Futószár (leg sleeves)
Felpróba
Miután megkaptam a szárakat, első benyomás szerzése céljából egyből fel is vettem. Kellemesen fogja a lábat, eleinte kissé szorosnak tűnt, de hamar megszoktam. A mozgásban nem akadályoz, és intenzív ugrabugrálás mellett is a helyén marad. Természetesen az élő helyzetek döntik el, mit tud.
Első teszt, terhelés
Hogy lemérjem, milyen különbség a szárral futni, csak az egyik, a gyengébbik lábamra húztam fel. A másikat odaadtam futótársamnak, aki szintén így tett. Ezután elmentünk egy laza 30 km-es futásra. Menet közben annyit éreztem, hogy szépen egyben tartja a vádlim, de semmi egyéb különös. Hazaérve szár le, végigtapogattam mindkét lábamat, hogy érzek-e valami eltérést a fáradtságban. Minimális eltérés a száras láb javára. Az igazi hatás másnap reggel jelentkezett, amikor felkeltem az ágyból. Határozottan jobban meg volt viselve az a lábam, amelyiken nem volt a futás közben a szár (mindezt úgy, hogy az erősebb lábamról van szó!). Rákérdezve, futótársam is hasonlókat tapasztalt.
Azt gondolom, erősebb terhelésnél jobban kijött volna a különbség, no de ezt máskor próbálom ki.
Második teszt, terhelés
A szárral, illetve a nélküle futások közti különbség leméréshez a délelőtti és a délutáni futást teljesen azonos útvonalon végeztem. Az első futást a szár nélkül, a másodikat vele. Mivel annak kiderítése volt a cél, hogy erős terhelésnél hogyan segít a szár, laza hullámos terepen haladtam, és ahol emelkedős út keresztezte az útvonalat, ott teljes erőből fölfelé futottam kb. 1 percig, majd lazán vissza. Már menet közben éreztem, hogy könnyebben futok a szárral az emelkedőkre. A csúcsterhelés az edzés vége felé a sípályán felküzdés volt, azzal a feladattal, hogy addig fussak fölfelé megállás nélkül, ameddig csak bírok. A „csupasz” futásnál a sípálya feléig jutottam, teljesen kimerült lábakkal. Délután, a második futásnál - immár szárral a lábamon – a sípálya háromnegyedéig fölértem megállás nélkül. Egyszóval, szélsőséges terhelésnél is van hatása a szárnak.
Minden alkalommal, amikor a szár a lábamon volt, tökéletesen megtartotta az eredeti helyzetét, nem csúszott ide-oda. Karbantartása egyszerű: simán, kézzel és szappannal mostam, gyorsan szárad, nem deformálódik. Persze, nem árt kíméletesen bánni vele, hogy minél tovább tartson, és segítse az edzéseket!
Harmadik teszt, regenerálódás.
Mivel az ajánlások szerint a futások utáni regenerálódásban is segít a szár, ezt is kipróbáltam. Egyik nap a délelőtti edzés után szinte egyből felvettem őket, és a délutáni futásig rajtam volt. Ezután levettem, és az edzést nélküle végeztem. A hatás itt is érezhető volt: frissebbnek, pihentebbnek éreztem a lábaim, mintha „sima” pihenés lett volna a két edzés között.
Egyszóval mind a terheléseknél, mind a regenerációnál segítő szerepe lehet a leg sleeves-nek. További kísérleteimről is beszámolok majd itt. Ha bárkinek bármilyen kérdése van ezzel kapcsolatban, keressen meg nyugodtan (vagy akár izgatottan is)!
kissé reklámillata van a dolognak.. egyszerűbb lenne hiretési felületet venni ott oldalt.