Bene Barna tizedik lett Belgrádban
Két kenyai futó, Boniface Kirui és Joseph Kiptoo nagy csatáját láthatták a szurkolók a „Belgrade Race Through History" 6 km-es utcai futóversenyen szerda délután. A szintes és kanyarokkal tűzdelt pályán Kirui jól taktikázott: a cél előtt 400 méterrel kicsit lassított, és hagyta, hogy honfitársa elfusson mellőle, majd a háta mögül érkezve előzte őt vissza méterekkel a cél előtt. A két futó azonos idővel ért célba (17:15), de a győzelmet Kirui szerezte meg. A versenyt egyébként Paul Tergat rajtoltatta el, de ő maga most nem futott, mert már a New York City Marathonra készül. Magával hozta azonban két edzőtársát, akik a 3. és 4. helyen értek célba a versenyen. Bene Barnabás 17.48-as idővel tizedik lett.