Kerékpár: Contador, Klöden és Leipheimer szerdán kezd
Hétfőn két sztárcsapat az Astana és a RadioShack is bemutatta az Algarve Körversenyre nevezett keretét. A hagyományosan erős mezőnyt felvonultató portugáliai viadalon olyan klasszisok kezdik meg a 2010-es versenyszezonjukat, mint Alberto Contador, Andreas Klöden vagy éppen Levi Leipheimre.
Az Algarve Körversenyre február 17 és 21. között kerül sor és a résztvevőkre sík etapok, hegyi szakasz és egyéni időfutam is vár. A RadioShack rendkívül erős keretet nevezett a versenyre. Az amerikai együttest Klöden és Leipheimer vezeti, míg a sprintekben Gert Steegmans bizonyíthat.
Az Astana a címvédő Alberto Contador vezetésével készül a viadalra. A kazah együttes vegyes spanyol-kazah-ukrán sort indít. Contador a versenyről nyilatkozva elmondta, tudja, hogy idén már nehezebb dolga lesz, mivel a többiek jobban fognak rá figyelni. Továbbá míg tavaly közvetlenül egy kaliforniai edzőtáborból érkezett a versenyre, idén Spanyolországban edzett és a madridi időjárás akadályozta a megfelelő felkészülésben. Hozzátette: „Ez csak az idei első verseny lesz, nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Azt hiszem, jó formát sikerült elérnem, de nem vagyok ott, ahol 2009-ben ilyenkor voltam. A fő célom most, hogy tökéletesen felkészüljek a Párizs-Nizzára.”
Az Astana kerete az Algarve Körversenyre: Alberto Contador, David de la Fuente, Maxim Gourov, Andriy Grivko, Jesus Hernandez, Daniel Navarro, Daniel Noval, és Sergey Renev.
A RadioShack kerete az Algarve Körversenyre: Andreas Klöden, Levi Leipheimer, Tiago Machado, Sergio Paulinho, Gregroy Rast, Sebastien Rosseler, Gert Steegman és Thomas Vaitkus.
Forrás: http://velo.hu; http://www.cyclingnews.com
Hasonló cikkek
Kerékpár: Contador nyerte meg az Algarve Körversenyt
Scarponié lesz Contador rózsaszín trikója a Giro elején
Kétéves eltiltást kapott Alberto Contador
Kerékpár: A WADA nem javasolja Contadornak a Tour indulást
Még több címke
Józsa Gábor és Kiss Mirella nyerte a WINK Maratont
Rodríguez őrzi előnyét a 17. szakaszt követően a Girón
Békéscsaba-Arad: Magyar siker a férfiaknál egyéniben, a nőknél csapatban
Lance Armstrong interjú a féltáv győzelem után
Lance Armstrong interjú a féltáv győzelem után