Triatlon: Simon Whitfield rajongói kérdésekre válaszolt
A kanadai Simon Whitfield a rajongók kérdéseire válaszolt a triathlon.org oldalon. Az 1975-ben született triatlonista előbb focizott, majd 11 évesen kezdett el triatlonozni. 2000-ben Sydney-ben olimpia bajnok lett, 2008-ban Pekingben második. 12 ITU világkupa győzelmet szerzett és nyolcszor volt kanadai bajnok. Több mint 70 ITU versenyen állt már rajthoz.
Whitfield rajongói kérdésekre adott válaszaiból válogattam:
- Szerencsésnek érzi magát, hogy versenyezhet, számára a triatlon még mindig játék, és nem munka. A motivációval azért nincs gondja, mert élvezi, amit csinál.
- Mivel sport közben a sebességet, a folyamatos, kihegyezett küzdelmet élvezi, nem tervezi, hogy elit versenyzőként áttérne a hosszútávra, de később, amatőrként biztosan teljesít majd egy ironman versenyt is.

- A mentális felkészülés nála ezt jelenti: „Játszom. Mint egy gyerek. Csak pihenek és játszom.”
- Nem bánja, hogy sportpályafutása oltárán be kellett áldoznia olyan dolgokat, mint a bulizás, vagy az extrém sportok. „Az egyetlen igazi áldozat számomra a sok idő, amit a gyerekeimtől távol kell töltenem. Próbálom ezt a minimumra szorítani, de így is előfordul, hogy néha három hétig nem látom a kislányaimat, és ez nagyon nehéz.”
- Folyamatosan úgy érzi, bizonyítania kell. Fiatalon azt próbálta bebizonyítani, hogy képes egy remek eredményre. Később azt, hogy nem csak egyszer volt képes rá. Ma pedig azt, hogy még mindig nem túl öreg hozzá..

- Étrendjében elég következetes, szinte mindig ugyanazt reggelizik (egy bizonyos fajta müzlit, pirítóst, és kávét) és többnyire tojást, bacont, pirítóst eszik edzések után. Az uszodába viszi magával a Vitargo sportitalt, és edzés után rögtön ezt fogyasztja. Délután fehérjeport, Ascenta Nutrasea halolajat és joghurtot eszik. Vacsorára kevés szénhidrátot és sok zöldséget eszik, valamint steaket, halat, csirkét. És lefekvés előtt még nassol valamit.
- Véleménye szerint nehéz az embernek túledzenie magát, az ő szabálya az, hogy igyekszik annyit edzeni, amennyit csak bír. Persze, mindezt tervszerűen teszi. Verseny előtti héten ugyanazokat az edzéseket végzi, amiket normálisan szokott, csak könnyítve. Sikerének egyik titka, hogy ritkán tér el a megszokott, bevált edzésektől, ragaszkodik a rutinhoz.
Forrás: tirathlon.org
Képek: simonwhitfield.com
Hasonló cikkek
Lance Armstrong interjú a féltáv győzelem után
Fecskovics és Fuchs győzött a Triatlon Tour idei első állomásán
Major József negyedik lett a texasi ironman-en, Csomor Era második Ausztriában
Olimpiai kvótáért küzdöttek a magyar triatlonosok Huatulcóban
Idős korban is érdemes elkezdeni a futást, úszást, kerékpározást
Még több címke
Józsa Gábor és Kiss Mirella nyerte a WINK Maratont
Rodríguez őrzi előnyét a 17. szakaszt követően a Girón
Békéscsaba-Arad: Magyar siker a férfiaknál egyéniben, a nőknél csapatban
Lance Armstrong interjú a féltáv győzelem után
Lance Armstrong interjú a féltáv győzelem után
