Már 54 068 129 km-t sportoltatok
Evita edzésblogja
Mezei futás
evita | 2008-03-15 13:16:42 | 1 hozzászólás

Múlt héten a tanáriban az asztalomra tették a Nyírerdő-futás kiírását.Egyben db-i mezei futóverseny is.A MASZ-nál azt mondták, ladányiak csak versenyen kívül indulhatnak.De azt mondták,indítsunk a nyílt 2008 m-en.

Na, jó.Kiplakátoltam, és szóltam a 12-eseknek, hogy bioszból is 5-t adok az indulóknak, nemcsak tesiből.A biológiából uis tananyag az egészséges életmód is.Legnagyobb meglepetésemre 3 srác is megjelent.Az egyiket nem is tanítom!Kellemes napsütés, sok futó-jól elbeszélgettünk,csak azt nem vettük észre, hogy a rajt onnan 500m-re volt...Foot in mouth így csak arra figyeltünk fel, hogy már befelé futnak.A célba.Hoppá, most mi lesz?Frown

Gyorsan kiköszörültük a csorbát:a srácok a junior mezein futottak.5000m-t.2008m helyett.Az egyikük pl.farmerban.

Mit mondjak, a rajtnál sápadoztak rendesen.Főleg, hogy látták a sok profit...én meg rágtam a körmömet,nehogy még rosszul legyen valamelyik...jó, nevetséges, de 5kili az 5kili, olyan fiúknak, akiknek 2300m lett a Cooperük.

Mit szaporítsam a szót:meglepetés nem született!A srácok célja a tisztes helytállás volt.Egy kis belesétával szépen lekocogták.Én 20 perccel indultam utánuk, egyikőjüket még utólértem, és behajszoltam a célba (33 perces 5000).Laughing

Irtó büszkék voltak magukra.Egy darabon együttmentünk.Mondták,ez az erdei futás sokkal kellemesebb volt, mint a beton kézipályán körözni órán.Azzal a megállapításommal is egyetértettek,hogy futóversenyeken látni a legszebb fenekű és lábú lányokat -az általuk "cicanadrágként" aposztrofált futónadrágokban pláne!-, és az egésznek tök király volt a hangulata.Persze, szerencsénk volt:napsütés,madárdal,hűvös tavaszi szellő,minden adott volt egy gyönyörű versenyhez.

Mikor emlegettem nekik, hogy a Debrecen Maratonon lesz 3500m-es táv is,komolyan gondolkodóba estek:az már semmi se lenne ehhez képest, nekik már meg se kottyanna.Azon izgultak csak, hogy hétfőn a második órájuk tesi lesz:nehogy pont akkor fussanak 12 percet.

Ja, a saját versenyem.Brigivel indultam el.Ő már lefutotta a 2008m-t a két picivel, a kisebb babakocsiban.Szegény anyja még nem tud edzeni, így a helyzet az volt, hogy 2km-ig Brigi lelkesített engem, onnan bemelegedtem, viszont rajta kijött, hogy nem tud edzeni, és innentől én lelkesítettem őt.

Rátehettem volna talán még egy lapáttal, de ez számomra nem erről szólt.Fantasztikusan éreztem magam, és nem akartam otthagyni azért, hogy fél perccel hamarabb érjek a célba, és talán egy nőt még megelőzzek.

Egyszerűen élveztem az egészet, és alig várom a Db.Maratont.Tavasz van, na!Talpra magyar, vagy mi van?

1 hozzászólás

pen 5901 napja
pen képe
De jó, örülök, hogy sikerült futásra bírni a srácokat!

Db. maratonont milyen távot néztél ki magadnak? Erősen úgy tűnik, Db-ben leszek azon a hétvégén - véletlenül :o)