Eredmény: 1:25:56 (új fm PB!)

Hőmérséklet: 14°C, kellemesen futható

Frissítési pontok, szervezés: szokásos BSI-s, 4-5km-ként egy-egy

Garmin TE: 5.0 (mint mindig)

Nagy reményekkel mentem erre a versenyre, hisz kicsit máshogy készültem rá, mint eddig.

A tempó már igen jó, viszonylag könnyen ment a 3:55-4:05 körüli tempó, csak kicsit fáradt lehettem, vagy kellett volna egy kis energia löket 8-10km-nél. Ezen még dolgozni kell, hogy a tempó állóképesség is adott legyen hosszabb távon. Elhatároztam, hogy jövőre nem lesznek RT-s edzések. Helyette lesz kemény iramváltós fartlek (mondjuk 100/100-as, vagy 2-3 oszlop gyors/lassú). Ágival erről sokat beszéltünk, hogy mit hogyan, így ez lesz az egyik alapja a kondicionáló edzéseknek.

Az odaérkezés elég zökkenőmentesen ment, attól eltekintve, hogy az összes biztos tűt a kocsiban hagytam. A sofőr meg elment egy 90-100km-es biciklis útra. Elég vicces szitu volt, hiszen mindig én viszek a családnak rajtszámhoz rögzítő eszközt. Természetesen egész Siófokon nem volt, bár nagy nehezen találtam egy futót, aki felajánlott egyet. A kesudiós zárós csipeszt meg felhasználtam másodiknak.

Túl sok bemelegítésre nem jutott idő, így futottam 1km-t normál tempóban.

Érdekes, hogy a leggyorsabb rajtzónába jóval lassabban futók is beálltak, aki pl. engem, feltartottak. A rajt után nagy nehezen sikerült leelőzni a jóval lassabban futókat, és lett egy elég gyors első km-em. Az első kör nagyon jó lett, 4’ körül volt az átlag. Sajnos éreztem, hogy ez nem fog kitartani végig. Itt be kellett volna áldozni 20 mp-et komolyabb frissítésre, amiből profitálhattam volna 1’-et, így 1:24:30-1:25:00-t lehetett volna reálisan futni.

Mindegy, innen végig futottam, bár éreztem enyhe kimerülést, ami a végére kicsit erősebb lett. Ettől független nem is lett rossz az időm. Tavaly nagyon gyérül sikerült a verseny, de az egyértelműen elfutás volt.

Bár nem lett meg az 1:24:xx, nagyon közel vagyok hozzá. Szerintem a felkészülés alapvetően jó, de kell a kemény fartlek is. Ennek fényében fogok jövőre készülni. Szerintem izgalmas időszak elég nézünk. :-)

Konzekvenciák:

-        a felkészülés alapjai jók, a keményebb edzések hoztak gyorsulást, de még kell dolgozni azon a pár percen. Ezt látom reálisnak a fejlődés szempontjából az elkövetkezendő évekre nézve.

-        frissítés: mit, hol, mennyit. Ez nagyon fontos, mert energizálási probléma lehetett az egyik oka a lassulásnak. Ezt is ki kell még dolgozni (terv: 10km környékén mindenképpen kell a gél).