2014.04.26 Szombat, 12:00:00

01:16:40

21.6 km

03:33 p/km (16.90 km/h)

Óbuda futófesztivál. Vannak a szívemhez közelálló versenyek. Na ez az Óbuda félmaraton is ilyen, így ezen mindenféleképpen szerettem volna indulni. Amúgyis hétvégére 20kili lendületes futás volt kiírva. Mivel jövőhéten indulok a 10.000-es ob-én, ezért nem pihentem rá, tegnap még egy nagyon kemény résztávos edzésem volt. Szerettem volna azért egy jót futni, de nem tudtam hogy milyen tempó lesz az ami jól fog esni. Én olyan 3:40 körülire saccoltam. Aztán a rajtnál ott volt egy profi fiatal triatlonos srác /kisbartos/ aki a rajt után 3:30 körüli tempót ment. Mentem utána aztán ha nem esik jól akkor majd visszaveszek. Az első kör végén még 4 voltunk. A második körben megbeszéltük hogy megyünk váltott vezetéssel körönként. Ekkora már csak ketten maradtunk. A körök 3500 méter helyett 3600 voltak, így tudtam hogy ez egy igen csak hosszú félmaraton lesz. Szerencsére a futás nagyon jól ment! A 3:30 körüli ezrek simán mentek. A tegnapi résztávnak nyoma sem volt. A 2.3. körben aztán leszakadt az ég! Jól eláztunk! A pálya amúgy nekem nagyon bejött. Oda vissza, majdnem tök sík. Dávid a 4körben szólt hogy neki kicsit gyors a 3:30, én meg nem akartam magam szétfutni, ezért kicsit visszavedtünk a tempóból, és az utolsó 2 kiliig együtt mentünk. Ott kicsit gyorsítottam, 6:35-ös utolsó 2 kilit mentem.  Innen is látszott hogy milyen komfortos volt a 3:32-es tempó. Nagyon jó kis nap volt! Sok ismerős futó, szuper verseny!:-)