Már 53 868 945 km-t sportoltatok

Címketalálatok

Atlétika - Kővágó Linzben is remekelt

Bozót | 2014-07-16 | Nincs hozzászólás!

A múlt keddi Gyulai István Memorialon győzelemmel visszatért Kővágó Zoltán a kedd este Linzben rendezett atlétikai versenye is megnyerte a férfi diszkoszvetést, méghozzá kiváló, 65 méter feletti eredménnyel.

Egymilliárd tévénéző előtt nyílik a londoni olimpia

pen | 2012-07-27 | Nincs hozzászólás!

Egymilliárd tévénéző figyelmétől kísérve nyitja meg hivatalosan péntek este a 2012-es londoni nyári olimpiai játékokat II. Erzsébet királynő. A szervezők előzetes becslése szerint világszerte a játékokat világszerte négymilliárd tévénéző figyeli majd. Lesz 30 és 217 kilós versenyző, valamint indul egy anya-fia vegyespáros is.

Kővágó győzött New Yorkban a Gyémánt Liga viadalon

pen | 2012-06-11 | 2 hozzászólás

Kővágó Zoltán megnyerte a férfi diszkoszvetők versenyét a New York-i atlétikai Gyémánt Liga-viadalon. Kővágó 62,58 méteres dobással kezdett, majd sorozatról sorozatra javított, s a 66,36 méteres negyedik kísérletével győzött. A spanyol Frank Casanas lett a második 65,21 méterrel, az indiai Vikas Gowda pedig a harmadik 64,86-tal.

Kővágó negyedik lett a Rómában, Bolt 9.76-ot futott

pen | 2012-06-01 | 2 hozzászólás

A diszkoszvető Kővágó Zoltán negyedik lett csütörtökön a legrangosabb atlétikai versenysorozat, a viadalonként 480 ezer dollár összdíjazású Gyémánt Liga harmadik, római állomásán. 100 méteren Usain Bolt 9.76-os idővel nyert.

Bolt, Powell, Lemaitre és Collins is rajthoz áll Rómában

pen | 2012-05-30 | Nincs hozzászólás!

Holnap kerül sor a Gyémánt Liga idei harmadik versenyére, ezúttal Rómában. 100 méteren remek verseny várható, rajhoz áll majd Usain Bolt, Asafa Powell, Christophe Lemaitre és Kim Collins is. A versenycsúcs megdöntése nehéz feladat lesz, hiszen azt 9.77-tel Tyson Gay tartja, ezt még 2009-ben futotta.

Kővágó bronzérmes, Márton negyedik lett Dohában

pen | 2012-05-14 | Nincs hozzászólás!

A diszkoszvető Kővágó Zoltán pénteken bronzérmes lett a legrangosabb atlétikai versenysorozat, a viadalonként 480 ezer dollár összedíjazású Gyémánt Liga első, dohai állomásán.

Atlétika: Kővágó második lett a Gyémánt Ligában

pen | 2010-08-22 | Nincs hozzászólás!

Kővágó Zoltán negyedik lett Zürichben, a Gyémánt Liga-sorozat döntőjének első viadalán, így a második helyen zárta a férfi diszkoszvetők pontversenyét. A számot a lengyel Piotr Malachowski (68,48 m) nyerte meg 18 ponttal, s összetettbeli győzelméért egy 80 ezer dollár értékű, négykarátos gyémánttal gazdagodott.

Diamond League: Már csak a két döntő van hátra

pen | 2010-08-17 | 1 hozzászólás

A 14 eseményből álló Diamond Leage atlétikai versenysorozatból már csak a két döntő van hátra. Az első döntőt Zürichben rendezik, augusztus 19-én, csütörtökön. A szervezők már bemutatták a győzteseknek járó díjat is.

Atlétika: Kővágó második lett a londoni Diamond League versenyen

pen | 2010-08-16 | Nincs hozzászólás!

A Diamond League atlétikai versenysorozat hétvégi londoni fordulóján Allyson Felix mind a 200, mind a 400 méteres síkfutást megnyerte. Kővágó Zoltán második helyen végzett diszkoszvetésben.

Atlétika: Gyémánt Liga - Kővágó Zoltán jól szerepelt

pen | 2010-05-25 | Nincs hozzászólás!

Első idei nemzetközi versenyén Kővágó Zoltán rangos mezőnyt megelőzve végzett a diszkoszvetés első helyén Sanghaiban, a Gyémánt Liga második állomásán. Kiváló küzdőképességről tanúságot téve hatodikra érte el 69,69 méteres győztes dobását.

Atlétika VB: 3 magyar döntős, egy országos csúcs

pen | 2009-08-24 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap befejeződött a 12. IAAF Atlétikai Világbajnokság Berlinben. A 11 tagú magyar válogatottból a legjobb nyolc között ketten végeztek ( Pars Krisztián/ kalapács 4. és Kővágó Zoltán/ diszkosz 6. hely). Elődöntős helyen szerepelt három atlétánk ( Kiss Dániel/ 110 gát - Kazi Tamás/ 800 m és a döntőt futó Papp Krisztina/ 5000 m). A megszerzett 8 ponttal válogatottunk az elindult nemzetek első negyedében végzett. Kiss Dániel 110 gáton 13,34 mp-es országos csúcsot futott. További hétvégi eredmények..

Atlétika: Két második hely Luzernben

pen | 2009-07-16 | Nincs hozzászólás!

Az Európai Atlétikai Szövetség Premium kategóriájába tartozó Luzern-i verseny diszkoszvető számában Kővágó Zoltán 65,27 méteres dobással a győztes Gerd Kanter (67,42) mögött a második helyen végzett. Kazi Tamás kiváló helyezkedéssel ismét jól futott 800 méteren. A győztes brazil Pecanha Fabiano (1:46,01) mögött 1:46,17 perces idővel szintén a dobogó második fokára állhatott fel. A 110 gát "A" futámában Kiss Dániel 13,71-el a hatodik helyen futott be.

Pekingi Olimpia: Augusztus 16-i események

pen | 2008-08-16 | Nincs hozzászólás!

A mai nap magyar szereplői, akikért szoríthatunk: vívásban Knapek Edina, Mohamed Aida, Varga Gabriella és Ujlaky Virginie, atlétikában Farkas Györgyi, Molnár Krisztina, Petrahn Barbara, Máté Gábor, Fazekas Róbert és Kővágó Zoltán, műugrásban Barta Nóra, ökölvívásban Kalucza Norbert, vitorlázásban Gádorfalvi Áron, Detre Diána és Berecz Zsombor, valamint a férfi vízilabda csapat.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás