Hú, de amatőr
Vivicitta 1:02:25
Amatőr | 2009-04-19 18:51:21 | 2 hozzászólás

Izgalmas lett az idei Vivicitta, és végül közel úgy alakult, ahogy elképzeltem.
Mivel nem volt célverseny a mai, a PB irreális lett volna, ezért fokozatosan gyorsuló tempóval terveztem a távot, de ehhez nem párosítottam kötelező kezdő iramot, pl. 5 perc/km-t, mert nincs még idén olyan km-háttér mennyiségileg és minőségileg, ami ezt alátámasztotta volna.
A rajt előtt egyeztető taktikai trécselés macmelonnal, gratuláció KoVerának, beszélgetés Skam kolleginával (akinek a tippje épp az utolsó piilanatban érkezett, hm), mindeközben nagyleányom már fut is a Minicittán. A rajthoz Skam és FB Drakulady társágában állok, bemelegítés gyanánt toporgok, de Skam nem érti.
Aztán rajt, az iram közepes. Az első két km után nemhogy gyorsítani nem tudok, de még be is jelez a bal lábam. Ha már a tempomat így leszabályoz, van időm számolgatni. Egyre rémisztőbbek a kilátások, mert már a táv feléhez közelítek, és nincs meg a Leander által megszabott idő... Aztán nem lesz hol aludnom. Cool
6 km előtt a frissítés kétszeresen segít: bár veszítek időt a sétával, ivással, de fizikailag és mentálisan is valódi fordulópont a féltáv. Gyorsítás indul, előzés, amit támogat a bal láb elmúló ólmossága, illetve szép lassan visszakerülök Leander célideje alá. Az utolsó két km viszont megint nem esik jól, de ez betudható a melegnek, a tempónak és az emelkedőknek. Ennyi volt ma "nagyhalál" nélkül, de azért megszenvedve a hazajutást érő időt. Smile
Ami a Tippjátékot illeti: csak lestem, amikor 1 órán belüli időket adtatok meg. Ha ősszel lenne a Vivi, akkor a nyári komolyabb futások miatt megcélozható ez, sőt, egyszer még nagy vágyam egy gyors NIKE félmaratont futni, titokban 1:44-re. Köszönöm mindegyikőtök tippjét!

atom         0:57:57    04:28

Skam kivárós taktikája és számítása győzött, gratulálok! A nyereménycsoki átvételének módozatáról megállapodunk. Smile

Vivicitta tippjáték

Amatőr | 2009-04-15 22:11:25 | 10 hozzászólás

Mindig is szerettem a sporttal kapcsolatos esélylatolgatásokat, a számokkal, eredményekkel való játékokat. A Los Angeles-i olimpia kimaradt, a mexikói foci vb-ről jobb szót sem ejteni az eredmény tükrében. A '88-as szöuli olimpiára előre kidolgozott éremlistákkal készültem, volt minimum elvárás, maximum terv, egész jól bejött. Smile

Atom ötlete -ilyen háttérrel- megérintett. Ki tippeli meg legjobban Atom elkövetkező futóversenyének időeredményét? Egyszerre izgalmas játék a tippelőknek, de érdekes visszajelzés a versenyző számára is: ki mit lát még teljesíthetőnek, mi a szórás, mennyi az átlag.
Mivel a jogtulajdonos -komoly feltételek mellett- megadta további felhasználásra az engedélyt, ezért ismét lehet tippelni egy eljövendő eseményre. Smile A győztes jutalma, a franchise szellemében, megint egy spéci csoki lesz.
A táv persze nem maraton, hanem Vivicitta 12 km, a felkészülési időszak nem túl tekintélyes, 5 hónap szünet után 1,5 hónap telt el újból futással, nagy átlag 7 perc/km tempóval. A leggyorsabb edzés két db fullra megfutott 4 km volt, 5:21-ben.

A hétvégén fokozatosan gyorsuló tempóval szeretnék futni, nem kifulladva az elején. S hogy ez mire lesz elég? Szerintetek? Smile

Túrafutás, új dimenziók
Amatőr | 2009-04-13 21:05:39 | 1 hozzászólás

A mai Tojás 20-ról írtam egy hosszabb beszámolót a FB-topikban.

Azért a Vivcitta is felvillanyoz! Cool

Nagyon közeli cél + távolibbnak tűnő, de közelibbé váló új cél + szokott távoli cél
Amatőr | 2009-04-04 12:20:15 | 1 hozzászólás

Múltkor írtam, hogy nincs még cél, pedig engem az mozdít meg, nem a hozzá vezető út.
Hát akkor most egyszerre három is akadt! Wink
1. Rövid távú cél: holnap életem első terepfutása, isaszegi emléktúra legrövidebb távja, 16 km körül. Ha elvonatkoztatok attól, hogy sosem futottam még igazán városon kívül, sosem volt kezemben térkép (most sem lesz, ugye, skam?), fél éve nem volt 10 km-nél hosszabb táv, akkor igazán izgalmas lesz a holnapi nap! Cool

2. Távolibbnak tűnő, de közelibbé váló új cél:
eddig egyszer voltam Nagyatádon, szurkolóként: csodálatos verseny az Ironman! No, sosem fogom teljesíteni, de váltóban lehet, hogy idén futó szerepet kapok. Félmaratont biztos, 30 km-t reálisan vállalni kell, de ha az úszó-futó részlegnek nem lesz kedve a futáshoz, akkor biz' nem lehet otthagyni a csapatot... Ilyen még úgysem volt: mindig a BSI őszi maratonját céloztam meg, arra jöhet össze annyi km (havi átlag 100 januártól kezdve), hogy ép ésszel vállalni lehessen a maratont. Háát, most márciusbtól kezdve 5 hónap van augusztusig, de tényleg mondták, hogy elvileg nem maratont kell futnom!

3. Az őszi BSI maraton, amin a tények szerint kb. kétévente sikerül elindulni. Tavaly voltam, PB, szóval idén nem feltétlen jön össze, már az indulás sem. Smile