21.1 km

05:21 p/km (11.21 km/h)

Balatonman Füred – 2016 – Féltáv
30+ fok és a Gella (hegy), minden adott volt egy évadzáró versenyhez.
Ezen a pályán idáig csak Speciál távon szívattam magam (1,9-180-8/11,5), ezért nagyon kíváncsi voltam mit tudok Féltávon (1,9-89-21,2). Hasonlítani leginkább keszthelyi pályához lehet, csak ez egy kicsit meredekebb és rögtön az elején éri az embert a sokk (saját mérés szerint 1300 m szint, a keszthelyi 1100 m). Ez alapján született meg az elvárás, legyen az időm 5:14 jobb és legyek benne a top 10-ben.
Úszás: a mezőny szélén helyezkedtem, hogy bunyó mentesen, saját tempóban teljesítsem a távot, nem foglalkozva az előnyt jelentő lábvízzel. Ez most is bevált.  32:49 idővel 18. jöttem ki a vízből, ami az én esetemben igencsak jónak számít.
Bringa: új stratégiát alkalmazva, 1, végig géllel frissítettem a hegyi pálya miatt, hogy könnyítsem az emésztést (a szelettel szemben), 2, kissé visszafogtam a bringa táv elején és 3, többet ettem az első felében. Magam is meglepődtem milyen jó sikerült, amikor is javulóra sikeredett a 2. bringa köröm. Az is nagyon jó érzés volt, amikor az első körben megelőző 3 versenyző, a végén be lett fogva. Idő: 2:49:02.
Futás: az egész év során jól begyakorolt rossz frissítést most is sikerült hoznom. Kóla + Iso + víz próbáltam teljesíteni a futó számot. Keveset ittam szomjas voltam, ha kicsit többet szúrt, nem igazán tudtam eltalálni. Majd rám tört az éhség. A gyári frissítő termékét nem ismerte a gyomrom, ezért épp hogy csak megkóstoltam, dobtam is ki, nehogy még ez is rátegyen az amúgy sem fényes helyzetemre. A Félmaraton második felében, valahogy jobbra fordult a helyzet. Elengedtem az eredményt, tudatosítottam, hogy ez az évadzáró versenyem és ha görcsösen akarom, akkor sem lesz jobb. Ennek hatására, meg talán annak is, hogy kissé beborult és 33 fok helyett kellemesen 28 fokra hűlt az idő, megindultak a lábak. 1:53 futottam, aminél én tudok sokkal jobbat is. A futó időt mindenképpen árnyalja a Gella, de akkor is! Látva az ellenfeleket és az idejüket, a 10. hely még reális lehetett volna, de most csak a 12 (142) volt elég a teljesítményem.
Záró gondolat: „Lehet, hogy hosszú távon a pesszimistának van igaza, de az optimista jobban élvezi az utat.”

01:52:57 21.1 05:21 11.21 0 0 0 0