Napos idő Napos idő, 8 fok, Közepes szél
Edzés leírása

XXI. Büchl Szenior Triatlon Győr (hazai pálya, Tündüs kíséretével)

A verseny dióhéjban:
Kora reggel már ragyogó napsütés volt felénk. Viszont csípős szél fújdogált, néha eléggé viharosan. Helyszíní nevezés volt az uszoda előterében, ami gördülékenyen zajlott. Rajtszám átvétel és a vállak ill. kézfejek rajtszámozása megtörtént. Kaptunk rajtcsomagot is, benne ropi és egy szuper technikai mez lapult. (PIROS!) Visszamentünk a parkolóba, kivettem a bicót és elmentem egy melegítő körre. Miután átmozgattam magam, összeszedtük a kellékeimet és irány a depo. Már úgy kellett helyet vadásznom a töltés (Mosoni-Duna) tetején elhelyezett tárolókban. Bicó, sisak, kesztyű, bicajos mellény mellé került egy üveg izó is. Fele a futás-bicó a másik fele a bicó-úszás közé szánva. Igen pont így, hiszen ez egy fordított sorrendű triatlon. (ilyen őszi versenyen már nem lehet úszással kezdeni, majd utána vizesen tekerni) Közben találkoztunk Stojesszal is, aki most a rendezői gárdát erősítette. Bemelegítés a futáshoz, majd gyülekezés a rajt előtt. Itt rövid eligazítás, a szabályok és az útvonalak elismétlés után végre rajtolás. A futás a Mosoni-Duna töltésén történ, kavicsos talajon, 1,5km-nél fordítóval. Kicsit nehezen indultam be, de aztán sikerült egy jó tempóra beállnom. A hideg szél ellenére azért kissé megizzadtam, bár a végét már egy kicsit megnyomtam. A depo elején Stojesztól egy hajrá (írja az időket), a depoban egy puszi Tündüstől. Gyors öltözés helyett tökölődés. Na persze ilyenkor ejti le az ember a kesztyűjét, ilyenkor nem akar feljönni a cipzár és csavarodik a sisak pántja. Rajtszám áttétel (mellény fölé,hátra) és frissítés után futás ki a depoból. Gyorsan nyeregbe is pattantam és nyomás. Na itt már hamarabb magamra találtam! Négy kör volt közúton, Pinyéd irányába. A második kör elején mellém csapódott a 80-as rajtszámú spori. Mivel közel azonos erőt képviseltünk, felajánlotta a kooperációt. Jelen versenyen nem tilos a bolyozás (általában tilos), ráálltam és a táv végéig váltott vezetéssel együtt repesztettünk. A start felőli fordítónál Tündüs szorgalmasan kattintgatta a Canonját, és minden fordulásnál kaptam Tőle egy hajrát. Köszi szívem! Ismét depo, frissítés, futás az uszodába. Bent gyors vetkőzés a medence mellett, majd rajtszám ellenőrzés után csobbanás. Úszni már nehezebb volt, telítve voltak a sávok mire beértem (akadályúszás). A páros fordulóknál húzták a strigulát a rajtszám mellé a rendezők. A 13 hossz (25m) legyűrése után irány a záró asztal. Majd egy vizes ölelés Tündüsnek, aki immár a medence széléről fotózott. Pár perc lazítás a melegvizes medencében, zuhany, öltözés. Eredményhirdetésre irány a közelben lévő Bridge nevű csónakház. (az egyetem "hivatalos" szórakozóhelye) Az érmek, kupák és virágcsokrok kiosztása után volt tombola és gulyásparti. (finom sűrű babgulyás)
A teljesítményemmel teljes mértékig elégedett vagyok. Egyrészt mert még "elsőbálozós" voltam, másrészt pedig nem is volt célom rekordokat döntögetni. Nagyon jól éreztem magam, jólesett mind a három versenyszám. Nem hajtottam túl magamat, minden szám után maradt bennem némi tartalék. Majd jövőre egy keményebbet is megpróbálok. Jó volt a rendezés is, zökkenőmentesen ment minden. A versenyt végigkísérte a könnyed vidám hangulat, nagyon jó volt ebben a légkörben versenyezni. Jövőre bátran ajánlom mindenkinek! Köszi Tündüsnek és Stojesznak a biztatást. Továbbá köszi Tündüsnek a kíséretet és a fotózást! Képek hamarosan lesznek, addig pár videócska. piros bicó, kék-ezüst sisak, középkék mellény és kesztyű, sötét (hosszú) nadrág --- erről lehet rám ismerni (rajtszám 51)