Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 847 135 km-t sportoltatok

Mit ettél ma? Egészséges táplálkozás? Diéta?

Létrehozta: gylaca  |  2009-01-08 11:50:10-kor

 Egészségesen táplálkozol?  Avagy mit esznek a sportolók? Ird le bátran mit ettél ma reggelire, ebédre , vacsorára.Mit ettél futás vagy uszás , bámilyen sport tevékenységed után? Mi vitte sikerre a diétádat?

pátyalso 2010-10-07 12:53:56 | 160
pátyalso képe

9ó:tejes kávé cukorral,10ó:1 túrós palacsinta,11ó:1 zsemle,benne 2 szelet pulykasonka,11.45ó:1 fél sült felső csirkecomb bőre nélkül,lila hagyma,2 paradicsom 14ó:futásVigyor 

 
Sipi 2010-10-07 12:39:55 | 159
Sipi képe

hajnali: tejeskávé, babapiskóta....

reggeli: libazsíros kenyér, paradicsom

ebéd: paradicsomos káposzta, fasírt

 
monique 2010-10-07 12:13:06 | 158
monique képe

puff, mi, búzadara+kaviár? :)



Előzmény: Bozót (155)  
pen 2010-10-07 11:44:57 | 157
pen képe

Pirítós, felvágott, narancslé, tejeskávé - eddig

 
Bozót 2010-10-07 11:34:07 | 156
Bozót képe

Azért "ősszel", mertén spec igyekszem követni a természet évszakváltozását és azt enni elsősorban aminek szezonja van.



Előzmény: monique (154)  
Bozót 2010-10-07 11:32:59 | 155
Bozót képe

Jaj, kaviár! Anyám egy időben teljesen rá volt kattanva :P  Erdélyben a rokonaink meg főtt búzadarával keverték, dúsították, na az valami durva cucc volt :)



Előzmény: monique (154)  
monique 2010-10-07 11:23:55 | 154
monique képe

ősszel? ugyanazt amit télen-tavasszal-nyáron :D

az "ugyanaz" sűrűn változik, mert azért elég változatosan étkezem :P különben megunnám a kaját...

most reggelihez kalács + vaj + "ikra" a menő nálam (vagy minek hívjam, szóval nem a drága fajta kaviár).



Előzmény: Bozót (153)  
Bozót 2010-10-07 11:19:01 | 153
Bozót képe

A reggelizős cikk kapcsán akár fel is éleszthetjük ezt a méltatlanul elfeledett topikot :)

Visszaolvastam pár hozzászólást és olyan de olyan éhes lettem Nyelvöltés

Igaz, ma még csak tejeskávé, pirítós, saját készítésű saláta volt. Ideje ebédelni!   És ti, mit esztek így ősszel?

 
Házisárkány 2009-12-28 20:40:52 | 152
Házisárkány képe

reggeli:kávé,pulykasonka tojással sütve 2 db,tejecske,kenyér

ebéd:életem első-és utolsó KFC-s kajája,csak egy szendvicset ettem,meg egy műanyag ízű sütit,nemértünk el az alső benzinkútig,máris beindúlt a perisztrarhika....

vacsora:saját kicsi kacsómmal készített gesztenye püré(rendesen gesztenyéből),és házitejszín,4-5 bögre csipkebogyótea-béka nőtt a hasamba!

 
HarcsaBarna 2009-12-27 14:22:50 | 151
HarcsaBarna képe
itt felnőtt férfiakról van ám szó...

Előzmény: monique (150)  
monique 2009-12-27 12:03:49 | 150
monique képe
hogy a francba bírtok ennyit enni?? mi a mesterséges gyomortágító tabletta neve? :o)  
antokzsofi 2009-12-26 20:53:45 | 149
antokzsofi képe

Fhúúúúúú, most már látom, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki nem a szokásos mennyiséget ette az utóbbi napokban. Az étkezések száma nálam is megnőtt (2-3-ról 4-5-re), a nasikról nem is beszélve!

Edzeni meg még nem tudok (köhögök, orrfolyok, stb). Talán hétfőn...

 
Amatőr 2009-12-26 18:41:34 | 148
Amatőr képe

Reggeli: tejszínhabos kakaó, karácsonyi sütiválogatás (kókuszos csiga, beiglik).

Tízórai: karácsonyi narancssaláta.

Ebéd: tejszínes barackrémleves, rántott ponty, majonézes krumplisaláta, narancsos piskótatekercs.

Uzsonna: maradék narancsos piskótatekercs.

Úgy általában: szaloncukor, mandula, grapefruit.

Most épp gondolkodom a vacsorán, valószínűleg libazsíros kenyér a befutó. 

:))

 
Shrek 2009-12-26 17:01:45 | 147
Shrek képe
Inkább nem írom le ...  
kpitty 2009-12-25 20:38:02 | 146
kpitty képe

Én reggel ettem 5 tojásból  kolbászos  rántottát egy szelet kenyérrel és ittam hozzá egy fél liter tejet jó hidegen.:D

Ebédre ettem marhapörköltet krumplival 2 tányérral kenyér nélkül persze:D meg volt hozzá ilyen káposztasaláta.

Vacsora az meg mandarin meg banán volt.

Este hogy elégessem a nagyja kaját hasaztam meg fekvőtámaszoztam kb 1 órát vett igénybe.


 
HarcsaBarna 2009-12-25 17:28:36 | 145
HarcsaBarna képe

Most megvilágosodtam: most esszük meg a töltött káposztának azokat a káposztaleveleit, amit gyerekkorunkban a mi szüleink ettek meg helyettünk:-)

ezen kívül ettem még: rántott husit tésztasalátával, töltött husit, bejglit, volt egy kis maradék  oroszkrémtorta, volt még pogácsa,  a sörtésztában sült süllőt nem kívántam.. ittam egy kis törkölypálinkát, pár üveg bort, egy kis maradék sört a sörtésztából..meg bejglit, vagy azt már mondtam? Ja meg egy kis szaloncukoraz íze kedvéért. Na így áttekintvenem is ettem sokat!!

 
monique 2009-12-17 00:28:03 | 144
monique képe
na a régi szép időkben nekem is ment annyi egyben (gyerekként), de már elég rég összezsugorodott a gyomrom, kár. :)

Előzmény: eftomi (142)  
MungDaal 2009-12-16 22:19:24 | 143
MungDaal képe
U bazz, minden elismerésem a gyomrodé! :))

Előzmény: eftomi (142)  
eftomi 2009-12-14 21:12:27 | 142
eftomi képe
Délelőtt 9 óra körül ettem 4db kisebb-nagyobb fokhagymás sajtos tejfölös lángost. Azóta nem vagyok éhes. Lehet, hogy valami nincs rendjén?  
Mozg 2009-10-25 20:27:48 | 141
Mozg képe
Ez egy óriás harcsának is becsületére vált volna.

Előzmény: HarcsaBarna (140)  
HarcsaBarna 2009-10-25 15:47:37 | 140
HarcsaBarna képe

a reggeli kv után darázscsípés- calcium injekció

ebéd igazi tyúkhúsleves cérnametélttel, ja tízórai két kocka vargabéles, ebéd folyt: vaddisznó-gulyásleves, töltöttkáposzta, 

uzsi három adag somlói, 

vacsi calcium injekció 1 liter forralt borral ( valamelyik nem kellett volna, mert éjjel ollyan szívdobogásom lett, hogy majd meghaltam) 

(előző este és másnap reggel sült hurka, hagymasalátával) 

 

tök jól vagyok.

 
korte 2009-10-24 18:46:06 | 139
korte képe

Reggeli: Tejbegríz

Ebéd: Karfiolleves +Tyúkpöri + noki + ubisali + fél lityi puding. :)

Vacsi: Mint az ebéd, puding nélkül. :(

 

 
monique 2009-10-24 14:21:48 | 138
monique képe

tegnap:

1. étkezés barna kenyér sajttal, megpirítva

2. étkezés jalapeno, hal, rizs, tortaszelet (süteményt amúgy ritkán eszem, de most éppen volt). jól tele lettem a végére :))

(igen, csak 2 étkezés volt, elég gyakran így jön ki a lépés)

 ma:

 1. tonhalas szendvicsek

2. pending... (még nincs, előbb még elmegyek futni :) )

 
monique 2009-10-24 14:17:16 | 137
monique képe

nem nekem ment a kérdés, de olyan elképzelhetetlen h valaki nemeszik vörös húst? én már évtizedek óta létezek nélküle :) (születésem óta)

szóval a megoldás az kell legyen, hogy nem tartalmaznak a vörös húsok olyan vitamint, amit máshonnan ne lehetne beszerezni :)



Előzmény: azazello (125)  
monique 2009-10-24 14:14:22 | 136
monique képe

húú, hát azért biztos, hogy nem vagy átlagember, ha 8 nap alatt 8 kilót tudtál hízni. szerintem normális esetben a mennyiségben van a trükk, nem a minőségben. bár egyébként nem eszem húst, csak halat, tejterméket és szénhidrátot többet. a súlyommal semmi gond, és amikor egy ideig nem tudtam annyit enni egyéb okokból kifolyólag (neem, nem anorexia :D ), akkor még azon túl is adtam le pár kilót, a végére már megjegyezték, hogy baromira vékony lettem. :) most pedig megint normál módon étkezhetek mennyiségügyileg, és rendben is van minden.szóval emiatt az azért érdekelne, hogy a túrós diétánál a "csomó túró" mennyi is lehet, ha ennyire nem fogytál...

azonban a másik oldalról is; régen pár évig én sem voltam átlagember a kajafeldolgozásban, mert bizonyos okokból (most nem fogok véres szájjal kirohanást intézni egyes mű édesítőszerek ellen, de annyi elég legyen, hogy mindenkit eltanácsolok tőlük, főleg hogy azóta még rákkeltő hatásuk is kiderült) könnyebben híztam ugyanannyi kaja mellett, és tényleg nagyon keveset kellett ennem, hogy rendben legyen a súlyom (bár csak néhány kg volt a problémás különbség). ez azóta helyreállt külső befolyásolással; szóval most megint átlagember vagyok metabolizmus szempontjából :) ezért el tudom képzelni, h nálad is másképp működik valami és ezért gratulálok hogy így is találtál egy jó diétát, amit még tartani is tudsz.

jah... még az nagyon érdekes, amit a vitaminokról írtál az egyik hozzászólásodban. ezt ki fogom próbálni én is!



Előzmény: áki (119)  
antokzsofi 2009-09-20 20:08:28 | 135
antokzsofi képe

Reggeli: (otthon) magyaros (hagymás, kolbászos) rántotta 4 tojásból, 1,5 zsemle, kávé, gyümölcstea

Ebéd: (étteremben) BBQ-s csirkeszárnyak, kéksajtos mártással, angolzellerrel, utána fél adag olaszos tortilla, fanta

Vacsora: szőlő és egy csokis keksz

 
eftomi 2009-09-18 21:36:16 | 134
eftomi képe
Kenőmájkérmes kenyér mellé nekem valami lipidilcsökkentő is kell sajnos, ezért nem eszem soxor. De nyamm-nyamm fincsi!

Előzmény: futor (133)  
futor 2009-09-18 21:31:27 | 133
futor képe

Reggeli : kenőmájkrémes kenyér

Ebéd : kenőmájkrémes kenyér

Vacsi : kenőmájkrémes kenyér

Olcsó (400 ft) finom, és még maradt holnapra is.

 
sepi 2009-08-26 17:43:50 | 132
sepi képe

Reggeli: 7 vaniliáskarika
Ebéd: Grillezett csirkemell, grill zöldségekkel + 1 tükörtojás, fél adag fahéjas tejbegríz (megkívántam:-)
Vacsora: up to pen...

 
Házisárkány 2009-08-26 07:22:53 | 131
Házisárkány képe

Uram gatya!!!!Nagyevő vagyok,de ennyi kaja fiúk.......!

Már némelyikőtök reggelijénél azt montam elég!!!A tapasztalatom az,hogy általában az ilyen ember 40 koló vasággyal együtt-ilyen a sógorom is:a jó multkor tesóméknál főztünk egy nagy kondér birkapörköltet,mire térültünk-fordultunk,a Sógor betermelte a FELÉT!Nem semmi!

További jó étvágyat!!!!!

Most megyek reggelizni....mate,rántotta,zöldség!

 
áki 2009-08-25 23:54:08 | 130
áki képe

Szia! Sokszor megkapom ezt a kérdést :) Abszolút nem okoz tartani ezt az étrendet, mert kitapasztaltam, hogyan ízlik legjobban a csirke. Kockára vágom, megszórom paprikaörleménnyel és vmilyen csirkéhez való fúszerkeverékkel, aztán kevés olajon megpárolom. Olyan lesz, mint a pörkölt. Imádom, napi 50-60 deka csúszik, de a dupláját is meg tudnám enni! A rizzsel szerencsém van, mindig is szerettem.

De visszakérdeznék. Nem személyednek szól, hanem általában. Szendvicset enni nem unalmas? Egy átlagember kb 70 évig eszi minden nap. Ez miért nem fura? Ja, hogy abba lehet tenni parizert, sonkát, szalonnát vagy szalámit? A csirkét/pulykát/marhát/halat is lehet sokféleképpen fúszerezni és elkészíteni. Én lusta vagyok variálni, mert annál finomabban még egy főszakács sem tud elkészíteni húsételt, mint ahogy én szoktam :)

Igaz, havi 1-2-szer lemegy egy doboz jégkrém meg egy nagyadag gulyás, de az még belefér!



Előzmény: eDinka (129)  
eDinka 2009-08-25 09:35:21 | 129
eDinka képe

Szia! Végigolvastam a kajálással kapcsolatos irományaidat. Hát, le a kalappal, hogy ezt így bírod! De mondd! Úgy őszintén. Boldog vagy ezzel az étrenddel? Nekem nagyon hiányozna a változatosság. Tudom van a csalónap, dehát.....

 



Előzmény: áki (127)  
tardigrada 2009-08-23 00:35:00 | 128
tardigrada képe

Déli reggeli: 8 tojásból gombás, sajtos rántotta, tejes kávé

Délutáni ebéd: 6 hortobágyi húsos palacsinta, két nagy tényér szőlős rizsfelfujt, vörös bor

Uzsonna: Megint rizsfelfújt, fagyi, dinnye

Vacsi 1: lecsó, puha fehér kenyérkével, sörike

Vacsi 2: Ismét rizsfelfújt, dinnye, csoki

 Ma a futáshoz nélkülözhetetlen csabai kolbiból nem ettem, s nem is ment a futás. Úgy éreztem,hogy teli  a pocakom, mert nem volt benne a lazítónak használt kolbi. Remélem nem tettem véglegesen tönkre az utóbbi hetek munkáját! 

 
áki 2009-08-22 11:17:05 | 127
áki képe
Jó meglátások, örülök, hogy felvetetted őket! Íz szempontjából valóban egysíkú, a fűszerezéssel lehet kicsit variálni. A csirkét ki lehetne váltani tangeri hallal, vagy a vörös húsok közül a marha egyes részeivel, pl felsál, de disznóhús már nem jó. A tojásfehérje oké, csak én nem szeretem ezért ritkán eszem. Zsír: napi 2-3 evőkanál lenmagolaj fedezi a zsírszükségletet. Többszörösen telítetlen, Omega 3 zsírsavakat tartalmaz, ami a legegészségesebb és nélkülözhetetlen az ember számára. Én nyakonöntöm a kész rizst vele, az meg felszívja, így meg van oldva. A vitaminokról és ásványi anyagokról. Középiskolában tanultam élelmiszerismertet. Azt tanították, hogy a különböző vitamintablettákból a szervezet sokkal kevésbé tudja felszívni a szükséges anyagokat, mint a természetes ételekből, ezért kell sok zöldséget, gyümölcsöt enni. Ez oké, de azt már nem mondták el, hogy a környezetszennyezés miatt a ma kapható zöldségek és gyümölcsök vitamintartalma töredéke a néhány évtizeddel ezelőtieknek. Ezért gyakorlatilag képtelenség bevinni természetes ételekkel a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat. Ezért igenis szükség van bogyókra. Ezt bizony saját bőrőmön tapasztaltam és nincs az az orvos, aki meg tudna győzni, hogy pl napi 60-80 mg C-vitamin elég lenne, és az ennél magasabb bevitel "káros". 20 éves koromban elért egy bizonyos nagyon kellemetlen "betegség", ami ma már népbetegségnek számít. Évekig éltem vele, mikor már nagyon fájdalmas lett. Orvoshoz nem fordultam, mert utálok orvoshoz menni, inkább tűrtem. Véletlenül alakult így, de pont mikor már elviselhetetlen lett, akkor kezdtem el szedni vitamin koncentrátumot, ill C-vitamint még plusszban. És azt vettem észre, hogy először enyhült, majd elmúlt a az a ku..a aranyér!!! Azóta sincs vele gondom, de ha pár napig nem szedek vitamint, bizony kezd előjönni. Úgyhogy inkább fegyelmezetten szedem. Szándékosan nem írok gyártót, mert nem célom egyik reklámozása sem, meg azóta már többfélét is szedtem, és mindegyik működik. A lényeg, hogy mennyiségre meglegyen. A legalapvetőbb az 1-2000 mg C-vitamin, ami egy orvos szerint persze méreg, de tőlem mondhatnak bármit. Szent-Györgyi Albert 94 évig élt ennél magasabb napi dózis bevitele mellett... A másik, amit észrevettem, hogy mióta vitamint szedek, nem szoktam télen megfázni. Nem írok le összeesküvés elméleteket, hogy az orvosok nyagy része és a gyógyszergyárak miért ellenzik annyira a magas vitaminbevitelt. Nekem a saját példám bőven elég bizonyíték volt, hogy tudjam, nincs igazuk és szükséges a magas vitamin bevitel. Amiket még a legteljesebb táplálkozással sem tudunk fedezni, pláne nem, ha rendszeresen sportolunk! A csalónapos dologról annyit, hogy ha nem hiányzik pl az édesség vagy a kenyér (a kenyér is szemét!!! nem csak az édesség chips stb.), akkor persze nem kell tartani. Én sem tartok minden héten. De inkább egy nap sokat, mint minden nap egy keveset. És van értelme, mert egynapi félreevésnél még nem romlik le a fazon, ezt már kitapsztaltam. Ja és a zabpelyhet vízzel magában én sem bírnám, viszont csokis proteinnel nagyon finom :-)

Előzmény: azazello (125)  
áki 2009-08-22 10:24:54 | 126
áki képe
A zöldségeket, gyümölcsöket nem részleteztem, mert ízlés kérdése. Gyakorlatilag mindegy melyiket, csak minél többet fogyasszunk! Én valamiért az uborkát, spenótot ill. almát, barackot preferálom.

Előzmény: lúgosító (122)  
azazello 2009-08-21 18:05:15 | 125
azazello képe

Na, minden bántó szándél nélkül játszom kicsit az ördög ügyvédjét, ha nem haragszol. Előrebocsátom, hogy szerencsés alkat vagyok (mondjuk nézőpont kérdése, én néha szeretnék hízni és nem megy, de a lényeg hogy sosem szorultam diétára - de a kiegyensúlyozott étrendre azért amenniyre lehet, figyelek, szemetet pedig nem eszem). Végtére is azért tetted fel, mert reakciót vártál. :)

Szóval nem gondolod, hogy rettentő egysikú? Nem csak az ízeket, hanem a tápanyagokat tekintve is. Addig oké, hogy az alap tápanyag-típusok (szh, feh, zsír (?)) beviszed, de mi van az ásványi anyagokkal, ilyen-olyan zsírokkal, vitaminokkal, miegymással? Bogyóval az ilyeneket nem tudod bevinni. Oké, ott a zöldség, de pl. sose eszel vörös húst, halat, tojást? 

Másik gonoszkodó megjegyzésem az, hogy ha hetente egyszer csaló napot tartasz, akkor nem sok értelme marad a dolognak. Nem lenne jobb egy színesebb, kiegyensúlyozottabb étrend, full-akármit-eszek csalónap nélkül?

Amúgy abszolút csodálom az önkontrollodat, én kb. egy hétig bírnám, a zabpehely+víz kombót addig sem. :) 



Előzmény: áki (121)  
azazello 2009-08-21 17:54:11 | 124
azazello képe
Én ebből három napig elvagyok. :)

Előzmény: tardigrada (123)  
tardigrada 2009-08-21 00:30:57 | 123
tardigrada képe

reggeli: 8 tojásból tükörtojás + puha kenyér + hideg tej

ebéd: Marhapöri kenyérrel, savanyúúúúság, sörike, 

uzsi: dinnye, süti, gyüm.joghurt

vacsi 1: csabai vastag kolbi + házi sajt + puha fehér kenyérke + olajbogyó + borocska

vacsi 2: mézes kenyér + tej + gyüm.joghurt + pattogatott kukorica+ csoki

 

 
lúgosító 2009-08-20 21:11:57 | 122
lúgosító képe

Ez tetszik! Szerintem is sokan nem foglalkoznak azzal, hogy mit esznek! Nekem az igazi zöldek hiányoznak a leírásodból, bár én elkötelezett vagyok!

 
áki 2009-08-19 23:21:32 | 121
áki képe
Felmerül a kérdés, hogy hogyan lehet ezt bírni hosszabb távon. Nagyon sokan kértek már tanácsot tőlem diéta ügyben, és mikor elmondtam a fentieket, akkor mindenki azt mondta, hogy ok, szeretem a csirkét, de nem tudnám állandóan ezt enni! A megoldás az, hogy többféleképpen is el lehet készíteni a húst, ill hetente-kéthetente be kell iktatni csalónapot, amikor azt eszel, amit akarsz. Nekem így abszolút nem okoz gondot tartani a diétát, mert megtaláltam azt az elkészítési és fűszerezési módot, amivel a világ legfinomabb húsételét tudom elkészíteni, és a csalónapokon teleeszem magam mindennel, amit megkívánok. A diétám működőképességéről sokat elárul, hogy most a nyáron, a 8 napos nyaralásom alatt, amikor hanyagoltam a szigorú étrendet és csak szemetet ettem ill nem edzettem semmit, híztam 8 kilót… Aztán miután visszazökkentem a hagyományos kerékvágásba, majdnem ilyen rövid idő alatt le is ment.  
áki 2009-08-19 23:20:03 | 120
áki képe
Én minden nap ugyanazt és ugyanannyit eszek. A mennyiségen akkor változtatok, ha új célt találok ki. Most az őszi futóversenyekre készülök, így szálkásodás a cél, ezért egyre csökkentettem a szh bevitelemet. (Sajnos kicsit későn kezdtem el, de azért alakul.) Jelenleg kicsit több, mint 2,5g/testsúlykilogrammnyi szh-ot fogyasztok. 190 g rizsben (másfél zacskó gyorsrizs) 75%-os szh tartalommal számolva van kb 140g szh, 200g zabpehelyben(60%) pedig 120g ez 260g. Fehérjém: 2g/ttskg 600g csirkemellfilében(20%-os fehérjetartalommal számolva)-120g fehérje és 120g proteinpor-80g fehérje= 200g Természetesen a rizst a csirkével fogyasztom +zöldség, a proteint pedig a zabpehellyel együtt vízben feloldva. A csirke-rizs-zöldség összeállítást 3 egyenlő részre osztom, így néz ki egy átlagos nap: 07:00 40g proteinpor+100g zabpehely 4dl vízzel 10:00 csirke-rizs-zöldség 13:00 csirke-rizs-zöldség 16:00 csirke-rizs-zöldség 18:00-20:00 edzés 20:00 40g proteinpor+100g zabpehely 4dl vízzel (ugyanaz mint felkelés után) 23:00 40g proteinpor 4dl vízzel, zabpehely nélkül! (lefekvés előtt már vigyázok a szh-tal)  
áki 2009-08-19 23:18:32 | 119
áki képe
Nagyon fontos téma egy sportolónál a táplálkozás. Nem biztos, hogy mindenki egyetért velem, de szerintem legalább annyira, mint az edzés. Ismerek olyanokat, akik évek óta futnak rendszeresen és mégsem tudnak fogyni. Ennek oka a helytelen táplálkozásban keresendő. Persze vannak mázlisták, akik akármit ehetnek, nem híznak egy dekát sem, én az átlagemberre gondolok, akik sajnos nem ilyenek. Az átlagemberek, de még az amatőr sportolók nagy része is rosszul étkezik. Rengeteg cukorból és lisztből készült szemét ételt visznek be, ami mellett akármennyire lelkesen edzenek, az eredmények visszafogottak lesznek. Teljesen normálisnak számít, ha valaki kenyeret, péksüteményeket, felvágottakat eszik napi rendszerességgel. És el sem tudják képzelni nélkülük az életet. Sokáig én is így voltam. Mindig is hízásra hajlamos voltam, az átlag napi kajálással (pl szendvics, péksüti, vmilyen ebéd, yoghurt, szendvics) örültem, ha 100 kiló alatt tudtam tartani a súlyomat, pedig napi szintem edzettem (kondi, futás, evezés, küzdősportok. Mikor mi) A célom viszont egy atletikus, izmos fizikum volt, amit a sok edzés hatására sem tudtam elérni. Már kezdtem azt hinni, hogy a bordás hasizomzat az csakis genetikai ajándék lehet. Viszonylag sportosan néztem ki, de messze nem atletikusan. Aztán 2 éve nagyon elszántam magam és azt mondtam, hogy csakazértis! Két-három hónapig szinte koplaltam, egész nap összesen 3 zsemlét meg egy csomó túrót ettem (saját főből kipattant elmebeteg diéta…). Ugyan leadtam 6-7 kilót, de semmivel nem lettem szálkásabb. Szinte kizárólag izomból fogytam. Ekkor (2007 ősz) rátaláltam és rátértem arra az étkezésre, amit mindig is követnem kellett volna, és azóta is követek. A legenyhébb kínlódás nélkül tűnt el rólam a zsír, az izmok pedig visszajöttek. A futó és evezős eredmények ugrásszerűen megjavultak és végre közel úgy néztem ki, ahogy ki akartam. Persze soha nem lehet az ember elégedett, mégis a tudat elégedettséggel tölt el, hogy tökéletesen koordinálni tudom a súlyomat kínlódás nélkül, és van eredménye az edzéseknek. Tudom, hogy tehetem a legtöbbet étkezési szempontból, hogy ha félmaratonra vagy más versenyre készülök. Persze soha nem leszek elit futó, de magamból ki akarom hozni a maximumot. Az étkezésem lényege, hogy mindhárom tápanyagból csak a legjobb minőségűeket viszem be. Általános tévhit, hogy ha fogyni akarsz, akkor kevés szénhidrátot fogyassz. Ez csak rész igazság, mert a dolog ott kezdődik, hogy csak minőségi szénhidrátokat fogyassz!!! Mi a minőségi szénhidrát? Elsősorban a rizs, a puffasztott rizs és a zabpehely. Másodsorban a teljes kiörlésű gabonából készült kenyér, a durumtészta és az édesburgonya. És semmi más! Én maximalista vagyok, ezért kizárólag rizst és zabpelyhet fogyasztok. Fehérjék. Velük kapcsolatban az a tévhit él, hogy felvágottból és tejtermékekből vígan fedezni tudod a fehérjeszükségletedet. Ez nem így van. A felvágottak felejtősek. Az összes!!! A tejtermékek is!!! Igen, a tej, a sajt és a yoghurtok is. A sovány túró az egyetlen kivétel. Elsődleges fehérjeforrás viszont a csirkemellfilé, a pulykamellfilé és a tengerihalfilék. Másodlagosak az említett sovány túró, a tojásfehérje és a különböző sporttáplálékkiegészítő cégek által forgalmazott proteinkoncentrátumok. Zsírok. Az állati eredetűek nem jók, viszont a növényi eredetűekre szükségünk van. Jó minőségű zsírforrások: lenmagolaj, mogyoró, dió. Ezen kívül kellenek még a növényi rostok, zöldség, gyümölcs, és vitaminok ill ásványi anyagok.  
eftomi 2009-08-18 08:36:17 | 118
eftomi képe
Ebéd: Gomba pöri, padlizsánnal.  
Házisárkány 2009-08-08 22:46:49 | 117
Házisárkány képe
Edzés után:tojásos nokedli,dinnye-alvás után sült krumpli ,dinnye  
eftomi 2009-08-05 21:16:48 | 116
eftomi képe
Vacsi: Bari pöri, hagyma, sör.  
Lenara 2009-07-23 20:49:40 | 115
Lenara képe

Reggeli: kávé, pirítós, camamber, paradicsom

Ebéd: tészta paradicsomszósszal és sajttal (nem a klasszikus értelemben vett spagetti),  málnás joghurt

Uzsonna: sótlan földimogyoró

Vacsora: paradicsomos tészta

 
Lenara 2009-07-22 20:26:56 | 114
Lenara képe

Reggeli: kávé, málnás péksüti

Ebéd: spenótos lazac leveles tésztában, citromos joghurt

Vacsora: ugyanezen lazac petrezselymes krumplival, egy pohár sangria

 
MungDaal 2009-07-21 21:42:41 | 113
MungDaal képe

Reggeli: tojásrántotta 2 tojásból, 2 fél szelet piritóssal, 3dl tejjel.

Ebéd: Rakottkarfiol

Vacsi: Egy jénaira való vegyeszöldség sali az alábbiakból:
1db paradicsom, egy fél uborka, böszme nagy vöröshagyma fele, 1db pritaminpaprika, kis darab ementáli, kis darab csípős felvágott (csak az ízéért), 4 evőkanál tejföl, némi majonéz, olivaolaj (hidegensajtolt) jó sok :))), csipet oregánó,3 csipet só, kis marék kapor. A szilárd cuccok mind apróravágva. Amíg elfogy bambulom a netet :)

 
MungDaal 2009-07-19 21:51:39 | 112
MungDaal képe

A hétvégéken nics kegyelem :)

Reggeli: 2 szelet piritós nagy adag baracklevárral. Ez indít be ;)

Ebéd: Valami marha pecsenye, gombával, sonkával megborítva, sajttal leöntve, rizs körettel, nagy tányér vegyes salival, őt oliva olajjal borítottam meg. Após sírna ha hallaná, valami két összetett mondat a tisztességes neve :)

Uzsi-vacsi: Nagy szelet görögdinnye, némi sárgabarack, pici őszibarack, valami gatyesz vizes jégkrém.

Most épp teázom.

 

 

 
eftomi 2009-07-17 20:24:21 | 111
eftomi képe
Reggel lecsó, este kakaós tészta. :-)