01:53:00

21.64 km Szint: 228 m

05:13 p/km (11.49 km/h)

Hungaroring futás... (A táv és a szint a garmin után szabadon...)

Petit felhatalmaztam.... Ha még 1x 30 fok fölötti időben versenyezni akarok, akkor vágjon pofán, kötözzön le, vegye el a futócipőmet ... stb.

A versenyidőm önmagáért beszél, nagyon gáz, de ott, abban a katlanban ezért is meg kellett ám keményen küzdnem.

Jó ötletnek tűnt, hogy fussunk a F1 pályán, de nem piros riasztásos hőségriadóban.

Aki járt már a Hungaroringen, az tudja, hogy nem sok fa van a pályán, ami minimális árnyékot adna, sőt egy sem. Megjegyzem teljesen érthető okokból. :)

5 kört kellett letudni, 1-2-3 még úgy ahogy, de a 4., meg az 5., na az már egyáltalán nem hiányzott, ha még egy kör van, akkor tutira kiszállok, nem érdekel, hogy égő, vagy nem égő, baromira paráztam, hogy elájulok, "borzasztó kellemetlenül" éreztem magam. :)

Peti is újra rájött, hogy mégsem indul a Badwater-en, vagy legalábbis még gyúr rá egy kicsit néhány ilyen versennyel. Ja és menet közben még azon gondolkodott, hogy levezet a végén 1 körrel. Noooormális???!!!  Miután nagy nehezen ő is célt fogott, meggondolta magát ... :)

Nekem kevés volt a frissítő, az is rohadt meleg, nem kifejezetten szomjas voltam, hanem felhevült, a fejemet szívesen hűtöttem volna, vagy a vattát nyelt "pofámat" is olyan jó lett volna kiöblíteni.

A 3. körben már kezdett rázni a hideg, ismerem ezt az érzést, és nem csak -20 fok környékén.... Visszább vettem a tempóból, majd az utolsó körre már úgy éreztem, hogy szinte csak vánszorgok, ha nem szégyeltem volna magam, akkor belegyalogolok, legalább az emelkedőkbe, mint sokan mások. Amúgy meglepően hullámos volt a pálya. Minél előbb célt akartam fogni, így inkább joggoltam tovább. Nem érdekelt, hogy hanyadik vagyok, hogy a cél előtt 5 méterrel ki előz még meg, csak árnyékot akartam a fejem felett és némi folyadékot juttatni a szerveztembe.

Egy  Kazinczy- Szép magyar beszéd versenyen kisebb megbotránkozást okoznék, ha őszintén szavakba ölteném az érzéseimet a mai időjárásról, a versenyről és az átélt pillanatokról.

Ezért röviden és tömören mondom, ez az egész egy nagy szar volt.

Részemről még edzésértéke sem volt, ráadásul megint szétcsaptam magam.

Az utóbbi versenyarcokhoz képest (ultra, terep) ez egészen más brigád volt, nem is jött be igazán. El vagyok szokva a verseny előtt melegítsünk be Katus Attilával stílustól.

Hazafelé még megálltunk a Duna parton csobbanni egyet, na az már nagyon jól esett felhevült gyenge kis testemnek., meg persze a hűtőtáskában lapuló dinnye, amit miután  Peti kés híján jégkaparóval barmolt szét, kétpofára zabáltunk.  :)))