Hát, akkor egy Csonthártya Gyuszi, egy hosszú utazás, egy vizsgaidőszak, egy munkahelyváltás és két undorító influenzaszerű izé után itt az ideje újra nekiállni... :)
Igazából azt hiszem, kicsit visszafogottabban kellene újra kezdenem, mint ahogy az ősszel elkezdtem futni, mert a csonthártyagyuszi (a továbbiakban: csgy) lehetséges okait kivizsgálva kénytelen voltam arra a következtetésre jutni, hogy futómúlttal nem rendelkezőként nem tehetek meg mindent, amit szeretnék. (Bár még azért ott van a lehetősége, hogy a cipő volt az oka, ez csak sokára fog kiderülni.)
Az azért érdekelne, hogy ha (hogyha?) heti 2-3 alkalomtól az ember izmai nem is fejlődnek (pontosabban a hosszú távhoz szükséges izmai), de attól még a szervezet egyéb részei (pl. csontok, és hártyáik ugye, stb.) hozzá tudnak szokni a futáshoz? Ha valami tapasztalt olvassa ezt esetleg, nagyon örülnék, ha válaszolna erre.
Jó volna elkerülni ezt a csgy-t...
Öhömm és akkor így február vége felé mindnekinek boldog új évet és rengeteg sikeresen teljesített km-t kívánok !!!
Szia, lajhára! Vannak nálam hozzáértőbbek is az oldalon, de amit tudok, azt leírom. Az biztos, hogy a csont egy nagyon lassú anyagcseréjű szervünk. Ezért kell 6 hét- 6 hónap gyógyulás a csonttörés esetén. Edzés hatására az élénk anyagcseréjű izom gyorsan (?) gyarapszik, bár az is a pihenő alatt- paradox módon. Csak pihivel nem hajlandó, sajna. Csak edzéssel szintén nem.
A csont viszont 3 hónap alatt szokja meg a terhelést, legalábbis nekem így tanították. Ezért is fontos a fokozatos terhelés, hiszen az izmok a csontokon tapadnak. Csgy pedig piszok egy fickó. Imádja a rossz cipőt, az aszfaltot, a lúdtalpat és a magát túlerőltető futót. Ha meg rádolgoznak, attól bevadul!