166
0
0

Keszthelyi Kilométerek Félmaraton

A Vivictta után, ami annyira nem sikerült jól, ráadásul teljesen ki is készített, már nem mertem tervezni, de egy 1:45 körüli időben azért bíztam.

Reggel iszonyú sztutyok idő volt, hatalmas szél, szakadó eső és hideg. Mintha Siófokon lennénk novemberben. Mire a verseny elindult, az eső elállt, és a szék is alábbhagyott, így egész jó futóidő lett. Az első kört 4:55 körüli tempóban kezdtem, és annyira jól esett, hogy simán tudtam is tartani. Az hogy jól esett, abból is látszott, hogy nem nézegettem az órám, hogy távban hol járok. Ilyen flow-szerű futás volt. Volt 1:43-as iramfutó, akikkel megfordult a fejembem az elején, hogy tartok, de ők elmentek az első rajtzónából, szóval ők egy perccel előnnyel indultak, így lemondtam róluk. Nem is volt baj, hogy így alakult, mert tök jó volt a saját tempómban. A Balcsi-parti fordítónál láttam, hogy az iramfutó kb. 2 és fél perccel van előttem. Az első kör végén még mindig tök jól voltam, így kicsit belegyorsítottam, lesz ami lesz alapon, de ettől sem készültem ki. Úgy 18 km-nél láttam, hogy az iramfutók már csak 150 m-rel vannak kb. előttem, úgyhogy nem vettem vissza. A befutó előtti emelkedőn meg is előztem a bolyt, vagy legalábbis maradt belőle.

Jó kis futás volt, végig élveztem, jó kis negatív split lett a két kör (51:48 és 50:01). Rég volt ilyen kellemes versenyem.

01:41:49 21.15 04:49 12.46 0 0 0 166