdősor a padra került. Ennek meg is lett a böjtje, vagy 8 percig nem dobtunk kosarat, viszont sorra kaptuk őket, így egy 16 pontos rohammal majdnem egálig jött vissza az ellenfél. Izgalmas azért nem lett a vége, újra felment a kezdő ötös, és gyorsan letörték az ellenfél lelkesedését. Így ha pontszerűen nem is volt óriási győzelem, megint mindenki jó érzésekkel és sok játékélménnyel távozhatott. 10 dobott ponttal a csapat legeredményesebbje lettem ugyan, de a nap kosarát Zsolti dobta egy csont nélküli tripla formájában : )