Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 864 417 km-t sportoltatok

Kütyük, cuccok, felszerelések

Létrehozta: sepi  |  2007-03-07 06:31:49-kor

Kütyümániások ide!!!

Itt van Magyarország első sportkütyü topikja kifejezetten guruknak, geekeknek, exhibicionistáknak, de alapvetően mindenkinek, aki meg akarja mutatni, hogy mi rejtőzik a gardróbban.
Van egy király pulzusmérőd? Vagy egy remek bringakiegészítő kütyüd? Vagy vettél egy órarugógerincű felpattanóval ellátott futócipőt? Vagy már a víz alatt is mp3-at hallgatsz? Ne habozz és írd be ide milyen hasznos, vagy haszontalan cuccal ékesíted mindennapi sportéleted.

oleandro 2013-04-19 09:27:32 | 1188
oleandro képe

SEGÍTSÉG! hátha valki találkozott mr ezzel a bosszantó problémával, és tud valami ötletet adni. Szoftverguruk előnyben!

Ha a Globalsat GPS-es órámról letöltöm a saját programjára a track-eket, nem tudja megnmutartni Google earth-bem, ahogy eddig, mert azt mondja, hogy generáljak egy új API kódot. Elmentem  a megfelelő oldalra ezért, de elakadtam. Így nem tudom  az útvonalaimat megnézni.  Találkozott már valaki ezzel a problémával? Totál amatőr vagyok, nincs kedvem napokat eltölteni azzal, hogy mélyen beássam magam a dologrejtelmeibe. Valami gyors segítség kéne:

Esetleg tudja valaki, hogy hogyan kellezt csinálni?

Illetve tud vaslaki javasolni egy alternatív inygernesen letölthető programot, amiverl u.úgy lehet a KML edzéserket mengéznii, és továbbra sem kell neki API kód? (lehet, hogy van ilyen, mert pld a Garmin mapsource-os útvonalait továbbra is meg tudom nézni Google Earth-ben , nem kér semmni API kódot.)

 

 

 

 
monique 2013-03-13 18:49:48 | 1187
monique képe

igen, most megerősíthetlek hogy ebben néha van valami... most pár napja próbáltam új modellt egy sorozatból, amiből eddig a 40,5 volt a jó méret. na, most nem, egy icipicit túl kicsi lett volna a lábujjaknál. (végül nem vettem meg)



Előzmény: Carbonara (1182)  
Slybacsi 2013-03-13 18:19:43 | 1186
Slybacsi képe

Segítsetek már kicsit sporttársak! Milyen lábbelit ajánlotok teljesítménytúrázni? Valami vízálló kellene, gore-tex membrános vagy hasonló, magasszárú, legyen strabíró, de könnyű is egyben, hogy még esetleg futva is lehessen benne közlekedni. A Salomonnal befürödtem, abban már nem bízom... Magasszárú terepfutó cipő? Könnyű túrabakancs? Előre is köszönöm.

 
Carbonara 2013-03-12 13:08:43 | 1185
Carbonara képe

....hát bizonyosan sok múlik a lábfej formáján....no meg a kőkemény profizmuson :)



Előzmény: pecsenye (1183)  
Blue 2013-03-12 12:56:00 | 1184
Blue képe

Pedig a Nike-ban is vannak nagy méretugrások ugyanannál a méretben! :)

 
pecsenye 2013-03-12 08:59:43 | 1183
pecsenye képe

tök érdekes: neten rendelek már x ideje. asics, adidas, mizuno. UK9-et. egyikkel sem volt méretproblémám. :)

 
Carbonara 2013-03-11 16:58:39 | 1182
Carbonara képe

Azonos márkán belül is minden típus más méretezésű. Nekem Saucony-ból a terepcipőm volt az első (Omni TR), abszolút kényelmes. Utána vettem egy nem terep cipőt (Omni 10), amiből elhoztam ugyanazt a méretet és az elmúlt 1100 km alatt számolni se bírtam, hány alkalommal kínozta meg a körmeimet. Most, hogy kezdhetek gondolkodni az utódján, ha az is Omni 10 lesz, tuti egy fél számmal nagyobbat választok, ha meg másik (Omni 11 vagy Guide5), akkor kezdődik előlről a találgatás....bár most bátrabban fogok nagyobbat választani :)

Szóval cipőt interneten rendelni....Te tudod...



Előzmény: mezesmelange (1172)  
monique 2013-03-09 02:34:30 | 1181
monique képe

...a 40-es is működött, mondjuk, de 40,5 volt az ideális :)



Előzmény: mezesmelange (1172)  
monique 2013-03-09 02:33:25 | 1180
monique képe

nekem saucony (másik sorozat mondjuk) esetében 40,5 méret jött be eddig, úgy h 38,5 az utcai cipőméretem



Előzmény: mezesmelange (1172)  
SirBrian 2013-03-08 16:38:34 | 1179
SirBrian képe

Ne rendelj, hacsak nem próbáltad fel üzletben.

Épp ma vettem egy új Progrid Omni 11-et a régi 9-es helyett (1400km volt benne)

Meglepetésemre 1 mérettel nyagyobb kellett az újból. Szerencse, hogy nem vettem meg ebay-en...

Ugyanabban a méretben az új cipő RÖVIDEBB volt.

Pedig fazonra, kategóriára elvileg ugyanazok



Előzmény: mezesmelange (1172)  
gombi 2013-03-08 06:26:48 | 1178
gombi képe

Szia, nekem is volt sportband-em volt amikor 40m pontos volt 10km-en de volt, hogy 16.2 km lett egy félmaratoni távon. Azt vettem észre, hogy a megszokott lépéshossz ami számít, ha tempót váltasz vagy emelkedőn futsz akkor máshogy számol emiatt lesz pontatlan az eredmény. Emellett cipő függő is csak a betét alatt kialakított helyen érzi jól magát. Lényeg, hogy amilyen terepen kalibrálod olyan terepen fuss és cipőt se variálj. Bocs ha hosszú voltam. Robi.



Előzmény: Mara (1177)  
Mara 2013-03-07 22:15:08 | 1177
Mara képe

Pontosnak pontos volt, meg is lepődtem :D Nem vagyok egy gyors futó, 5 km 40 percembe berül, de azt egyeneltesen kocogom viszonylag, sima talajon, szóval kimerítem a Sportband lehetőségeit. Egy GPS-es hiper-szuper nyomkövetős kütyühöz egyelőre túl karcsú a keretem, meg úgy voltam vele, hogy nyomonkövetéshez  hobbiszinten nekem ennyi elég.... nade abbahagyom a "Miért vettem én Sportbandet" védőbeszédem xD Majd holnap jövök még sírni, ha nem működik a dolog. Köszönöm válaszod :))



Előzmény: monique (1176)  
monique 2013-03-07 21:17:27 | 1176
monique képe

engem inkább az lep meg, h eddig tökéletesen pontosan mért mindig :) mondjuk ez futótól függ (futóstílustól, talán). simán lehet h egyszeri probléma volt. mindenképp próbáld meg újra, addig nem igazán lehet semmit mondani erre szerintem



Előzmény: Mara (1175)  
Mara 2013-03-07 17:33:52 | 1175
Mara képe

Sziasztok!

 

Égető problémám lenne. Kedves Sportband tulajok segítségét, tanácsait kérném!


A mai futásom negyedénél rápillantottam a Sportbandemre és azt láttam, hogy a szokásos kb. 1,7 km helyett 0,64-et ír. Annyira meglepődtem, hogy meg is álltam és vad nyomkodásba kezdtem. 0,64 km, 47 cal, pace-re csak ennyi volt a válasz --:--. Márc. 2-án használtam utoljára, akkor tökéletesen működött. Valaki tapasztalt már ilyen problémát? Mi lehet a teendő? Újrakalibráltam a kütyüt, egy korábbi, helyesen mért futásom lett az új alap, de majd elviszem egy pontosan lemért 1 km-es körre is, biztos, ami biztos. Nem Nike+-os cipőben van a chip, hanem a csóró verzióval futok: kis tatyóba chip, tatyó a cipőfűző alá. A kütyüt Karácsony előtt 2-3 héttel vettem, azóta használom, tökéletesen, pontosan működött eddig. Lehet, most bénán raktam be a chip-et vagy egy sima újrakalibrálás megoldja a gondot? Kinek mi a tapasztalata, ha volt hasonló problémája? Ez már szervízes gond esetleg? Holnap lesz próbafutás, de a válaszokat addig köszönöm :)

 
mezesmelange 2013-03-03 20:07:29 | 1174
mezesmelange képe

köszi, megrendelem, ha nem jó max. visszaküldöm :)

 
oleandro 2013-03-03 11:37:47 | 1173
oleandro képe

Ezt a cipőt nem ismerem (de am árkaboltjukban van!), de már jónéhánySaucony-t elnyűttem és az általános tapasztaltatom, hogy (ellentétben pld a   Mizuno-val v. Asics-szal) nem kell belőlük nagyobb méretű



Előzmény: mezesmelange (1172)  
mezesmelange 2013-03-03 11:10:43 | 1172
mezesmelange képe

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a Saucony TRIUMPH 9-el kapcoslatban? Főleg a méretezés érdekelne. Még nem próbáltam sauconyt és neten rendelnék valakinek, de nem tudom eldönteni, hogy 43-as lábra elég-e a 44-es méret..

 
halzoli 2013-02-24 16:41:02 | 1171
halzoli képe

Sziasztok!

Nemrégiben valaki által linkelt tesztben olvastam, hogy a Timex Ironman Global Trainer óra nem pontos GPS szempontjából. na erre rá kell hogy cáfoljak, összehasonlítottam 43,5 km-en autós Mio navival IGo szoftverrel, 10 méter volt az eltérés az adott távon. Futás közben kilóméterkövekhez is szinte méterre tökéletes. Olvastam még problémaként, hogy nehezen talál gps jelet. Nos, ha ott kapcsolom be, ahol előzőleg ki, akkor nem kell fél perc, ha új helyen kapcsolom be, akkor 2, 2.5 perc körül. Tehát nagyon jó, és nagy tudású óra, ajánlom mindenkinek.

 
Slybacsi 2013-02-18 07:03:39 | 1170
Slybacsi képe

ezzel én is így voltam tegnap előtt. a soroksáriban féláron volt a Camelbak rogue. és nagyon nem bántam meg! sőt, azt bánom, hogy nem vettem meg már két évvel ezelőtt...



Előzmény: torolt_1201 (1169)  
torolt_1201 2013-02-16 13:02:00 | 1169
torolt_1201 képe

szerencsém volt, éppen a decában volt akciós a camel. Takarítani mindent kell, vedd a kényelmesebbet...



Előzmény: Slybacsi (1168)  
Slybacsi 2013-02-16 10:10:52 | 1168
Slybacsi képe

szuper, köszi a tanácsot! Decathlonos verziót is megéri megvenni, vagy itt érdemesebb rászánni a pénzt a drágább Camelbakra?



Előzmény: torolt_1201 (1167)  
torolt_1201 2013-02-16 08:51:11 | 1167
torolt_1201 képe

feltöltöm, lezárom, felfordítom, hogy a szipókával kiszívhassam az összes levegőt és zsákolom. Így hangja sincs. Iváskor meg nem engedek bele levegőt - viszont a csőben lehül a víz, az első kortyok "hűvösek", nem fújom vissza. Hideg időben melegvízzel töltöm. 



Előzmény: Slybacsi (1164)  
Slybacsi 2013-02-16 08:32:46 | 1166
Slybacsi képe

pl vasárnapi hosszú futások nyáron a Tisza-gáton.



Előzmény: srich (1165)  
srich 2013-02-15 16:56:31 | 1165
srich képe

Kb. mennyi levegőt fújsz mellé :)
Azaz: szerintem nen fogod érezni vagy hallani a vizet a zacskóban, ha nem fújod fel direkt ezért.
Mégis milyen teljesítmére készülsz ezzel a "kütyü"-vel, ahol nincs frissítés?



Előzmény: Slybacsi (1164)  
Slybacsi 2013-02-15 14:22:24 | 1164
Slybacsi képe

sziasztok!

 

kis segítségek kérek. lassacskán be kell szereznem egy Camelbak ivótatyót, és az érdekel, hogy futás közben ezekben mennyire lötyög a folyadék? ugyanis ismerve magam, az engem marhára idegesítene...

 
SirBrian 2013-02-12 21:16:42 | 1163
SirBrian képe

Vettem ma egy ilyen csúszásgátlót: http://www.mountex.hu/termek/20705-087-0/springyard_ice_runner_csuszasgatlo

Gyorsan ki is próbáltam. Futottam egyet a nagy sötét Majdán fensíkon 11km-t Vigyor Csak a sötétből csaholó sok kutya (vagy farkas?) fordított vissza idő előtt...

Tapasztalat: Jégre, letaposott csúszós hóra, friss ropogós hóra tökéletes.

Aszfalton nagyon rossz érzés menni vele, mintha tojásokon lépegetnék és csattog.

Latyakos.kásás hóban nagyon csúszik.(a talprészen a gumitartók letakarják a cipő barázdáit)

 

Tetszik, nem bántam meg, de inkább terepre, vagy egyenletes "minőségű" utcai jégre-hóra való.

 
Carbonara 2013-02-12 15:07:28 | 1162
Carbonara képe

Szerintem igen: telefon futóövön jobbra lent, mellkaspánt ahol kell, pulzusmérő óra pedig a bal csuklón. Nekem is furcsa, de a tapasztalat azt mutatta, hogy mégis zavarja a mobil a pulzusmérőt. Gondoltam arra is (nem vagyok fizikus, lehet, hogy hülyeséget írok), hogy a szélálló kabát lehet a gond, mert valahogy bennrekednek az elektromágneses hullámok alatta és zavarják egymást.... megpróbáltam úgy is, hogy a telefont a külső zsebbe raktam, azon kívül, hogy onnantól csurom víz lett, mert lecsapódott rajta a pára, számottevő változás nem történt.

Kikapcsolt állapotban nem teszteltem, mert miután otthon hagytam a mobilt, beértem azzal az örömmel, hogy futás közben nem a pulzusmérővel kell küzdenem, de gondolom, úgy nem zavarja.

Egyébként meg mindez lehet telefonfüggő is, nekem egy viszonylag régi Nokia készülékem van (E72), meg beállításfüggő is stb. Az esetet azért gondoltam posztolni, mert nagy tanulság volt, hogy az ember azonnal hajlamos komolyabb problémára gondolni (az első megoldásként potyára megvásárolt új mellkaspánt után már majdnem vittem a pulzusmérőt is a szervizbe...), itt is többen írták már, hogy valószínűleg olcsó ketyerét vettek, mert össze-vissza valótlan pulzusmértékeket mutat, pedig lehet, hogy ők is csak vitték magukkal futni a mobiljukat.



Előzmény: Bozót (1161)  
Bozót 2013-02-11 23:17:21 | 1161
Bozót képe

Próbáltad fizikailag távolabb tartani a telefont a kütyütől? (persze amennyire lehetséges)   Fura volna, ha a kettő ennyire nem bírná egymást....



Előzmény: Carbonara (1160)  
Carbonara 2013-02-11 15:30:47 | 1160
Carbonara képe

Közérdekű tapasztalatom Polar-pulzusmérőt használóknak:

Az elmúlt hetekben folyamatosan jeladó hibával küzdöttem, ingadozott a mért pulzus úgy 115 és 207 szélsőértékek között percenként 3-4-szer is. Vettem új melllkaspántot, azzal is. Aztán egyik alkalommal otthon hagytam a mobiltelefont és minden rendben volt. A régi pánttal is az.

Tanulság: az a Polar használó, aki jeladó hibát tapasztal, kezdjen gyanakodni a telefonra is. Nekem meg lett egy csere mellkaspántom.... :)

(Amúgy tavaly az első fagyások után kezdtem el magammal hordani a telefont, ha mégis elvágódnék a jégen és kitöröm a lábam, legalább tudjak segítséget hívni és/vagy hasalás közben olvasgatni az Edzésonline fórumait... :) tulajdonképpen a jeladó problémáim is akkortájt kezdődtek. Ne kérdezzétek, miért nem láttam meg előbb a nyilvánvaló összefüggést)

 
Mike76 2013-01-28 18:27:47 | 1159
Mike76 képe

Linux alatt van natív megoldás is: https://github.com/Tigge/Garmin-Forerunner-610-Extractor

 

Én Ubuntu alatt használom a Garmin FR60 órámhoz.  Ez egy python script, ami csatlakoztatott ANT stick mellett lekapja a még le nem töltött edzéseket az óráról .fit formátumban, ezeket pedig a Garmin Connectbe már fel lehet tölteni. Kicsit macerásabb, mint Windows alatt, de legalább nem kell külön Virtualbox hozzá.

A használatba vételhez fel kell tenni a python és libusb csomagokat (Ubuntu alatt ez egy egyszerű apt-get install-al ment), majd innen telepíteni a PyUsb csomagot is: http://sourceforge.net/projects/pyusb/

Ezután parancssorból már indítható is az Extractor. Részletes telepítési és használati utasítás a readme fájlokban van, érdemes átböngészni őket.



Előzmény: pecsenye (1158)  
pecsenye 2013-01-28 11:17:24 | 1158
pecsenye képe

wi-fi-s átvitel: szétröhögöm az "agyam" a lassúságtól. én mindig akkor megyek zuhanyozni, addigra talán áttölti. főleg egy hosszú futás után:) aztán van amikor meg "connect failed"-el elhajt a búsba:)

ami még nekem fájó pont a 310XT-nél: win, mac támogatás van, linux nincs. és ezért vagyok kénytelen használni egyv irtualbox-ot:(

aztán: ugye én szoktam néhanpján hosszút futni, a 16óra körüli akksi idő akkor kevés. 305-nél "kényelmesen" meg lehetett oldani a menetközbeni töltést. 310-nél sajna eddig nem jöttem rá a trükkre, ha ráteszem az elemes töltőre az óra kikapcsol és úgy tölt. no meg elég nehéz eltalálni a "tüskés" csatlakozást. 

nekem mindössze ennyi a bajom a 310-el:)



Előzmény: SirBrian (1156)  
monique 2013-01-27 22:36:51 | 1157
monique képe

az a szövetpánt... nekem a 910-es van, gondolom ugyanaz és hát ehh... nekem 8 hónapot se bírt :P másnak is megdöglött hamar. a 305-öshöz még a kemény műanyag verziót adták, azt használom most a 910-eshez is, az bezzeg 2 év után is jó még :)))

 

a gps jelet nekem hamar veszi a 910-es, a 305-ös volt lassú, de ahhoz használtam trükköt, amíg öltöztem kiraktam az ablakba, mire felöltöztem, megvolt a gps jel is :) a 910-esnél nincs szükségem a trükkre, annyival gyorsabban megtalálja a jelet :)

 

cserébe viszont valóban az ANT-os adatátvitel rémlassú. a 305-ös még USB-n át tolta az adatokat, az gyors volt. nem értem minek erőltetni ezt a wireless adatátvitelt... a 305-öst simán az USB-n át töltöttem, adatok felküldésekor, kényelmes volt.

 

én is örülnék egy töltöttségi %-ot kijelzésnek, persze jobb híján a diag menüben is lehet nézegetni :D azaz, kikapcsolt órán nyomni a power+enter gombokat egyszerre néhány mp-ig, amíg meg nem jelenik ez a menü... abban a Capacity kiírja a töltöttséget, %-ban értelmezendő a szám. de persze ezt futás közben macerás csinálni.

 

nomindegy, a lényeget, pulzus mellett a távolságot és a szintemelkedést nagyon szépen méri (a 910-es ez utóbbit tényleg elég megbízhatóan méri, a 310-es gondolom még nem). :)



Előzmény: SirBrian (1156)  
SirBrian 2013-01-26 17:18:43 | 1156
SirBrian képe

Nekem 310XT van. Ez nagyban hasonlít a 910-hez . Ha jól gondolom a karcsapás hiányzik belőle

Nagyon megkedveltem, de korántsem tökéletes az árához képest

Ami problémáim vannak vele:

- A HRM premium jeladó szövet-gumis pántja szerintem nem annyira "premium" 8 hónap használat után kissé viseletesnek tűnik (heti kb. 4 óra használat) Ehhez képest a cserepánt  ára finoman fogalmazva nagyon sok

-Jó lenne (ha már cserélhetó az óra szíj) téli ruházat miatt egy hosszított verzió is Erre miért nem gondoltak?

-Az aksi állapotot 4 kis pálcika jelzi. Ez nem sok információt ad. Volt, hogy elindultam egy pálcikával futni és lemerült. Máskor meg egy pálcikával elindultam és egy óra futás után feldugva a töltőre látom, hogy még 20%-on áll

(töltéskor már %-ot jelez ki)

-Családi házas környezetben lakom, de néha perceket kell várni mire összeszedi a legalább 15m-es pontosságú GPS vételt. Prémium kategóriájú GPS-től mást várnék.

-A wifi-s adatátvitele katasztrófálisan lassú Néhány 10-100k adat több percig megy. Ennyi idő alatt egy filmet letöltök wifin

 

kb. ennyi

Cserébe szép nagy és olvasható a kijelzője. Amit tud azt stabilan csinálja, nem volt vele más gondom



Előzmény: turan (1154)  
teadrop 2013-01-26 13:03:10 | 1155
teadrop képe

angol nyelvű, nagyon részletes tesztek:

910XT:

http://www.dcrainmaker.com/2011/10/garmin-forerunner-910xt-in-depth-review.html

610:

http://www.dcrainmaker.com/2011/04/garmin-forerunner-610-in-depth-review.html

 

a 910XT egy profi tiratlonos óra, úszó funkciókban nagyon ott van, viszont pulzust vízben nem mér.

a 610 egy jó gps-es futó-bringás óra, úszni viszont nem tudsz benne.

ha az úszás közbeni pulzus fontos, jó választás lehet a polar RCX5, ez viszont más extrát nem tud vízben (mint pl.csapásszám, medencehossz, úszó-hatékonyság) viszont külső gps-es(hosszabb üzemidő, külön kütyü), és vmivel olcsóbb.

http://www.dcrainmaker.com/2011/06/polar-rcx5-in-depth-review.html

 

ha mindenképp garmin és úszás és olcsóbb, mint a 910, akkor esetleg a 310XT jöhet még szóba..

vagy itt van még a "csúcs-óra", a polar RS800CX G5, ami szinte mindent tud :

http://zerge.info/POLAR_RS800CX_G5_Multi_new?tf=tf_reszletek

 

Előbb azt kell eldöntened, melyik funkció mennyire fontos neked, aztán az alapján választani, (ha nem vagy márkafüggő Vigyor )

(nekem speciel Fr405-ösöm van, csak ezzel van saját tapasztalatom, meg vagyok vele elégedve, csak hát úszásra nem jó. Ha jól látom a kütyükben van épp egy eladó (semmi közöm hozzá) , 40e Ft-ért ha valóban kifogástalanul működik, megfontolandó lehet..)

 



Előzmény: turan (1154)  
turan 2013-01-25 19:02:03 | 1154
turan képe

Illetve a konkrét kérdésem az lenne, hogy van e tapasztalatotok a Garmin 610, ill 910XT órákkal kapcsolatban. 

 
turan 2013-01-25 14:39:45 | 1153
turan képe

Sziasztok! 

Edzéseimhez tervezek egy menő navigációs órát venni. Leginkább futok az utóbbi időben, de az úszáshoz is vissza szeretnék térni hamarosan. Ma voltam Garmin órát nézni, elég meggyőző volt. Tudtok esetleg tippeket adni, hogy milyet érdemes/nem érdemes venni? Köszi!

 
ORBEA ORCA 2013-01-14 10:39:15 | 1152
ORBEA ORCA képe

Kedves Eszter!

Írtam privátban,a kütyüsöktől pedig elnézést kérek,hogy rossz helyre raktam az első hozzászólásomat,de sajnos nem lehetett módosítani,áthelyezni az adok-veszek vagy kerékpár rovatba.


Brian,jelenleg én is túristázok 80 kilóval,magasabb kormány állással,egyedül a kényelmes nyereg maradt meg nyárról...:-)

 
nsze 2013-01-13 22:58:51 | 1151
nsze képe

Sziasztok!

 

Bringás cipőt keresek. Van javaslatotok, hol vehetnék jutányos áron szabadidős tekeréshez cipőt? SPD-s lenne a nyerő, mert közel 90%-ban teremben, spinning bike-on használnám.

 

Köszönöm, ha van javaslat.

Üdv,

Eszter

 
SirBrian 2013-01-11 22:07:33 | 1150
SirBrian képe

Akkor mindent rosszul csinálok:

Versenysúlyom 90+, Túrista testtartás, nagy puha ülés, csak ritkán tekerek...



Előzmény: ORBEA ORCA (1149)  
ORBEA ORCA 2013-01-11 07:50:39 | 1149
ORBEA ORCA képe

Köszi:-)

A Selle SLR-t és változatait nagyon sok kerékpáros csapat használja teljes megelégedésre a Pro Tourban is.

Napi 1-2 óra tekerésre szinte bármilyen nyereg megfelel,de hosszabb távokon ezek a nyergek a legkényelmesebbek.

Természetesen ha valaki nincs versenysúlyban,80-90 kiló,és ráadásul túristásan ül a bringán,szinte egyenesen, minden kilóval a nyergen,akkor minden nyereg kényelmetlen lesz neki,akár lehet az traktor ülésnyi méretű.

És ami még hosszú távra alkalmatlan az a puha nyereg,főleg nyáron melegben.



Előzmény: SirBrian (1148)  
SirBrian 2013-01-10 22:51:47 | 1148
SirBrian képe

Szép...

Mindig csodáltam, aki ezekre a nyergekre másodszor is képes önszántából felülni....Vigyor



Előzmény: ORBEA ORCA (1147)  
ORBEA ORCA 2013-01-08 10:06:25 | 1147
ORBEA ORCA képe

Azoknak figyelmébe,akik esetleg országúti kerékpár vásárlás előtt állnak.

A Bikemag.hu-n az apróban találhattok egy Pinarello Prince kerékpárt szerintem nagyon jó áron,280E,szép állapotban.

Tájékoztatásként aki nem tudná az új ár csak a vázszettnek 2000Euro körüli volt anno,és a Pro tourban is mentek vele,csapatbringa volt.

Nem igazán hozzá értőnél van,a vázméret nem 54 a méreteket látva,hanem inkább 56,180-186 cm magassághoz ajánlanám.Esetleg lábhossz függvényben 177-178-ig.

Nem én hirdetem,és nem ismerem a hirdetőt,de ennyiért jó vétel,nekem is van egy Prince SL-em,ezért ajánlom a bringán semmi sem múlik.Lehet van újabb,meg full karbon meg minden,de ezen a bringán már semmi nem múlik.

Annak,aki hosszú távra tervez gond nélküli bringázásokat,és nem a legújabb gagyikarbont akarja megvenni ennyiért,csakhogy mindenáron "full karbon" bringája legyen kínai tömeggyártásból.

Az én Princemnek épp az ellentétes a fényezése,fehér alapon kék,az pedig kék alapon fehér.

Record 10 szettel van szerelve,gyári Most Duell kerékszettel,ami teljesen elég akár egy középmezőnyös versenyzőnek is.

HA valakit érdekelne innét az EO-ról annak  szívesen segítek állapot felmérésben természetesen ingyé...:-)

Mert egyszer csak újra lesz tavasz is... :-)

13

 
Miska85 2013-01-05 13:15:00 | 1146
Miska85 képe

Na hát köszönöm szépen a sok okos tanácsot, ezek alapján azért már sikerült szűkíteni a kört. RS300 úgy látom már neten is rendelhető 29 rugóért, bár footpod nélkül. De akkor szemezek kicsit a Garminnal és úgy egyáltalán az ebay-es megoldással is. Köszi szépen még egy egyszer!



Előzmény: ballakornel (1144)  
SirBrian 2013-01-04 10:37:08 | 1145
SirBrian képe

Az FR60 ha jól tudom már nem kapható, helyette az FR70 van 45000 körül HRM pánt nélkül.

Viszont Angliából egy hét alatt bejön pánttal:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Garmin-Forerunner-60-FR60-Mens-Heart-Rate-Monitor-HRM-Watch-010-00743-22-NEW-/290817424252?pt=UK_Sporting_Goods_Activity_Monitoring_MJ&hash=item43b611bb7c

 
ballakornel 2013-01-04 10:07:35 | 1144
ballakornel képe

Én már csak annyit tennék hozzá, hogy nekem volt(van) polar RS200: utáltam. Amit írtál az olcsóbb órákra, azt tökéletesen hozta: kihagyott, nem mutatott semmit vagy éppen irreális értékeket jelzett. Az óra egyszerű mint egy faék, ahogy a hozzá tartozó online napló is. Az öv kb 1 évet bírt, másfél év után minden egyes ezdésen anyáztam, a fentebb leírt dolgok miatt. 

Utódja Garmint FR60, teljes csomag. Ég és föld a két óra. Van hozzá footpod, ez sem mér magasságot, van bringás szenzor pedálfordulatméréssel, egy usb ami azonnal tölti fel az új edzést, ahogy 4méteren belülre kerül az óra. Az öv normális, 1 év után sem mutat 232-t, meg nullát. Az sem rossz, hogy jelzi hogy melyik szenzorban kell elemet cserélni. A rögzítés 5másodpercenként történik, vagyis sokkal részletesebb eredményt kapsz, mint az RS-nél. 



Előzmény: Miska85 (1139)  
monique 2013-01-04 02:57:03 | 1143
monique képe

csak annyit tennék hozzá az eddigiekhez, hogy ha találsz polar RS200-at esetleg, akkor az jobb vétel lehet, kb. ugyanazt tudja, mint az említett 300-as, olyan szemszögből h amire neked kell azt tudja a 200-as is :)



Előzmény: Miska85 (1139)  
Bozót 2013-01-03 21:42:44 | 1142
Bozót képe

Magamat moderáltam :) Tehát épp a szomszéd topikban kínálnak egy ilyen órát 30-ért. Adok-veszek: sportszerbörze topik.



Előzmény: Kopi Zoli (1140)  
Bozót 2013-01-03 21:40:49 | 1141

-- Moderálva--

Kopi Zoli 2013-01-03 19:27:29 | 1140
Kopi Zoli képe

Javaslom hogy nézd meg a Polar RS300x órát.

Nekem volt, szerettem, egy hibája volt, nem tudta a magasságot mérni, ezért lecseréltem. Kifejezetten futásra készítették, edzéseket lehet rajta beállítani, az intenzitás jól látható és fejleszthető food poddal vagy g1 szenzorral.

Most a dekában 34 ropi, de 40-ért +food podot és flow linket kapsz, amivel aztán az edzéseidet szépen át tudod tölteni számítógépre és akkor azt is látod, hogy mikor milyen pulzus tartományban jártál.

Ha jól emlékszem a Multinavigátornál is láttam elég kedvező áron. Annak idején ez az óra csak magában 55000 felett volt, de már nem gyártják, azért ment le ennyire az ára.



Előzmény: Miska85 (1139)  
Miska85 2013-01-03 11:30:23 | 1139
Miska85 képe

Sziasztok!

Pulzusmérős óra választáshoz szeretném a tapasztaltak segítségét kérni.
Kb. 30000 Ft-os árkategórában nézelődök és olyan órát szeretnék, amivel a pulzust elég pontosan és stabilan lehet már mérni (a régi olcsóbb órám nagyon megbízhatatlan volt, gyakran "kihagyott", nem mutatott semmit vagy éppen irreálisan alacson értékekre ugrott). A távolságmérés nem hátrány, de nem is tűnik olyan fontosnak, mert a hosszú futásokra tudom vinni az okostelefont.
Eddig Polar és Garmin márkákat nézegettem, de kicsit tanácstalan vagyok, hogy melyik lehet a jobb...

Előre is köszi minden tanácsot és hozzászólást!