Már 54 124 830 km-t sportoltatok
Sport kedvtelésből :)
MTB Bükk Maraton 2008
Milanthis | 2008-08-04 12:25:28 | 2 hozzászólás

Idén először indultam versenyen, balga mód rögtön középtávon. Történt ugyanis hogy még januárban előre beneveztem a Top-maraton sorozat négy versenyére, középtávra, de mivel nem volt olyan a felkészülésem hogy be tudjam vállalni, nem fizettem be a nevezést. Nem is indultam sem a Szilvásvárad, sem a Duna Maratonon, viszont a Bükköt már nem akartam kihagyni. Mivel tudtam hogy a középtáv nekem sok lenne, beneveztem újra csak erre a versenyre, rövidtávra, és ezt a befizetésnél és feltüntettem a postai utalványon. Ennek ellenére az elfogadott nevezések sorában a nevem mellett a K494 rajtszám szerepelt, és mivel nem volt kedvem a táv módosításával járó hercehurcához, egyszer élünk alapon elindultam középtávon. Verseny után tanulság? Soha többé ... nagyon nem nekem találták ki, és bár becsülettel végigcsináltam, utolsóként célba érni nem nagy dicsőség. Arról nem is beszélve hogy annyira kihasználtam a szervezetem erőforrásait, hogy ma nem tudtam vért adni, annyira alacsony volt a vérem hemoglobin tartalma, amira a dokinéni azt mondta hogy azért van mert kevés a vas a véremben. Kérdésemre miszerint lehet-e ez az előző napi nehéz verseny miatt, határozott igennel válaszolt. A lehangoló élmény ellenére azért sok hasznos tapasztalattal gyarapodtam, pl hogy le tudok én menni ügyesen a halálfejjel jelölt lejtőkön is ha akarok, csak oda kell figyelni, és elengedni a mögöttem ezerrrel ereszkedő hosszútávosokat (ami azért sokszor nem egyszerű feladat). A verseny nehézségét - főleg hölgyek számára - azért kellőképpen jelzi hogy míg összesen 439 ffi induló volt középtávon, addig női mindösszesen 27... na ebből lettem én a 27-ik. Csekély vígasz számomra hogy utánam még 3 úriember is célba ért, tehát abszolút nem én lettem az utolsó. Viszont ezekkel a tapasztalatokkal a hátam mögött az augusztus 31-i Mátra Maraton rövidtávjának sokkal bátrabban fogok nekivágni. :) Remélhetőleg ott már nem leszek sereghajtó. Az izmaim és izületeim szinte mindenhol sajognak, de nincs semmi komoly sérülésem, esni sem estem el, ami jó hír.

Eredmény: 55km táv, 1300 m szintkülönbség, 05:21:40 abszolút női 27/27, master 1 kategória 9/9.

2 hozzászólás

pen 5765 napja
pen képe
Szerintem ez is szép teljesítmény, én ilyen szintes távnak még nem mernék nekiállni. Különben is a korcsoportos 9. hely nem is hangzik olyan rosszul :o)
Milanthis 5764 napja
Milanthis képe
Köszönöm, hát igen, a 9. hely nem lenne rossz ha nem kilencen indultunk volna. ;o) De sebaj, ezt is megértem, és legközelebb már sokkal okosabb leszek.