Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 864 591 km-t sportoltatok

Nike+ SPORTBAND

Létrehozta: tmarci03  |  2008-08-17 23:42:42-kor

Használtad már a Nike új fejlesztésű sportband-et? Ha igen, mennyire jött be? Érdemes beruházni 16eFt-ért egy ilyenre?
Aki nem tudná miről van szó: http://www.futocenter.hu/nikeplus/sportband.php

bandeeka 2010-02-21 17:26:08 | 29
bandeeka képe

Sziasztok!

 

Igaz nekem nem sportbandom van, hanem ipod-vevő+chip.

Megtudnátok mondani, hogy is kell? Regiztem magam a nike+ oldalra. Ugye elvileg, ha csatlakoztatom az ipodot, akkor az itunes automatikusan küldi az adatokat a nike oldalára, gondolom be kell még vmit állítani, hogy a megfelelő acc-ra továbbítsa azt, na de ezt nem találom.

Köszi

 
korte 2010-02-16 12:25:36 | 28
korte képe

Milyen konfigurációt használsz?



Előzmény: DavidZs (27)  
DavidZs 2010-02-06 19:01:57 | 27
DavidZs képe

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogyan lehet mukodtetni a lepesszamlalot es a edzesprogramot egyszerre?

A problemam az, hogy ha valamelyik edzesprogramot allitom be, akkor nem szamol lepeseket. Vagy, ha a lepesszamlaloval futok, akkor pedig nem mer semmi egyeb mast, mint amit a tobbi funkcio tud, tehat info nelkul maradok. Alapvetoen kizartnak tartanam, hogy nem szamoljon lepest, pl ha Time alapjan futok, de ha szamol is, sehogyan nem tudom belole kiszedni. Es a progi sem tolti fel a Nike+ oldalra, csak azokat a lepeseket, amelyek a futason kivul voltak. (termeszetesen be allitottam azt is, hogy mindig merje a lepeseket)

Koszonom elore is a segitsegeket!

Udv.:

Zs

 
youlee 2009-10-17 21:16:05 | 26
youlee képe
Harmadik csere után tökéletesen működik a sportband.  
youlee 2009-09-27 18:23:25 | 25
youlee képe
(Homlokra csap: Jaa tényleg....!) Na én visszavittem holnap újra megpróbálom a kalibrálást. A bolt egyébként szó nélkül cseréli mert mondták, hogy sok a rossz. Az első széria különösen...

Előzmény: korte (24)  
korte 2009-09-25 23:06:24 | 24
korte képe
Azt mondom, hogy még sehogy. :)

Előzmény: youlee (23)  
youlee 2009-09-25 16:39:41 | 23
youlee képe
Köszönöm a választ. De te hogyan oldottad meg?

Előzmény: korte (22)  
korte 2009-09-25 10:45:38 | 22
korte képe
Nálam is ugyanez a helyzet. Komolyabban még nem foglalkoztam vele, de lehet hogy pl. nem volt egyenletes a tempó. A nike plus oldalon van telefonos support is 1/777-4972 talán próbáld meg őket.

Előzmény: youlee (21)  
youlee 2009-09-24 22:16:23 | 21
youlee képe
Sziasztok! Most kalibrálnám a sportbandemet és 1km.t futottam (Szemben a javasolt min 0.4km el szemben)amit ki is ír a kis kütyü ám mikor feltöltöm azt mondja nincs mérhető futás. A cucc hibás vagy én vagyok béna? Tud valaki segíteni? Köszönöm.  
korte 2009-09-20 18:28:08 | 20
korte képe

Talán itt a pulzusmérés a Nike+ rendszerhez.

http://futo.blog.hu/2009/09/11/hamarosan_itt_a_szivritmus_mero_nike_pant

 

 
korte 2009-09-19 08:22:14 | 19
korte képe

Elnézést, ha nagyon butát fogok kérdezni, de ez a sportband kütyü hogyan még elfogyasztott kalóriát, ha nem méri a pulzust?

 

 
nemeth.szabolcs 2009-09-10 13:47:31 | 18
nemeth.szabolcs képe

I Podom és cipőm van. Szeretnék hozzá Nike+ rendszerhez használatos chipet venni, amit állítólag bármilyen cipőhöz lehet rögzíteni. Van valakinek ötlete arra, hol lehetne olcsón chipet vásárolni (outlet vagy bármilyen más kedvezményesebb megoldás) és a rögzítést milyen módon lehetne okosan megoldani.

 
vinyettu 2009-08-29 23:26:19 | 17
vinyettu képe
Bármilyen cipővel használható, lehet kapni kis fűzőre felfűzhető zsákocskát a chipnek, de akár házlag is készíthető. Én magam tegnap Powertape csíkokkal ragasztottam fel a cipő nyelvére a fűző alá. :)  
stirma 2009-07-14 21:57:49 | 16
stirma képe
köszi! vicces, épp néhány órája vettem itt a sarki szupermarketben egy ugyanilyen márkájú lépésszámlálót, csak nem 20ezer, hanem 1200 egység volt az ára:) persze biztos, hogy nem csak az áruk tér el ilyen nagy mértékben....

Előzmény: futor (15)  
futor 2009-07-14 21:42:10 | 15
futor képe
Pl:http://shop.for-max.hu/product_reviews.php?products_id=2011

Előzmény: stirma (14)  
stirma 2009-07-14 11:14:43 | 14
stirma képe

Sziasztok! Igazából nem a sportband-hez szeretnék hozzászólni, csak azt szeretném megtudni, van-e más olyan szerkentyű, amivel a lefutott távot lehet mérni? Sokszor csak találgatok, hogy mennyit is futottam, pedig jó lenne tudni...  Köszönöm a segítségeteket előre is! Üdv, Enikő

És bocs, hogy ide írtam...

 
timelord 2009-07-13 19:31:40 | 13
timelord képe

Helló,

 Én tavaly szeptember óta használom a sportband-et, és eddig nagyon meg voltam elégedve vele. Most sajna van egy kis problémám. A szerkentyű rögzíti az edzés adatait, vissza is lehet rajta nézni, de ha a pc-n keresztül a Nike weblapra szeretném feltölteni, akkor az írja ki a Nike Utility software, hogy 'No new runs to upload' vagyis nincs feltölthető új futás. Ami nyilván nem igaz, hiszen a szerkentyűn meg tudom nézni az utolsó, azaz új futás adatait.

Többször is próbáltam újra, új edzés után is, de sajnos nem javult meg. Leszedtem a software-t is, és újra telepítettem, de nem oldódott meg a dolog.

 Esetleg ötlet valakinek?

 
dani93 2009-06-26 20:20:54 | 12
dani93 képe
Üdv mindenkinek ! Most találtam meg ezt a fórumot. Ha valaki szeretne egy ilyent venni 16-helyett 10-ért az keressen fel E-mailben vagy telefonon. A cuccnak mindene meg van papir + egyebek tavaly nyáron lett vásárolva Athén-ban kb 10 szer használtam is csak az utóbbi időben már a kondi teremben futok ahol nem veszem hasznát. Átvétel megoldható személyesen, vagy postai úton! Tel : 06-30-559-7003  E-mail: farkas.dani93@citromail.hu  
pen 2009-06-25 17:22:50 | 11
pen képe
Ezt akkor emailben megbeszéltük már.

Előzmény: lapiszorny (10)  
lapiszorny 2009-06-25 12:06:45 | 10
lapiszorny képe

 

Szia Pen! 

Valóban lehet úgy használni a Sport Band-hez tartozó chip-et,hogy nem veszek Nike futócipőt, mert éppen most ruháztam be egy másik márkába.

Én attól tartok,hogy a működési elve esetleg hasonlít a kerékpárok km számlálójához, de nyugtass meg hogy nem. 

Szeretnék egy ilyet venni, remélem a válaszod után indulhatok is vásárolni. 

 

Üdv

 



Előzmény: pen (7)  
pusildiko 2009-06-25 12:01:45 | 9
pusildiko képe

Sziasztok!

 Elhatároztam , hogy veszek egy ilyen sportband izét, hamár ugyis olyan cipőben futok, ami kompatibilis vele, és hamár úgysem tudják megjavítani a jó öreg Timex Ironman orámat.

Sajnos azzal kellett szembesülnöm, hogy visszavonta  a Nike a boltokba kihelyezett darabokat szériahiba miatt... Így aztán nem merek az E-bayről sem venni,hátha azzal sem fog stimmelni valami!

 A Sportbandet használóktól kérdezném, hogy volt - e már valami műszaki gond a kütyüvel!?

 

Köszi

ildiko

 
lakat 2008-11-05 20:42:40 | 8
lakat képe
Koszonom! Ha jol sejtem, akkor eseteben a szepseg fontosabb mint egy kis nyomás futocipoben... Meg van annyira talpraesett, hogy rogziti okosan a Nike Air-Alate cipoben, mert vegul azt vette meg. De egyebkent tenyleg rettenetesen rondak a pluszos cipok... Koszonom meg egyszer!

Előzmény: pen (7)  
pen 2008-11-05 19:50:19 | 7
pen képe

Szia!

A Nike + cipők talpában van egy olyan mélyedés, amibe beleillik a méréshez szükséges chip. Ha nem ilyen cipőt választ a párod, akkor nem fogja tudni beletenni a cipőbe a chip-et. Vagy ha beleteszi, nagyon fogja nyomni a lábát :o)



Előzmény: lakat (6)  
lakat 2008-11-05 18:24:12 | 6
lakat képe
Sziasztok! Futópárom most egy Nike boltban van, hogy a héten kapott Nike+ Sportband Kit-hez cipőt vegyen, de azt mondja, hogy a Nike+ logos cipők rettenetesen néznek (nőről van szó...:-) ). Kérdés: megoldható, hogy nem plusz brand-es cipőbe rakja a cipőbevalót? Vagy ha sima cipőbe kerül, akkor nem fog normálisn mérni? KÖszi!  
Házisárkány 2008-08-19 19:56:40 | 5
Házisárkány képe

Köszönöm szépen!!!!

 



Előzmény: pen (3)  
Mozg 2008-08-18 23:00:28 | 4
Mozg képe

Elsőre vonzónak tűnik amiket írtál,de mivel a látásom már nem a régi, ezért nagyon fontos lenne számomra a nagy kijelző. 90 százalákos pontosságnál lépésszámolással jobbat mérek. Persze ahogy írod lehet, hogy több kalibrálással ez is lehet jobb. A kalória fogyasztást még nemigen tudom mire használjam, milyen haszna van.

Fentiek alapján egyelőre soknak tűnik a 16eFt, legalábbis nekem. 

 

 
pen 2008-08-18 19:06:33 | 3
pen képe

- A SportBand nem mér pulzust, ilyen kiegészítő (még) nem is kapható hozzá.
- A SportBand nem játszik le zenét. Ha futás közben szeretnéd ezeket az adatokat (táv, idő, kalória) tudni, és ugyanakkor zenét is akarsz hallgatni, akkor nem a SportBand kell neked, hanem a Nike + iPod Sport Kit, amiben egy chip és egy iPod nano van. 
- 16 ezer forintért a chip + SportBand lehet a tiéd, ez tehát méri a távot ("km számláló"), méri az időt, és méri az elfogyasztott kalóriát (de nem játszik le zenét).



Előzmény: Házisárkány (1)  
pen 2008-08-18 14:08:30 | 2
pen képe

Sziasztok!

A Nike Magyarország jóvoltából éppen most használok egy ilyen kütyüt. Még a héten kirakom róla a tesztbeszámolómat! Röviden a lényeg:

Pozitív:
Ez egy jó eszköz arra, hogy ismeretlen távon, nagyjából egyenletes tempóban végzett edzések összidejét, távját és az elhasznált kalóriát mérd vele. Az óra nagyon desing-os :o) és kis mérete, gömbolyített formája miatt kellemes érzés hordani, a chip-et pedig észre sem veszed a cipőben. Futás közben nagyon könnyű kezelni: indítás, szüneteltetés, újraindítás, leállítás - mind ugyanazzal a gombbal megy. Az adatok feltöltése a számítógépre csak egy mozdulat és a Nikeplus.com honlap tényleg motiváló, ahogy kirajzolja az edzéseket, buzdító üzeneteket küld amikor eléred az 50, 200, stb kilométert (igaz most még csak angol nyelven elérhető). 

Negatív:
Nekem egy kalibrációval csak 90-92%-os pontosságot sikerült vele elérnem táv mérésben. Lehet, hogy többszöri újrakalibrálással ez javítható. Az eszköz nem tud köridőt mérni. Árnyékos részeken a kijelzője kicsit nehezen olvasható. Csak mérsékelten vízálló.

 
Házisárkány 2008-08-18 07:49:58 | 1
Házisárkány képe

Ezt már én is szerettem volna kinyomoni,hogy mennyibe kerűl.Mint "kütyübuzi" a használókhoz:

-mér pulzust is,mi kell hozzá,hogy zenét is tudj hallgatni.

-mennyibe kerűl az egész rendszer:zene,pulzusmérő-ha van,"km-számláló"

a neten nem találok egyértelmű tájékoztatást,de lehet hogy én vagyok  csak ekkora dinnye!