Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 10 873 726 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Az Arany Kerékpártól a bajnokok bajnokáig

pen | 2012-01-02  | Nincs hozzászólás!

Az MTI Sportszerkesztősége idén is összegyűjtötte a teljesség igénye nélkül az év legjobbjait sportáganként, illetve országonként. A lista magyar vonatkozása, hogy Szabics Imre, a magyar válogatott és a Sturm Graz csatára hatodik lett az év labdarúgója-szavazáson Ausztriában.  

 

Az év legjobbjai:

 

A francia Velo Magazine által évente tartott szavazáson a belga Philippe Gilbert kapta meg az év legjobb kerekesének járó Arany Kerékpár-díjat.

 

Philippe Gilbert

 

Clint Dempseyt választották az év labdarúgójává az Egyesült Államokban.

 

Mohammed Abdellaoue lett az év labdarúgója Norvégiában.

 

Zlatan Ibrahimovicot választották - sorozatban ötödször, összességében hatodszor - az év labdarúgójának Svédországban. A nőknél a világbajnokságon bronzérmes Lotta Schelin nyert.

 

Carmelita Jeter (sprinter) és Jesse Williams (magasugró) az év atlétái az Egyesült Államokban.

 

Thomas Morgenstern síugrót választották az év férfi sportolójának Ausztriában. A nőknél az alpesi síző Elisabeth Görgl nyert.

 

A wimbledoni bajnokság győztese, a cseh Petra Kvitova lett az év teniszezője a női tornákat szervező WTA-nál.

 

Dwayne De Rosariót, a DC United kanadai középpályását választották az idény legjobbjának az észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS).

 

Ryan Lochte és Melissa Franklin érdemelte ki az év úszója címet az Egyesült Államokban.

 

Az FC Santost erősítő Neymart választották az év labdarúgójává Brazíliában.

 

Az országúti kerékpáros világbajnokság mezőnyversenyének győztesét, Mark Cavendish-t választották az év sportemberének Nagy-Britanniában. A nőknél a 800 méteres gyorsúszás világbajnoka, Rebecca Adlington nyerte a szavazást, amelyen több mint 800 sportújságíró adta le voksát.

 

Svájcban Didier Cuche alpesi síző lett az év sportolója, a nőknél Sarah Meier Európa-bajnok műkorcsolyázó nyert.

 

Nikola Karabaticot, a francia kézilabda-válogatott és a Montpellier átlövőjét választotta a L,Equipe című szaklap a bajnokok bajnokává Franciaországban. A nemzetközi rangsorban Karabatic negyedik lett, az első helyen Lionel Messi, az FC Barcelona labdarúgója végzett.

 

A szerb Novak Djokovic és a cseh Petra Kvitova a 2011-es év világbajnoka a Nemzetközi Tenisz Szövetségnél (ITF).

 

Karim Benzema, a Real Madrid csatára az Év francia labdarúgója a France Football magazin szavazásán.

 

Vivian Cheruiyotot, az 5000 és a 10 000 méter világbajnokát, illetve Patrick Makaut, a maratonifutás világrekorderét választották az év atlétájává Kenyában.

 

Patrick Makau, Berlin Marathon, 2011

 

Sorozatban harmadszor választották az év sportolójának Belgiumban Philippe Gilbert országúti kerékpárost.

 

David Alaba, a Bayern München 19 éves középpályása lett az év labdarúgója Ausztriában. A szavazáson Szabics Imre, a magyar válogatott és a Sturm Graz csatára hatodik lett.

 

Dirk Nowitzkit, a Dallas Mavericksszel NBA-bajnok kosárlabdázót és Magdalena Neuner világbajnok sílövőt választották meg Németországban az év legjobb férfi, illetve női sportolójának.

 

Lionel Messi, a spanyol bajnokságban és a Bajnokok Ligájában egyaránt címvédő FC Barcelona labdarúgócsapatának támadója érdemelte ki az év sportolója címet Argentínában.

 

A Manchester City elefántcsontparti légiósa, Yaya Toure lett az év labdarúgója az afrikai kontinensen.

 

Sorozatban nyolcadik alkalommal teniszező bizonyult a legjobb európai sportolónak a kontinens hírügynökségeinek választásán: ezúttal Novak Djokovic végzett az élen.

 

A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) szerint a teniszező Novak Djokovic és a sífutó Marit Björgen volt az év legjobb sportolója.

 

Patrick Chan világbajnok műkorcsolyázót választották az év sportolójává Kanadában. 

 

 

Forrás: MTI

Kép: news.daylife.com

Hasonló cikkek

Gyurta Dániel és Kovács Sarolta 2011 legjobbja

2011-ben történt, második rész

Megválasztották az év atlétáit és az év sportolóit

Úszás: Lochte és Franklin lett az idei év legjobbja

Szavazz te is az év legjobb magyar sportolójára!

Még több hasonló cikk

Szavazás az Év Hosszútávúszója cím jelöltjeire

Melissa Franklin és Lochte lettek Amerika legjobb úszói

Berki Krisztián és Janics Natasa az Év Sportolói

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Az Eurosport is közvetíti este az ostravai versenyt Usain Bolttal
Ingyenjegy tízezer kisiskolásnak a Gyulai István Memorialra
Megnyílt az ország leghosszabb downhill pályája a Mátrában
Aranynapot tartottak a magyarok az Úszó Eb-n 1
Közel 700.000 résztvevő sportolt a Kihívás Napján
Rodríguez őrzi előnyét a 17. szakaszt követően a Girón 1
Színes, vegyes hírek külföldről
Magyar érmek az Úszó Eb harmadik napján
Hegyikerékpár: Parti András utazhat Londonba
Józsa Gábor és Kiss Mirella nyerte a WINK Maratont 5
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton budapest cseh lászló debrecen dopping duatlon eb edzés frissiteni futás futócipő félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszútávúszás ironman itu kerékpár london londoni olimpia marathon maraton mtb ob olimpia pekingi olimpia pécs teljesítménytúra terepfutás tereptriatlon teszt tour de france triatlon túra ultrafutás vb világcsúcs éjszakai úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Mira írta: Szuperek voltatok Fiúk, Lányok! Hajrá és mindent bele az Olimpián is!!!
Aranynapot tartottak a magyarok az Úszó Eb-n 1
Mira írta: Köszönöm Feri a gratulációt. Xiamenbe kaptam meghívást, el sem hiszem most még a ...
Józsa Gábor és Kiss Mirella nyerte a WINK Maratont 5
csetbalu írta: majd szombaton a Stelvio lerendezi a mezőnyt :)  
Rodríguez őrzi előnyét a 17. szakaszt követően a Girón 1
Tepó írta: És ha jól tudom nem csak hogy elsőként ért célba a nők között, de egyetlen nőként ...
Békéscsaba-Arad: Magyar siker a férfiaknál egyéniben, a nőknél csapatban 7
Maros Ervin írta: Nekem az tetszett, hogy külön kiemeli a gyermekeit, hogy mennyire fontosak számára.
Lance Armstrong interjú a féltáv győzelem után 4
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

Nyúlcipőbolt futócipő akció csak
Edzésonlineosoknak
!
Asics GT-2160
Asics GT-2160
33.990 Ft helyett csak 23.500 Ft
Lépj be az oldalra, ha érdeklődsz az ajánlat iránt!