04:00 p/km (15.03 km/h)

188
0
200

Hosszú kihagyás után. Miután tavaly juniusban abba hagytam a kerékpár versenyzést. 5 hónapnak kellett eltelnie hogy ráhangolódjak, hogy én bizony kerékpározni már nem tudok. Idö hiányában. November végén kezdtem el a futó edzéseket. kezdetben sok sérüléssel. Talán február végétöl mondható az hogy már nem hátráltatott sérülés, csak az idö és a motiváció szabott határt edzéseimnek.

Ugy éreztem március vége felé éppen itt az ideje egy szintfelmérö versenynek. Remek alkalom volt a Gazdagréti futóverseny, ahol Gazdagrétröl Csillebércre kellett felfutni. A 10 km-es táv több mint fele megközelitöleg 6 km emelkedett. a maradék 4-böl 1.5km nagyon meredek kövekkel gyökerekkel tüzdelt szakasz volt. Igy volt benne mindenkinek kedvére való.

Ellenfelek ismeretének hiányában és a saját hülyeségem miatt is . Elsö két km-t nagyon nagy tempoban kezdtem egy olyan futóval aki 00:32:30-at tud 10 000m-en. Ennek az lett az eredménye hogy, 2. helyen futottam, és 2 km-töl szép lassan jöttek fel é mentek el mellettem az emberek. Csillebércre érve 6 km-nél 6. helyen futottam. A technikás szekción minden erömet mozgósitottam. Olyan lábtörös 00:03:10áes tempóban romboltam le a legmeredekebb kövekke,l gyökerekkel tarkitott 1.5 km-en és felértem a 4. helyre és le is szakitottam a mögöttem haladókat. Ez olyannyira megterhelö volt hogy aszfaltos lejtön már nem tudtam közeledni az elöttem haladókhoz. A célban 00:39:55 alatt értem.

Késöbb kiderült 3. helyen, mert egyiköjük nem az én kategóriám volt. elsö helyezett utcahosszal nyerte a verenyt. 00:37:18-at repesztett a 10 km terepen 300m szinttel, 2. 00:38:28-at.  Én a 3. helyen 00:39:55-t.

Végére nagyon elfáradtam, de visszagondolva a 2. hely nagyon nehezen de meglehetett volna. Ugy érzem ha az elején nem 00:03:10-es tempóban kezdek a 2. helyen 2 km-en keresztül, hanem lazábban csak futok a tömeggel...jobb lehetett volna. Jó lecke volt :)

Várom a folytatást :)...Remélem lessz idöm és energiám folytatni ...

00:39:55 10 04:00 15.03 300 0 200 188