04:29 p/km (13.40 km/h)

176
0
0

A tavalyihoz képest gyönyörűszép tavaszi nap volt, mondhatni rekord döntögető.Az első 2,5 körre sikerült futótársakat találni, akik 3:20-t terveztek, de 3:05 idővel nyomták ;-) Ezt a távot meg sem éreztem, nagyon könnyen ment. 3. körben megfájdult a jobb lábfejemet és a sípcsontott összekötő izom, amit előző nap sikerült nyújtást követően meghúznom. (6 maraton után is tudok orbitális helyeséget alkotni) Kellett egy kis idő, hogy kitaláljam hogyan fussak, hogy kevésbé terheljem ezt a lábrészt. Egyfajta bicegős lábujjhegyes futást választottam, ami megterhelte a térd mögötti részt, ami egy visszatérő sérülésem. Ez ahhoz vezett, hogy hamarabb elfáradtam, ugyanis az ötödik körig tudtam tartani az átlag 4:23 tempót, utána mint akit elvágtak. Laposodtak a lépéseim és valami olyan futóstílus sikerült felvennem, ami miatt a ball forgóm is elkezdett beállni. 6-7 kör maga volt a kínszenvedés. Az utolsó körre kjött szurkolni Wica, ami erőt adott és kicsit sikerült összeszednem magam, egy hajrára. A sok sérülést összevetve meg vagyok elégedve az idővel.  A 3:05-t egy megvalósítható cél lett volna. Abszolút 4, korcsoportos 1 helyezett. (147 indulóból)

03:08:57 42.2 04:29 13.40 0 0 0 176