2013.06.16 Vasárnap, 15:30:00

00:44:48

12.3 km

03:39 p/km (16.47 km/h)

13. Bardejov Run. Ez egy hosszabb beszámoló lesz! Leírom az első igazi Profi versenyem történetét. Hogy Ti is betekintést nyerjetek abba a világba ami csak a pénzről, és a megélhetésről szól. Szóval Magyarország egyetlen Profi csapatával, Oláh Tomi beajánlásával amit ezúton is köszönök szépen neki!!!! /már jó sokkal teartozom Tominak!:-)/. Én a veterán korosztály miatt mentem 40-50 között. Szombat délután indulás Pestről Bene Barnival, és Erkolo Ashanafival. Barnival sokat beszélgettem az úton a futásról, táplálkozásról, edzésekről, és a versenyszezonról. Este értünk Bardejovba. Ott már várt ránk a csapat többi tagja, akik Lengyelben versenyeztek aznap. Két Kenyai fiú, két Kenyai lány, és egy Román lány. A menedzserünk is velük utazott. Az útiköltséget, szállást, kaját, nevezést a versrenyszervező állt!!!! Nekem "csak" futnom kell, de azt kur.a gyorsan! Másnap reggel rajtszám átvétel az étteremben. Minden futót személyesen hívnak ki!!! Még a korosztályosokat is!!! Döbbenet! Ez egy kis világbajnokság! Ez csak profi verseny. Itt amatörök nincsenek. Jöttek sorban a menedzserek az autókkal, ahonnan száltak ki ötösével a Kenyai, Marokkó, Etióp, Lengyel, Ukrán, Cseh, Szlovák futók. Csak áltam és bámúltam. Láttam hogy sok Veterán is volt közöttük akik nagyon jó futók!! Ez brutál lesz mondtam magamba. Senki sem hitte hogy a rendező ekkora mezőnyt hív össze. Az elit kategóriában 25!!!!!!! futó kapott pénzt, míg a veterán kategóriában az első 6!!!! A pénzdíjról csak annyit hogy, az én kategóriámban is annyit kap az első, amennyitt kis hazánkban egy versenyen sem kap az abszolúlt győztes! Más világ! Értékelik, és elismerik a futást, még a veteránokat is!!!!!!!!! Nem a minnél több bevétel szerzés, és a hogyan húzzuk le a futókat verseny!!! A pálya dimbes-dombos lesz kaptam az információt előzetesen. Nem vagyok egy jó hegyi futó, de valahogy leküzdöm majd godoltam, és nagyon vonzott hogy összemérjem magam a veterán külföldi futókkal! Ezért mentem ki. Nem a Pénz miatt! Nekem nem ebből kell megélnem, hála istennek! De azért jó érzés ha elismerik az embert!!!!!!! Én ezt a minden héten két-három verseny, utazás nem tudnám csinálni!! De megértem az afrikaiakat akiknek nincs más!! E hez az egy dologhoz értenek, és nekik ebből kell eltartani a családot, ami nek kicsi! 8-10 tesó szurkól nekik odahaza!!! A táv 13 kili volt egy 3 kilis körpályán. A verseny előtt 3 órával besétáltuk az útvonalat. Meseszép hegyi erdős környezet egy üdülőkomplexum közepén. Na ekkor ért az első pofon! Az első 1500 méter emelkedő, majd fordulás, és 1500m lefutás. Szóval semmi sík szakasz! Ez brutál futás!! Ugye felfelé tolod mint barom, majd lefelé meg úgy jössz hogy majdnem orra buksz a tempótól. Ez nem az én pályám. Én szeretek egy egyenletes tempóra beáállni, és azt tolni amíg meg nem halok! Ide speciális edzések kellenek! De a profiknak nem számít milyen a pálya, ők mennek mint állat! Bemelegítés majd délután 15:30-kor rajt!! Furi volt hogy csak profi verseny volt! Pár százan voltunk csak a rajtnál de az mind szupi futó!! A menedzserünk mondta hogy az én korosztályomat már három éve egy Ukrán srác nyeri. nagyon erős! A rajt után beálltam mögé. Megyek vele amíg tudok mondtam magamba. Hát ez másfél körig tartott. Az emelkedőn 3:39 ezerrel kezdtünk, majd a lejtőn 2:59 ezer. Bassza meg, ez kur.a gyors lesz, és a 30 fok sem volt nagy előny!!! Én ebbe a tempóba bele fogok rokkani! Visszább is vettem. A második körben már sok csoki álltt az út szélén. Hullottak mint a legyek. Meleg, gyilkos tempó, sok verseny. Ők sem gépek ez kiderült itt is! De ilyenkor ők is kiállnak és ez nem szégyen!!! Ezt megtanúltam!! Én a múlthéten a K H félmaratont feladtam, mert nem ment a futás! Az a Szlovák srác aki akkor nyert, most is itt volt, de csak 500m!!!! tudott velem jönni!!!! Végül két percel jött be mögöttem!!!! Meg kell tanúlni veszíteni is! Egyszer ő a jobb utána én! Itt már akkora különbségek nincsenek, csak az aznapi forma dönt!! Szóval vissza a vesrenyhez. A második kört már egyedül kezdtem. Nagyon szétszóródott a mezőny. A baj az volt hogy nem tudtam hogy ki veterán, és ki nem. A harmadik körben már iszónyúan fáradt voltam! És még egy kör basszús. Csak 3kili de mégis úgy éreztem mintha 20 lenne. Nagyon szenvedtem!! De küzdöttem mert azért jöttem!! Nem okozhattok csalódást, sem magamnak, sem a Teamnek! Ők bíztak bennem. Valahogy beértem és ott annyi is volt! Maxra futottam magam! Ez bruál pálya volt basszus!! Eredmény lista nem volt, mivel chip sem. Az eredményhírdetés a szállodában volt egy vacsora után, amit természetesen a szervezők álltak!! Végül kiderült hogy 3. lettem! Kicsit csalódott voltam mert talán a második helyre lett volna esélyem, ha tudom hogy mi a helyzet verseny közben! A győztes nagyon nagy futó! Iszonyú erős! Van még hova fejlődnöm!!!!! Edzeni kell!!! Ennyi!!! Az eredényhírdetés után tombola is volt! Nagyon sok ajándkkal! Hűtő, tv, rádió, sampon, budipapír!!!! 2 óra volt a tombolahúzás! Én még egy kur.a wc papírt sem nyertem!:-)) Végül este 9-kor irány haza!!! Hazafelé lejátszódott bennem az elmúlt két nap történései. Boldog voltam hogy ismét megismerhettem nagyon jó futókat!/Bene Barni/ Örültem hogy betekintést nyerhettem a Profik világába, és hogy összemérhettem magam a velem egykorúakkal is! De annak is örültem hogy én mégis csak egy amatör futó vagyok, és nekem ez "csak" hobbi, amít viszont megpróbálok profi hozzáállással csinálni! Engem hála istennek a pénz nem motivál! Nem cserélném fel az én kis életemet az övékével! A menedzserünknek is szeretném megköszönni a nagyom Profi szervezést!!! A végén jó volt látni hogy az ő futói voltak a legjobbak!!! Stresszes egy meló az övé! De remekül csinálja! Most pedig megyek és elteszem a futócipőmet egy hétre!! Ennyi pihenés nekem is kell, hogy újra fel tudjak pörögni. Mert őszre, és jövő télre nagy céljaim vannak!!! Hát röviden ennyi!:-))))

00:00:00 13 00:00 0.00 0 0 0 0