01:52:59

21.1 km

05:21 p/km (11.21 km/h)

3. Zúzmara Félmaraton

Na ez már olyan időjárás volt, amikor normál esetben meg sem fordul a fejemben, hogy kimenjek futni, de hát a verseny ugye az más. Stílusosan, mivel a Kincsem Parkban is futottunk a versenylónak a versenyen kell futnia. Szóval futottam. Mivel tavaly a 2 hetes betegség után nulla edzéssel is két órán belül mentem, így az 5:25-5:30-as tempót céloztam meg, 1:55-157-es befutóidővel. Az eleje jól ment tartottam az 5:20-akat, de néhány helyen jó kis sár volt (nem mély, de fröcskölős) , ami szerintem egy kicsit lassított. A prognosztizált napsütés helyett végig hullott a hó, az elején gyengén a végére erősebben. Nagyon kényelmes tempóban futottam, de zavaró volt, hogy folyamatosan mentek el mellettem az emberek, szinte senkit nem előztem. Próbáltam egy-két látványos női seggre "rátapadni", de aztán elengedtem őket, maradt inkább a saját tempó. Második kör végén benyomtam egy gélt és mivel jól is éreztem magam, az utolsó két-három km-en gyorsítottam, így néhány seggel újra találkoztam. Jó kis menet volt, a végén még hajráztam egy sráccal, így 1:53-on belül lett, amivel tökéletesen elégedett vagyok (még ha a GPS sokkal kevesebbet is mért).

465. férfiként értem célba, és 73 nő is megelőzött (azaz 538. lettem), összességében 1863-an teljesítették a félmaratont (1172 férfi és 691 nő). Kategóriámban (M40) a 115. lettem.

GPS szerint: 20,35km(!)

A 65. félmaraton (55. futó) jól nyitotta az évet, a következő ismét Hollandiában, Zandvoort-ban lesz március végén :-)

01:52:59 21.1 05:21 11.21 0 0 0 0