Ancsi futóblogja

Rekortán

Hauanita | 2010-08-05 22:15:08 | 2 hozzászólás

Asszem, rákattantam a rekortánra. Le lehet jönni erről? Állítólag a probléma belátása már az első lépés a gyógyulás felé. Ugye jól gondolom???

Van itt egy pálya alig párszáz méterre szüleim házától. Már az elmúlt nyarakon is sokszor jártam ki futni oda, tökéletes hely ugyanis a résztávozáshoz, iramjátékhoz. Az elmúlt években azonban salakos volt. Ettől még persze szerettem.

Tavasszal gyanús lett, hogy elkezdtek újítgatni ezt-azt, bár igazából csak a dühre emlékszem, hogy miért kell onnan is kivágni fákat?! Aztán nem sokat voltam itthon. Vagy ha itthon is voltam, sem voltam olyan formában, hogy érdemes lett volna pályára menni, hisz hónapokig nem futottam gyorsan.

Mikor pedig pár hete hazajöttem, Anya említett valamit, hogy lesz itt egy rendezvény, amire felújították a pályát. Eszembe sem jutott, hogy AZ a Veterán Atlétikai Európa Bajnokság lehet az, amiről beszélgettünk Pennel, hogy majd elnézünk, hisz én biztos voltam abban, hogy annak rendezvényei a Sóstói nagyobb stadionban kerülnek megrendezésre. Ám egyik este, amikor ki akartam menni futni naívan, idősebb bácsikákat láttam szaladgálni a pályán, és a hangulat, a több ponton megjelenő EVACS felirat kétségtelenné tette, hogy itt (is) vannak rendezvények. A versenyre végül nem jártam ki (igazából a fiatalabb korosztály jobban vonzott volna!!), de szinte biztos voltam benne, hogy veteránok ide vagy oda, a profik biztos nem salakon nyomják, és az edzőtáborból hazafelé jövetben Pen meg is erősített abban a reményemben, hogy rekortánt tettek le a kedvenc pályámra. Már csak az volt kérdéses számomra, hogy a jövőben is szabadon látogatható lesz az intézmény, de egyelőre úgy tűnik, igen.

Múlt vasárnap csak kimenni akartam, megnézni, hogy tényleg igazi rekortán-e, és gondoltam, majd a "nagy-körömön" futok egy laza 10-est. Ám mikor gond nélkül bejutottam, és láttam, hogy tényleg rekortán, és nagyon profinak tűnik, már nem bírtam ki, hogy egy 6 kili fokozót ne fussak rajta!!
Úgyhogy futottam. Az első 5 körön csak ismerkedtem a pályával (meg közben cipőt is teszteltem ám vadul :), aztán elkezdtem rágyorsítani. A második 5 kör nagyon lazán ment kissé 5 percen belüli tempóban, persze tudtam, hogy meg lesz ennek a böjtje, és persze a harmadik 5 körön majd megpusztultam a 4:35-ös tempóért, de hát rekortánon futottam mint a nagyok, és nagyon élveztem. Azt is örömmel láttam, hogy frissítőkapu is van a pályán továbbra is szépen karbantartják a focipálya pázsitját is a rendszeres locsolással. Döcögtem még 3 kört levezetésként és az oda- illetve hazakocogással lett meg a tervezett 10 kili...

Kedden iramjátékoztam egyet, igazából 10×200-aztam. (na jó, inkább 2×5×200 volt az)
A pályára most is simán bejutottam, bár tény, hogy az érdeklődés most nagyobb volt, nem teljesen egyedül futottam a profi pályán, mint legutóbb, és hálistennek az izmos felsőtestű fickó is megint ott volt. A 200-ak nem estek túl jól pedig előttem futott a srác, bár az első 5 db nagyjából 49-50 mp alatt ment darabonként, aztán a környi lazítás után sikerült kettő 48 mp-es, majd kicsit beszúrtam, és megpusztulni készültem, úgyhogy ismét beértem két 50 körülivel, majd az utolsót nyomtam meg, az lett 47mp. Klassz volt. A levezető körök egyikén fotóztam is párat, ha már nálam volt a gép.

Ami végtelenül elkeserített az az volt, amikor megláttam egy kissrácot bringával a pályán. Én már végeztem, elmentem inni, és mikor hazafelé indultam, láttam, hogy jön a gondnok tajtékozva, hogy héhahó ez egy futópálya. És nem is a bringás kissrácnak kellett szólnia, hanem egy idősebb fószernek, hogy igenis jöjjön le bringával a rekortánról, és az még ott magyarázott, hogy de őt műtötték és bringázni bír csak. De miért ott? A Kertváros tele van kisforgalmú, jó minőségű aszfaltutakkal. Grrrr!
Nagyon remélem, hogy nem fogják korlátozni a pálya látogathatóságát, bár rendezvények eddig is voltak olykor, és ma is egy focitáborba botlottam nem pedig az ismos testű fickóba :( (és inkább kimentem a nagyobb köreimre kocorászni, mára úgyse volt extra tervem).