A korábbi négyszeres mezeifutó Európa-bajnok Bene Barnabás az elmúlt hetekben Achilles-ín-sérüléssel küzdött, ezért nem is számított rá, hogy élete második legjobb idejét tudja produkálni az európai szövetség prémium kategóriás viadalán. A 22 éves pécsi futó 3:41.85-tel kezdte az idei szabadtéri szezont, és korábban csak egyszer, 2007 májusában futott a mostaninál jobb időt.

Az Európai Atlétikai Szövetség sorozatába tartozó július 2.-i versenyen a szlovéniai Velenjében sok magyar atléta állt rajthoz . Nyolcszáz méteren biztosan győzött Takács Dávid (1:47,81) és köszörült a székesfehérvári fiaskón Kállay Dániel (4./1:49,17). Győzött a Resán Gergely, Vas Dávid, Miklós Péter, Pauer Géza összetételű 4x100 méteres válogatott (40,70) is. Kiss Dániel egyszázaddal lemaradva a kanadai Jared McLeod mögött 110 gáton a második legjobb volt (13,76). Háromezer méteren Papp Krisztina szintén szoros versenyben volt második (9:11,75).