Már 53 849 944 km-t sportoltatok
Mint egy kisfiú...

London1

kreki | 2012-04-24 20:02:49 | 3 hozzászólás

Nem volt zökkenőmentes ez a londoni utazás. Pénteken az esti géppel mentünk, késett több, mint 2 órát. Végül 1 után kerültem ágyba, ami itthoni idő szerint 2 óra. Nem igazán ideális egy maraton előtt. A szombat viszont jól indult, egy kellemes napsütéses reggelen átmozgatás Londonban. Természetesen parkot választottam helyszínéül, ezek a Hyde Park és a Kensington Garden lettek, nem mindennapi élmény volt itt kocogni. Csodálatos zöld minden, gyönyörű virágok, rózsakert és természetesen rengeteg futó, csak úgy és a másnapi verseny miatt is.

Délelőtt aztán a rajtszám átvétel következett az expon, ahol iszonyatos tömeg volt, kicsit be is sokalltam ott, délután pedig egy buszos városnézés volt a programban, hogy ne kelljen sokat gyalogolni. Este a szokásos pasta, és készülődés.

Vasárnap reggel 5-kor ébresztő, 5,30-tól volt reggeli a futóknak, 6,15-kor indult a busz a rajthelyre. A parkban még nem sokan voltak mikor kiértünk, velünk nyitották meg a területet. 3 részre osztották a futókat, kék, zöld és piros zónára, én a kékben kaptam helyet. A kezdeti lézengésből kb. 8-ra lett irdatlan tömeg, ebben az iszonyatosan nagy parkban. Látszólag minden zökkenőmentesen haladt idebent, pihenőre vettem a dolgot és ittam egy teát( kávé, tea és víz volt az ellátmány a futóknak. Csak az én zónámban 300 darab WC-t számoltam meg, ezen kívül még volt külön pisilős szakasz is, ott elég gyorsan ment a sor. Kilenckor elindult a női elit rajt, ezt a kivetítőn láttam, ekkor már átöltöztem és kezdtem melegíteni. Nem volt nagyon hideg, a NY-i tapasztalatok alapján sokkal hűvösebbre számítottam. Jól éreztem magam, a nyújtásra jól reagáltak az izmaim, úgy tünt friss leszek. Leadtam a csomagot és csak kb. 5 perccel a rajt előtt álltam be a kék egyes zónába az elit futók és az angol bajnokságon résztvevők mögé. Miután bemutatták a futókat 9,45-kor elindultunk...felemelő volt, hogy most nem az eurosport közvetítése előtt fogok ülni, hanem a saját bőrömön tapasztalhatom meg az egyik legnagyobb és - bár nincs messze - számunkra legkevésbé elérhető maratoni verseny hangulatát....