2009.08.23 Vasárnap, 11:15:00

02:26:58

61.55 km Szint: 520 m

02:23 p/km (25.13 km/h)

Na ez nem az én napom volt. Szakadó esőben mentem Salgótarjánba, a Tarján Kupára. A reggeli készülődésnél egy hatalmas durranás a kerékpárom felől, a hátsó gumi szétment álló helyzetben. Kiderült, hogy valami előző nap szétvágta a külsőt és eddig bírta. Gyors gumicsere, a Lányom 22-es 8 baros gumija az én 23-as 10 baros helyett, szóval rosszul kezdődött. Az eső elált, de vizes úton rajtoltunk. Mindjárt az elején nagyon rosszul esett az emelkedő, (az eső miatt nem nagyon tudtam bemelegíteni) le is szakadtam, mehettem egyedül. A következő szakasz az emelkedő után kellemesebb volt, lehetett haladni, aztán jött a húzosabb emelkedő a kőr vége felé, nem volt vészes, de nekem nem igazán ment. A második kőrben feltámadt a szél, természetesen szemből, ami megpecsételte a sorsomat. A harmadik kőrben még elmentem az első domb tetejéig, aztán levettem a rajtszámot és visszacsorogtam a célig. Amilyen jól ment Gyömrő és Tatabánya, annyira nem ment itt. Egyébként jól szervezett verseny volt, a rendezésre nem mondhatok semmit.