Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 666 371 km-t sportoltatok

Tudatos futócipő vásárlás - HELP topik -, avagy segítség, tanácsok futócipő vásárlás előtt Lábállás, lábforma, testsúly, típusok stb

Létrehozta: robcsi1979  |  2010-04-03 10:05:48-kor

Sziasztok!

 

Nem tudom volt e már ilyen topic, rákerestem, nem találtam. Így gondoltam nyitok egyet.

 

A következő a problémám:

 

2009 decemberben vásároltam egy Nike+ Moto7 futócipőt a Dechatlonba. Akciózva volt 34.900ft ról 12.900ft ra. Azóta kb futottam benne 2-300km-t. A következő a problémám vele:

 

Mostani futásaim alkalmával nagyon megfájdult benne a térdem, úgy érzem mintha mostanság nem csillapítana eléggé. Leginkább aszfalton futok, 92 kg vagyok.

Lábam valami iszonyat. Megcsináltam a vizes lapos tesztet, a lábformám egy paca, azaz lapos. A lapos lábfejre azt írják hogy " a lapos lábfej azt mutathatja, hogy hajlamos a túlzott pronációra ", azaz elvileg befelé dől a lábam futás közben, így a cipőnek a belső része kellene jobban kopjon. Viszont megnéztem a futócipőm talpát, és a külső része jobban kopik. Így teljesen tanácstalan vagyok hogy mely szempontok alapján vásároljak futócipőt.

A vizeslapos teszt alapján stabil cipőt kellene vennem, a cipőm talpának kopottsága alapján viszont szupináló a futásom így pont az a lényeg hogy engedje a cipő a lábat befelé dőlni. Így teljesen tanácstalan vagyok............

 

Ebben a témában kérném a segítségetek, mindenképpen a Saucony palettából szeretnék választani. A Nike-ból elegem lett - 300 lefutott km után semmit sem csillapít..............

Slybacsi 2010-04-09 01:00:39 | 22
Slybacsi képe

hali! pecsenyével értek egyet, eleinte nekem is nyomta a cipő a talpam, pontosan úgy, ahogy Te is leírtad, mintha folyton valami lett volna a talpam alatt. később ez megszűnt (kb 50-60km után), egymáshoz idomultunk, és most már nagyon-nagyon szeretem. szóval adj még egy esélyt a cipőnek, mielőtt kapálni viszed. oda amúgyis inkább terepcipő kell. bénáknak meg acélbetétes :)



Előzmény: lilla (20)  
pecsenye 2010-04-08 22:11:19 | 21
pecsenye képe

mondanék vmi okosat...hány kilit futottál már benne? általában egy cipőnek és a gazdájának kb. 100kili szükségeltetik mire összeszoknak. A cipő felveszi a láb formáját, vagy a láb a cipő formáját?:) 



Előzmény: lilla (20)  
lilla 2010-04-08 21:39:33 | 20
lilla képe

Helló,

nemtudom,hogy a lábam béna, vagy a cipőm. most vettem egy asics gel-landreth típusú csukát. normál, nagyon kicsit szupináló futóstíllel szaladok, a cipő elvileg passzol ehhez. először minden jónak tűnt, de 2-3 futás után elkezdett fájni a bal achillesem meghosszabítása (futás után csak), futás közben pedig úgy érzem mintha valami extra dudli nőtt volna a cipőm talpában a lábboltozatom alá. kicsit sem gágog a talpam pedig. szigorúan a bal lábról van szó. a cipőt tapogatva semmi rendelleneset nem tapasztaltam. szóval dobjam a kapálós cipők közé a 30000huf-os csukát? vagy rakjak bele valami emelőt, esetleg szabaduljak meg a bal lábamtól? na jó, ezt inkább nem.

 
robcsi1979 2010-04-08 19:26:24 | 19
robcsi1979 képe

De, lúdtalpas is vagyok. Sajnos a lenyomat alapján nem tudom eldönteni hogy lapos, normál vagy magas........



Előzmény: Kopi Zoli (18)  
Kopi Zoli 2010-04-08 19:15:48 | 18
Kopi Zoli képe

Nem vagy lúdtalpas?

Mert szerintem attól lehet ekkora különbség a két lábad lenyomata között.

Persze nem vagyok szakértő csak egy felvetés, lehet ezt érdemes lenne tisztázni.



Előzmény: robcsi1979 (17)  
robcsi1979 2010-04-08 15:14:21 | 17
robcsi1979 képe

baljobb

 

Sziasztok!

 

No megint elakadtam picit a lábtípusom megállapításával. Megcsináltam a vizeslábtesztet - azaz Signal White Now teszt :) - csak egyszerűen nem tudom eldönteni hogy melyik típusba tartozom. Az első képen a balos mintha normál lenne, a második képen a jobbos mintha lapos.......  Mindehez 92kg. Szerintetek milyen típusba tartozom?

 
Slybacsi 2010-04-08 00:55:12 | 16
Slybacsi képe

elírtam, természetesen Grid Excursion TR3 a cipő neve :)

 
Slybacsi 2010-04-08 00:54:24 | 15
Slybacsi képe

sziasztok! én aszfalton egy adidas adistar salvation-t nyúzok, aradi intersportban vettem tavaly decemberben forintra átszámolva 24ezerért. aztán persze kicsit meglepődtem, mikor láttam, hogy ez itthon webáruházban 49ezer :)

most viszont terepre szertnék cipőt venni, egy sauconyt néztem ki. Gris Excursion TR3 néven fut, és árban ez áll közel hozzám. van vkinek tapasztalata? egyáltalán milyet érdemes venem? nem nagyon értek hozzá, az adidas is véletlenül lett ennyire jó... én 94kg vagyok, és kicsit kifele állnak a lábfejeim futás közben. sajnos szegeden nincsenek kimondottan szakértő eladók...

 
toygli 2010-04-07 09:05:57 | 14
toygli képe

Bosszantó a dolog, de én is azt tapasztalom, hogy végig kell küzdeni tapasztalni az egészet, hogy megismerje az ember mit szeret a lába. A bal lábam vizes tesztje laposabb, mint a jobbé, illetve sok sérülés miatt nagyon erős stabil cipők felé indultam el és ez hiba volt, fájt a külső talpélem. Igaz, hogy befelé dől a lábam, de ez nem biztos, hogy olyan nagy baj. Van is erről most cikk itt. Természetesen mindezt a testsúly jelentősen befolyásolni tudja. Ami most segít nekem az az, hogy erősítem a lábam, kondival, mezitlábas futással, lábtornával. Nem igazán hiszek abban, hogy 10cm vastag fél kilónyi ruganyos párnákon kellene szaladgálnunk, amit a cipőgyártók erőltetni próbálnak. Ami biztosan jó, hogy ha megerősítjük a lábat és felkészítjük a fokozottabb terhelésre - ez viszont időbe kerül, de hosszútávon működik.

 
miki 2010-04-05 22:45:24 | 13
miki képe

Már rengeteget mérgelődtem ezen, a gyártók évente módosítják a modelleket, az új sokszor teljesen más, mint az elődje.



Előzmény: monique (11)  
robcsi1979 2010-04-05 19:33:33 | 12
robcsi1979 képe

Köszönöm a tippeket és a hozzászólásokat, 1 biztos hogy inkább kivárom azt az 1 hetet és személyesen veszem meg nem neten rendelem - és mindenekelőtt "hozzáértő" eladók segítségével:). - Bár manapság az ilyen hely kevés.

Nem tudjátok véletlenül hogy a Saucony-nál van e lehetőség lábvizsgálatra - és hozzá értő eladókra? 92kg körül - nagyobb súlynál - a méretválasztás ugyan úgy zajlik mont alacsonyabb súlnyál? Lehet hülyeséget kérdezek de olvastam valahol hogy felállva akár 1 számot is tágul a cipő (normál súlynál), remélem ez nem egyenesen arányos a testtömeggel? A lábam lemértem, 25,5 cm, ez 40-40,5-nek felel meg, a mostani Nike cipőm 26cm ami 41es méretnek felel meg. Ez viszonylag "kényelmes" nem érzem a cipő orrát alap helyzetben mikor rálépek. Szerintetek méretben meddig lehet elmenni? Az Onmi 8 (Saucony) méretezése meg csak 42-től kezdődik, félek ez már nagy lenne................

 
monique 2010-04-05 18:24:57 | 11
monique képe

jól hangzik az ötleted. nekem pár hónapon belül nem ártana 1 másik cipő (már csak a biztonság kedvéért is). de most félnék attól, hogy más modellt válasszak, mint ami bevált elsőre. 1x már vettem másikat, és sikerült beleválasztani, először jó volt, de aztán megszenvedte a lábam.
nem lehet jó stratégia, hogy mindig ugyanazt a (bevált) típust veszi az ember?



Előzmény: miki (9)  
áki 2010-04-05 12:36:43 | 10
áki képe

A kérdés jogos, én a saját tapasztalatomból indulok ki. Alacsony lábboltozat, nagy súly -> stabilizáló cipő. Ezzel kényelmes futnom, nem fáj semmim. Persze ez nem jelenti, hogy másnál is így van... Biztosat csak szakértő eladó tud mondani: Saucony, Spuri, Nyúlcipő. És nem Dechatlon, Hervis!



Előzmény: monique (8)  
miki 2010-04-05 08:20:30 | 9
miki képe

Alternatív megközelítés a cipőválasztáshoz: ha nem teljesen egyértelmű, melyik cipő a megfelelő, akkor használhatjuk párhuzamosan őket, futás előtt mindig eldöntöm, melyiket venném fel szívesebben. Amelyik legtöbbször győz, valószínűleg az a legjobb. A következő vásárlásnál már figyelembe veszem ezt. Hasonló igaz a régi és az új cipőre is, addig veszem fel a régit, míg van hozzá kedvem úgy, hogy mellette ott van az új.

Érdekes, hogy vannak olyan cipőim, amik elvileg jók lennének, illetve nem nagyon tudom megmondani, mi velük a bajom, mégis a szekrényben öregedtek meg, mindig másikat használtam helyettük.

Első cipő választáshoz persze ez a módszer nem segít, de aki komolyan fut, úgy is jobb, ha több párat használ párhuzamosan és úgy is több párat vesz évente. Méghogy a futás olcsó sport :-)

 
monique 2010-04-04 23:41:29 | 8
monique képe

miért a vizes teszt a jobb? elvégre az 1 statikus helyzetben mutatja meg a lábad, a cipők kopásnyoma stb meg járás/futás közben.



Előzmény: áki (7)  
áki 2010-04-04 19:19:49 | 7
áki képe

Nagyjából hasonló tipus vagyok én is, 88 kg, enyhe lúdtalp. Két cípőm van, ezeket ajánlom:

Saucony ProGrid Phoenix 4:

http://saucony.hu/index.php?p=termek&cs=001001&termid=640

 

Adidas Supenova Sequence:

http://catalogue.adidas.hu/catalogue/hu/product/G18289/Supernova-Sequence-2-M

 

Előbbi 20 ezer, utóbbi 40. Én mindkettővel meg vagyok elégedve. Ezek pronáló lábtipusra valóak, én a helyedben a vizes lapos tesztet venném figyelembe. De a legbiztosabb, ha azt teszed, amit Joci is tanácsolt!

 
monique 2010-04-04 14:09:55 | 6
monique képe

nézd végig a saucony oldalán az összes saucony ffi cipőt és biztos megtalálod melyik jó nagy testsúlyra. de próba nélkül ne rendelj cipőt!! inkább várj akkor 1 hetet :)



Előzmény: robcsi1979 (3)  
robcsi1979 2010-04-04 09:01:39 | 5
robcsi1979 képe

Sajnos a gond az hogy jelenleg vidéken vagyok, kb még egy hétig itt leszek. A környéken sincs errefelé egy Spuri vagy egy Nyúlcipő szintű bolt. Max megrendelni tudom a cipőt csak nemtom melyiket.



Előzmény: mjoci (4)  
mjoci 2010-04-04 07:40:30 | 4
mjoci képe

Futóboltokban (Spuri, Nyúlcipöbolt) Hozzáértö eladok vannak, tudnak segiteni.

 
robcsi1979 2010-04-03 23:38:35 | 3
robcsi1979 képe

Értem, azaz mégsem. Én azt hittem hogy a vizes nyomat teszt alap kiindulás pont, de ha nem így, akkor hogyan tudom megállapítani hogy a lábtípusomnak melyik a megfelelő cipő, azaz hogy egyáltalán milyen a lábtípusom? Megnéztem 2 utcai cipőm talpát is, a YellowCab-em és a The Art cipőm is egyformán kopik a külső-belső szélén. Futásnál viszont azt vettem észre hogy "telitalpon" futok.

Sauconyból melyik az a típus amit nagyobb testsúlyra terveztek?

 

Eddig ennek tűnik legvastagabbnak a talpa:

 

http://saucony.hu/index.php?p=termek&cs=001001&termid=310

 



Előzmény: monique (2)  
monique 2010-04-03 19:35:38 | 2
monique képe

na nálam meg az van, hogy megnéztem a régi (utcai) cipőimet (azért utcait, mert elhasznált futócipő eddig nem volt), befelé dőlnek, azaz túlpronálok, de a rohadt vizeslábteszt szerint szupináló vagyok! szóval szar az a teszt szerintem.
pff... :)) saucony-m van amúgy, olyan ami jó túlpronáló meg normál lábra is. eddig elégedett vagyok vele!
szerintem amikor cipőt választasz, első szempont az legyen, hogy bírja a súlyodat, 92kg-hoz extra erős cipő kell. nem tudom, hogy az a moto7 ilyen súlyra volt-e tervezve, nem ismerem a típust. de fontos, hogy sokkal hamarabb elhasználódik a csillapítás egy normál cipőben ha 92kg-ot kell cipelnie. ezért kell speci erős.

 
robcsi1979 2010-04-03 10:11:01 | 1
robcsi1979 képe

A következő a problémám:

 

2009 decemberben vásároltam egy Nike+ Moto7 futócipőt a Dechatlonba. Akciózva volt 34.900ft ról 12.900ft ra. Azóta kb futottam benne 2-300km-t. A következő a problémám vele:

 

Mostani futásaim alkalmával nagyon megfájdult benne a térdem, úgy érzem mintha mostanság nem csillapítana eléggé. Leginkább aszfalton futok, 92 kg vagyok.

Lábam valami iszonyat. Megcsináltam a vizes lapos tesztet, a lábformám egy paca, azaz lapos. A lapos lábfejre azt írják hogy " a lapos lábfej azt mutathatja, hogy hajlamos a túlzott pronációra ", azaz elvileg befelé dől a lábam futás közben, így a cipőnek a belső része kellene jobban kopjon. Viszont megnéztem a futócipőm talpát, és a külső része jobban kopik. Így teljesen tanácstalan vagyok hogy mely szempontok alapján vásároljak futócipőt.

A vizeslapos teszt alapján stabil cipőt kellene vennem, a cipőm talpának kopottsága alapján viszont szupináló a futásom így pont az a lényeg hogy engedje a cipő a lábat befelé dőlni. Így teljesen tanácstalan vagyok............

 

Ebben a témában kérném a segítségetek, mindenképpen a Saucony palettából szeretnék választani. A Nike-ból elegem lett - 300 lefutott km után semmit sem csillapít..............