Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 658 746 km-t sportoltatok

Étkezési tanácsok avagy mit együnk , igyunk, és mennyit egy maratoni felkészülés alatt

Létrehozta: Scheffer István  |  2010-08-16 13:32:31-kor

Sziasztok. Ki tud tanácsot adni mint mennyiségben , és minőségben , és nem utolsó sorban féleségben egy maratoni felkészülés folyamán.  NEm azt kérdezem , hogy pl. fehérje 20 % zyír 40 % stb , hanem kenyér egy szelet , alma 3 db, hús 2 szelet spagetti 2 tányér stb

Szerintem jobban menne a felkészülés , ha ezt profi módon betartanám . Köszi.

Czeglédi Ferenc 2015-06-09 05:43:37 | 3
Czeglédi Ferenc képe

Én már lefutottam pár maratont, de soha nem változtattam az étkezéseken. Két oka is van:

1. A sok futás jelentős energia felvétellel jár, és ilyenkor egy ellenőrzött, limitált energiabevitel hihetetlenül nagy öngól lehet...

2. Előfordulhat, hogy ha valami eddig ismeretlen ételeket kezd el eszegetni, azt az emésztése nem díjazza, és elég problémás tud lenni egy hascsikarás futás közben.....

A legjobb tanács, semmim sem változtatni!!!

 
Lélek 2015-06-08 08:22:03 | 2
Lélek képe

Nekem nem vált be a kindertojás. Furcsa íze lett tőle a rakottkrumplinak.

 
Zoli 2010-08-19 17:02:06 | 1
Zoli képe

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni: Ironmanon Nagyatádon elfogyott a SÓTABLETTA készletünk. Jó volna még néhány tucat a nyár végi, kora őszi versenyekre. A Proatlonnál idénre már kifogyott. HOL lehetne még beszerezni?
Köszi: Zoli.
Ja ha van valami jó tanács, akár a vmnet.zozo@invitel.hu-ra is lehet küldeni nyugodtan.