2013.08.03 Szombat, 16:00:00

00:49:26

13.7 km

03:36 p/km (16.63 km/h)

XXX.Tatai minimaraton. A tavalyi hatalmas betli után erre a versenyre nagyon akartam menni. Itt mindig nagyon erős a mezőny, és a pálya is kemény! Ez az idén sem volt másképp. Nagyon sok jó futó, brutális időjárási körülmények, árnyékban volt 36.5 fok!!! Mivel itt már a 40-es korcsoporban voltam érdekelt, így szerettem volna ezt a korcsoportot megnyerni!! A bemelegítésnél a Geotekkes fiúk mögött futottam, és hallgattam ahogy az ifi eb élményüket mesélték. A rajt után Józsa Gabi nagyon elment, aztán egy másik srác, és Bogos Tomi, és a mi bolyunk következett. A fiatalok sehol nem voltak, pedig a 3:25 kezdés nem volt egy nagy iram. Aztán 5 kilinél befogtam az egyik srácot, így már a harmadik helyen futottam. Bogos mögött 20 méterrel. 8 kilinél utolértem, de kicsit beleváltott, így nem tudtam elmenni mellette. A strandnál a placcon iszonyatos forróság fogadott. Nem voltam elkészülve az erőmmel, így 12 kilinél ismét támadásba lendültem! De Tomi ismét nem engedte hogy elmennyek mellette. Én barom, gyáva fa.z meg nem akartam küzdeni!! Megelégedtem a harmadik hellyel! Fejben iszonyatosan gyenge vagyok!!! Ez a VB előtt nem túl bíztató!!! Szóval 10 másodperc hátránnyal a harmadik lettem összetettben ezen a nagyon nívós versenyen egy pokoli időben! A 40 feletti fogatlanok kategóriában pedig első! Nem minden nap áll az ember egy Józsa Gabival a dobogón! Mostanában nagyon jól megy a futás, kezd a sok minőség munka látszani!! Már nagyon várom a félmaratoni ob-ét, ahol Gabival, Rolival és talán velem egy dobogó közeli eredményt el lehetne csípni csapatban, amivel egy nagy álmom válna valóra!!!!! Szóval ez egy nagyon szuper nap volt!!!!

00:00:00 14 00:00 0.00 0 0 0 0