163
128
186

Lago Maggiore Half Marathon

Egészen a bemelegítésig nem tudtam eldönteni milyen tempót menjek. Nem éreztem a CHI-t korán reggel. Gondoltam majd kocogás közben kitalálom, hátha "megérzem". Úgy kicsit több, mint 1 km futás után elkezdtem "tempót futni", olyat amilyet kényelmesnek éreztem. Rápillantottam az órára és láss csodát 4:45 a pulzus is rendben volt olyan 160 körüli. A légzés is könnyen ment. Jött az ötlet akkor meg kellene próbálni. Hát elindultam. Kissé izgatott voltam, nem-e vágom nagy fába a fejszémet...mivel az idejét sem tudom mikor futottam ilyen tempót tisztességes távon...tavaly, valamikor. Ezt a félmaratont amúgy is edzésnek szántam. Gondoltam ha megy egy 10 vagy 15 km ebben a tempóban az már kiválló! :)

Egészen virgonc voltam 11 km-ig. Addig nézelődtem, ismerkedtem a tájjal.  Ami egészen különlegesnek hatott. Az időjárás tavaszias volt, gyenge szél talán, szép napsütés. Hó fődtte hegycsúcsok, amit ritkán lát az ember. Persze mindez pólóban. :)

Na de 11 km után elkezdett fájni a térdem, hiába no, nem szokta még meg ezt a száguldást. Kell a lassabb-hosszabb táv és a gyorsabb-rövidebb táv! :) De majd kialakul ez!

A 15 km környékén volt a CÉL is, tehát tovább kellett futni majd valahol a távolban ott volt a fordító...amit valamiért nagyon elkezdtem várni. Lehet érthető okok miatt! :) A fórdítóig úgy éreztem csak vánszorgok, abban láttam a nagy hajrához a CHI-t! Amit úgy 18 km-től terveztem. De sajnos "lemaradtam" a táblákról a nagy koncentrálás közepette! Már csak az utolsó 250 m környékén vettem észre, ócsúdtam föl, itt a CÉL.!!! Ránéztem az órára ami éppen 1:37:xx mutatott. Elkezdtem gyorsítani ahogy csak bírtam, emlékeim szerint vagy 80 embert "helyben" hagytam! :) Az idővel futottam versenyt, ugyanis a nagy vágy az 1:40:00 alatti idő volt. A CÉL-egyenesre ráfordulva a bruttó időt jelző óra elkezdte számlálni az utolsó másodperceket az 1:40:00-es CÉL-időhöz. Ez a tény is adott egy jókora löketet, tényleg úgy éreztem szárnyaim nőttek. Csak mentem és nem számított semmi csak a CÉL!

Utó-gondolat: ha ez ilyen jól esett, vajon mit fogok akkor érezni, ha már végre futok is, nem csak "kocogok"!  :) :) :)

A CÉL-ban chip eltávolítás, éremsozstás várt, no meg a standok ahol étel,ital várt minden elszántan küzdő futót!