2014.07.20 Vasárnap, 10:00:00

01:42:06

26.4 km

03:52 p/km (15.51 km/h)

Győr-Lipót futóverseny. Mivel 12 órával ezelőtt futottam egy számomra max 5000-et, így mára egy egyenletes 4" körüli tempót terveztem. Amúgy is 25 kili volt kiírva. Sajnos az elején 3:29 kezdtem, még a tegnapi ritmus maradt meg bennem. De szerencsére hamar vissza vettem és olyan 3:45 körüli ritmusban haladtam. A helyezéssel nem foglalkoztam, tudtam hogy valahol a középmezőnyben futok, de most ez jó volt így. Az első váltópontnál szóltak hogy 5. vagyok. Olyan 200m-el van előttem 3.-4.-ik. Bár elérhető közelségben volt a dobogó, de nem akartam több energiát belefektettni a futásba. Szeretttem volna úgy célba érni, hogy ne legyek kiütve, hisz a jövőhéten is nagyon kemény résztávok várnak rám. A futás jól ment, mind fizikálisan, mind fejben ott voltam. Aztán 14kilinél a gyorslábú fiatal srác nyomott egy offot. Drasztikusan kezdet meghalni! 40 fokban így elfutni magát! Nem tudom hogy a hátrelévő 12 kili hogy élte meg. Pikk-pakk a 4 helyen voltam. Na ez az a helyezés amivel a tököm tele van! Míg a mester nem írta nekem az edzéseket addik 10 versenyből 8-on a 4. voltam! Aztán az elmúlt 1 évben szerencsére elég sokat kell felmásznom a dobogó valamelyik fokára!:-) Ennek ellenér még mindig csak a saját ritmusomat, olyan 3:50"  futottam. Aztán újabb nagy meghalás. Szerencsére nem én adtam elő, hanem az előttem futó srác. Pikk-pakk és már a 3. vagyok! Na ez már fas.a eredmény. A vége nem esett már annyira jól, de azért sikerült egyenletes tempóban befutnom! És már erről a versenyről is van kupám! Aztán pancsi a fürdőben! Egy jó nap volt! És edzésnek sem volt rossz! 12 óra alatt egy rövid tempófutás, majd egy hosszú tempó is! Megyünk tovább előre!!

01:41:14 26.4 03:50 15.65 0 0 0 0