2017.04.17 Hétfő, 15:04:00

00:35:08

7.83 km Szint: 126 m

04:29 p/km (13.37 km/h)

Balatonederics Locsolófutás. Időben neveztünk: azért írom többesszámban, mert Zsóka lányom is jött velem. Pár hete mondtam az edzésén, így jött velünk még Zarnóczai Virág, és bátyja Zalán is. Na meg Maja, aki fényképészi munkakörben teljesített szolgálatot. 12-kor ebéd, hogy ne legyen gond a 3/4 3-as rajtnál. Fél kettőkor indultunk, Gyenesben felvettük Virágot, Zalánt. Illés Matyi barátom vállalta, hogy átveszi a rajtszámainkat, így nem kellett korán odaérkezni. A versenyközpont (rajt-cél) a Tájháznál volt kialakítva, elég közel sikerült parkolni hozzá. Matyi barátomat egyből kiszúrtam, villámgyorsan megvolt a rajtcsomag (rajtszám és póló). Kicsi duma a sok ismerőssel, majd 25 perccel a start előtt bemelegítés. Zsókával az előző napokban mindent átbeszéltem, Virággal melegített. Első önálló versenye, ami nem kimért pályán labor körülmények közt zajlik. Volt bennem egy kis aggodalom, hogy fogja bírni, nem téved-e el, stb.... Előre annyit, hogy nem volt semmi gond, sőt! Közel 20 percet csúszott a rajt, valahova a közepe/vége felé álltam nagylányommal. Elrajtoltunk, megbeszéltük, hogy mindenki futja a saját versenyét. Sajnos megint elkövettem azt a hibát, hogy szerényen választottam rajthelyet. A verseny első 2-3 km-e arról szólt, hogy csak előzgettem. 2 km körül fogtam be Virágot, amikor elmentem mellette arra gondoltam, hogy jön a domb, lehet, hogy nagy volt az arcom.... Nem volt nagy! A legnagyobb emelkedő a 3. km-en volt, ennek megfelelően az lett a legrosszabb (5.16), utána még volt két dombocska, azok már 5 percen belül mentek (4.36-4.47), aztán a síkon megint 4.18-as km. Úgy tűnik, hogy 10 km-en belül 4.15.-4.20 közt van a tempóm. Az egész versenyen csupán egy srác ment el mellettem, ő is csak az utolsó dombon. A murvás szakasz vége már aszfaltozott út volt, így vissza is értünk a faluba, ott már csak egyenesen, síkon a célig. Jó kis pálya volt, küzdős, hazudnék, ha könnyűnek titulálnám. A célban gratula a többieknek (10-15. közt jöttem be, előttem nem volt női versenyző, azokat mind megettem...:-). Kis szusszanás után visszafele sétáltam a pályán Zsóka elé. Pár perc múlva jött Virág, rá másfél-két percre pedig Zsóka is, akinek a mozgása nagyon rendben volt, erősnek látszott (és nem csak az apuka szól belőlem). Kiabáltam neki egy hajrát, aztán befutottam vele az utolsó 150 métert a célig. A célba egy kis emelkedő volt, Zsóka olyan sprintet nyomott, amit alig tudtam lekövetni. Nagy gratuláció neki élete első igazi versenyéhez, amit valóban teljesen önállóan futott meg. Az eredményhirdetésen még részt vettünk, negyedik lett! Virág lett a harmadik, előtte/előttük két felnőtt nő. Sajnos 40 év alatt, és 40 év feletti kategória volt csak, de sebaj, az érzet, a jól megfutott verseny eufórikus élménye feledtette a díj hiányát (legfiatalabb futó volt ezen a távon). A magam futására is méltán büszke lehetek, de sokkal büszkébb vagyok Zsóka lányomra, hogy eltévedés, hiba nélkül abszolválta ezt a - neki hosszú - távot. A befutónál Maja csinált pár jó képet, azzal később egészítem ki a beszámolót!

Ui.: Zsóka nagyot futott: 40-41 perc közt!