2012.11.18 Vasárnap, 09:08:00

01:39:34

21.26 km

04:41 p/km (12.81 km/h)

Szeptember óta készültem az adidas miCoach-csal, azzal a tervvel, hogy a Siófoki félmaratonon megpróbálok PB-t futni. Eddig 1:49:47 volt a legjobb időm mostanra pedig 1:45-ön belül volta cél. Sokáig hezitáltam, hogy végülis lemenjek-e Siófokra futni vagy esetleg fussak a Tudás Útján, de végül harmadik lehetőségként amellett döntöttem, hogy a Margitszigetre megyek és ott futok 4 kört, ami kb pontosan egy félmaratoni táv. Igaz így nem versenyen futottam, de azért annak írom be, mert számomra az volt.

Szerencsére nem kellett egyedül mennem, mert Miki és Pista is elkísért, akiknek egy ilyen időt futni gyerekjáték. Úgy beszéltük meg, hogy én megyek elől zenéthallgatva óra nélkül és ha lelassulnék 5 perces tempón kívülre, akkor elém fut valamelyikük és ezzel jelzi, hogy gáz van. Az elején kicsit erősen kezdtem, úgyhogy rámszóltak, hogy nem kéne ezt a 4:10-es tempót erőltetni, mert kifingás lesz a vége, így lassítottam, de azért éreztem, hogy bőven a tervezett tempón belül futok így is. Az első két kör nagyon gyorsan el telt. Egyszer kérdeztem rá Mikinél a tempóra, de az össz időt direkt nem akartam tudni, de véletlen mégis meghallottam, hogy úgy 12 km-nél már 3 perc előnyöm van. Ekkor már úgy éreztem, hogy talán meglehetne az 1:40-en belüli idő is, de azért féltem, ne hogy behalljak a végére. A 3. kör közepén kezdtem kicsit fáradtnak érezni a lábaimat, de nem volt vészes. Aztán a 4. kör elején Pista az élre állt, hogy diktálja az iramot. Ekkor már biztos voltam benne, hogy az 1:40-et akarja megfuttatni velem. Jól jött a segítség, bár én kicsit később akartam ráerősíteni, így a 4. kör eleje nem esett túl jól. Végül a "célegyenesben" elkezdtem futni, ahogy csak bírtam, aminek az lett a végeredménye, hogy az utolsó 10 méteren hirtelen olyan rosszul lettem, hogy azt hittem be se érek, az utolsó 2-3 méter igazi szenvedés volt és végül egy jó kis róka társaságában értem be a célba, ahol rögtön el is terültem a földön és még kiadtam magamból egy kis tápanyagot. 1-2 perc után már azért jól voltam, de a célban úgy éreztem, hogy semmi erőm nem maradt. Összességében végülis bőven túl szárnyaltam a tervet, hisz a pálya is kicsit hosszabb volt, de még így is 5 perccel jobbat futottam a tervezetnél. Aminek külön örülök, hogy nagyjából egyenletesen sikerült futni. Ha a két felét nézzük, akkor 49:38 és 49:56 lett a két fele. A körök pedig: 24:24 (PB),  25:14, 25:24 és 24:32.

00:04:27 1 04:27 13.48 0 0 0 0
00:04:34 1 04:34 13.14 0 0 0 0
00:04:37 1 04:37 13.00 0 0 0 0
00:04:41 1 04:41 12.81 0 0 0 0
00:04:43 1 04:43 12.72 0 0 0 0
00:04:44 1 04:44 12.68 0 0 0 0
00:04:47 1 04:47 12.54 0 0 0 0
00:04:45 1 04:45 12.63 0 0 0 0