Már 53 580 271 km-t sportoltatok

Atlétika - Baji szép idővel második Madridban

Bozót | 2016-02-29 | Nincs hozzászólás!

Vasárnapi budapesti 7.55-ös országos csúcsa után péntek este a madridi fedett pályás versenyen 7.59-et repesztett Baji Balázs 60 méter gáton.

Atlétika - átesett a veseátültetésen az olimpiai bajnok gátfutó

Bozót | 2015-09-10 | Nincs hozzászólás!

Átesett a veseátültetésen az amerikai Aries Merritt, a 110 méter gát olimpiai bajnoka.

Atlétika - visszavonult az olimpiai bajnok kínai gátfutó

Bozót | 2015-04-08 | Nincs hozzászólás!

A várakozásoknak megfelelően kedden bejelentette visszavonulását Liu Hsziang, a kínaiak olimpiai bajnok gátfutója, aki elhúzódó sérülése miatt kényszerült erre a lépésre. A 31 éves atléta blogján keresztül azt közölte, hogy a döntés szomorú és fájdalmas számára, de úgy érezte, nincs más választása

Atlétika - mégsem vonul vissza Rió után Felix Sanchez

Bozót | 2014-09-25 | Nincs hozzászólás!

A riói olimpia helyett csak a 2017-es londoni világbajnokság után szándékozik visszavonulni a versenyszerű atletizálástól Felix Sanchez, a 400 méter gátfutás kétszeres olimpiai bajnoka.

Atlétika : Márton Anita első, Baji Balázs ötödik helyezést szerzett

Bozót | 2014-09-03 | Nincs hozzászólás!

Az Európa-bajnoki bronzérmes súlylökő, Márton Anita győzött a roveretói nemzetközi atlétikai versenyen. Márton 18,32 méterrel lett első. Rajta kívül csak a fehérorosz Aljona Dubickaja jutott túl a 18 méteren (18,14).

Atlétika - Baji Balázs ötödik lett Zágrábban

Bozót | 2013-09-04 | Nincs hozzászólás!

Baji Balázs ötödik lett férfi 110 méter gáton kedden a zágrábi nemzetközi atlétikai versenyen. A nemzetközi szövetség tájékoztatása szerint a moszkvai világbajnokságon elődöntős magyar futó 13.62 másodpercet ért el. A számot a vb-győztes amerikai David Oliver nyerte meg 13.25-tel.

Rióig mindenképpen kitartok - interjú Kiss Dániellel

pen | 2012-11-09 | 1 hozzászólás

Kétszeres Olimpikon gátfutó, Év atlétája 2010-ben, EB bronzérmes, fedett VB. 8. helyezett, országos csúcstartó, Ikarus BSE atlétájával, Kiss Danival egy 16. kerületi kávézóban ültünk le beszélgetni a terveiről, sportpályafutásáról. Melynek során kiderült, hogy kik is az ő példaképei és mit is fog kezdeni, amikor már nem a gátfutás lesz az első, ami remélhetőleg minél később fog bekövetkezni...

Új világcsúcs született 110 méteres férfi gátfutásban

pen | 2012-09-10 | Nincs hozzászólás!

Az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat pénteki, brüsszeli döntőjében az amerikai Aries Merritt 110 m gáton 12.80 mp-cel új világcsúcsot futott. Az előző rekordot a kubai Dayron Robles tartotta 12.87-tel 2008 óta.

Baji a középdöntőben, Nguyen az előfutamban búcsúzott a fedettpályás vb-n

pen | 2012-03-12 | Nincs hozzászólás!

A legjobb magyar eredményt Baji Balázs érte el az Isztambulban rendezett fedettpályás atlétikai világbajnokságon, miután 60 méter gáton a középdöntőig jutott. Az utolsó versenynapon női rúdugrásban Iszinbajeva nyert, férfi 60 gáton Liu viszont kikapott. Mo Farah 3000 méteren majdnem bronzérmes lett, de végül mégsem.

Dayron Robles nem indul a fedettpályás világbajnokságon

pen | 2012-03-06 | Nincs hozzászólás!

Liu Xiang nem csaphat össze Isztambulban a jövő heti fedettpályás világbajnokságon az olimpiai bajnok és világcsúcstartó Dayron Robles-szel. A kubai sprinter ugyanis sérülés miatt lemondta a szereplést.

Dayron Robles és Liu Xiang Birminghamben találkozik

pen | 2012-02-09 | Nincs hozzászólás!

A korábbi olimpiai bajnok kínai Liu Xiang és a jelenlegi olimpiai bajnok és világcsúcstartó (12.87) kubai Dayron Robles február 18-án Birminghamben állnak rajthoz 60 gáton.

Atlétika: Robles júniusban, Xiang leghamarabb szeptemberben tér vissza

pen | 2009-04-11 | Nincs hozzászólás!

Lábadoznak a világ legjobb gátfutó sprinterei. A februárban combsérülést szenvedett olimpiai bajnok Dayron Robles júniusban tér vissza a versenypályákra, míg Liu Xiang kihagyni kényszerül a vb-t és leghamarabb szeptemberben versenyezhet újra.

Atlétika: Liu Hsziang visszavonul, ha újra megsérül

pen | 2009-02-27 | Nincs hozzászólás!

Újabb sérülés esetén visszavonul Liu Hsziang, a kínaiak olimpiai bajnok gátfutója, aki március elején áll újra edzésbe. „Ha megint kidőlök, biztosan befejezem. Amúgy is csak 30 éves koromig akartam versenyezni, elvégre nem lehetek egész életemben élsportoló” – jelentette ki Liu.

Atlétika: Liu Xiang nem lesz ott a világbajnokságon

pen | 2009-01-08 | Nincs hozzászólás!

Valószínűleg az augusztusi berlini világbajnokságon sem indul Liu Xiang, a kínaiak gátfutója, aki még a pekingi olimpián szenvedett sérülést. A 110 gát athéni bajnoka hosszú ideje tartó sarokfájdalmai miatt decemberben feküdt kés alá.

Futás: Robles szerint ismét megdőlhet a világcsúcs

pen | 2008-06-19 | Nincs hozzászólás!

A kubai Dayron Robles, aki múlt héten hódította el a 110 méteres gátfutás világcsúcsát a kínai Liu Xiang-tól, valószínűnek tartja, hogy rekordja még az idén megdől. Robles az olimpiai bajnoki cím esélyeseiről - köztük Liuról - is nyilatkozott.

Atlétika: Rekordok dőltek Ostravában

pen | 2008-06-13 | 1 hozzászólás

Dayron Robles 12.87 mp-es új világcsúcsot ért el férfi 110 méteres gátfutásban az ostravai Golden Spike atlétikai versenyen, míg Dire Tune 18,517 km-rel megjavította a világ legjobb eredményét női egyórás futásban.

Pillantás egy olimpikon bőröndjébe

pen | 2008-04-18 | 2 hozzászólás

A többszörös világbajnok 400 gátas ausztrál futónő, Jana Rawlinson épp csomagol. Pár nap múlva négy hónapos utazásra indul családjával, melynek végállomása az olimpiai falu lesz Pekingben. Internetes naplójában a futónő leírja, mennyit csomagol, hova utazik és milyen verseny tervei vannak az olimpiáig.

Atlétika fedettpályás vb – második nap

pen | 2008-03-09 | Nincs hozzászólás!

Papírformának megfelelően a kínai Liu Xiang nyert 60m gáton, nagy csalódást okozott viszont a kubai Robles elhibázott futása a szám előfutamában. Kallur sérülését követően kettős amerikai győzelem született női 60 gáton. Női 3000 méteren Defar biztosan győzött, míg a férfi 1500-as versenyen az etiópok megóvták az eredményt, mert versenyzőjüket az első helyről zárták ki.