Már 53 655 481 km-t sportoltatok

Úszás - Olasz Anna összetettben második a világkupán

Bozót | 2015-10-19 | Nincs hozzászólás!

Tizedik lett a szombati hongkongi viadalon, így összetettben a második helyen zárt Olasz Anna a nyíltvízi úszók idei világkupa-sorozatában.

Úszás - Olasz Anna hetedik a nyíltvízi úszó világkupán

Bozót | 2015-10-12 | Nincs hozzászólás!

Hetedik lett a vasárnapi kínai viadalon, összetettben pedig őrzi második helyét Olasz Anna a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatában.

Vizes VB - Risztov Éva olimpiai kvótát szerzett

Bozót | 2015-07-29 | Nincs hozzászólás!

Risztov Éva kvótát szerzett a riói ötkarikás játékokra a nyíltvízi úszók olimpiai távján, 10 kilométeren a kazanyi vizes világbajnokság keddi napján, miután a még éppen indulási jogot jelentő tizedik helyen végzett. A másik magyar, Olasz Anna 11.-ként érkezett célba, így lemaradt a jövő évi brazíliai olimpiáról.

Úszás - világkupa és OB Balatonfüreden

Bozót | 2015-06-22 | Nincs hozzászólás!

A nőknél Risztov Éva második, a férfiak versenyében Gyurta Gergely negyedik lett a szombati Magyar Úszás Napja keretében rendezett balatonfüredi nyíltvízi úszó világkupán, a vasárnapi országos bajnokságon Olasz Anna megnyerte az 5 kilométeres futamot.

Úszás - Olasz Anna nyert öt kilométeren nyíltvizi bajnokságot

Bozót | 2015-04-20 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna nyerte a francia nyíltvízi úszó-bajnokság keretében rendezett ötkilométeres viadalt Új-Kaledóniában, Noumeában.

Úszás - nem egyszerű a nyíltvízi úszók olimpiai kvalifikációja

Bozót | 2014-11-12 | Nincs hozzászólás!

Az idei nyílt vízi évadját Hongkongban bravúros világkupa „szakaszgyőzelemmel" záró Olasz Annára hosszútávúszó pályafutásának legnehezebb próbatétele vár a jövő évi kazanyi világbajnokságon. A legjobb tíz közé kell kerülnie ahhoz, hogy első nekifutásra kiérdemelje az olimpiai indulás jogát, ha viszont hátrább végez, 2016-ban már csak egy dobása marad, vagy még annyi sem...

Úszás - Olasz Anna világkupa-győztes Hongkongban

Bozót | 2014-10-20 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna győzött a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának utolsó állomásán, Hongkongban. A hazai sportági szövetség Facebook-oldalának szombati beszámolója szerint a 42 indulót 28 fokos víz, hőség és igen nagy hullámok várták. Olasz Anna már 5 kilométernél az élre állt, és végül a világbajnok brazil Poliana Okimotóval küzdött meg az aranyéremért.

Úszó EB - Olasz Anna ezüstérmes 25 kilométeren

Bozót | 2014-08-18 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna második lett a németországi úszó Európa-bajnokságon a nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyében, amelyet a szakág zárónapján rendeztek meg. Honfitársnője, Szilágyi Nikolett, továbbá az erősebb nem hasonló távú viadalának magyar résztvevője, Székelyi Dániel feladta a versenyt.

Úszósikerek és egy paraúszó Európa csúcs a hétvégéről

Bozót | 2014-03-31 | Nincs hozzászólás!

A magyar úszók is szép eredményeket értek el az elmúlt hétvégén: a hosszútávúszók Grand Prix-sorozatának mexikói állomásán, Cancúnban Olasz Anna célfotóval második, Gyurta Gergely pedig negyedik lett, míg paraúszónk, Sós Luca Európa csúcsot döntött Madridban.

Úszás - Olasz Anna hatodik helyen a világkupán

Bozót | 2013-10-08 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna hatodikként ért célba a hosszútávúszók 10 kilométeres hongkongi világkupaversenyén, amely az ez évi sorozat befejező állomása volt.
A nyári barcelonai világbajnokságon ebben a számban ötödik, a nyíltvízi Európa Kupában pedig összetettben győztes 20 esztendős szegedi úszó pályafutása eddigi legjobb világkupa-helyezését érte el kiváló időben, 30 fokos melegben, 26 fokos tengervízben megrendezett viadalon.

Vizes VB - egy ötödik és egy kilencedik hely 10kilométeren

Bozót | 2013-07-24 | 1 hozzászólás

Olasz Anna az ötödik, Risztov Éva, a tavalyi londoni olimpia aranyérmese pedig a kilencedik lett Barcelonában, a nyíltvízi úszók keddi 10 kilométeres versenyében.

Nyíltvízi úszó Európa-bajnokság: Szilágyi Nikolett 9. lett 5 km-en

pen | 2012-09-18 | Nincs hozzászólás!

A hazai trió nyerte a nyíltvízi úszók olaszországi Európa-bajnokságának pénteki, 5 kilométeres csapatversenyét. Piombinóban szombaton bonyolították le a nők és a férfiak 5 kilométeres egyéni versenyeit, előbbi számban Szilágyi Nikolett, utóbbiban Papp Márk képviselte a magyar színeket, míg 25 kilométeren Kutasi Gergely állt rajthoz.

Olaszországban lesz a nyíltvizi úszók Európa-bajnoksága

pen | 2012-08-29 | Nincs hozzászólás!

2012. szeptember 12-16. között Piombino, Olaszországban rendezik meg a Nyíltvízi Európa-bajnokságot. A kontinensviadalon 5km, 10km és 25km-es távon versenyeznek az úszók, valamint egy csapatversenyt is rendeznek szintén 5km-en.

Erős mezőny a nyíltvizi úszók utolsó kvótaszerző versenyén

pen | 2012-06-08 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén rendezik meg a nyíltvízi úszók utolsó olimpiai kvótaszerző versenyét Setubalban. Az ötkarikás programban szereplő egyetlen hosszú távú szám a 10 kilométer, amelynek egyelőre nincs magyar résztvevője, ám a portugáliai viadalon ketten is megkaparinthatják a lehetőséget, ha - a világszövetség, a FINA honlapjának híre szerint - az első kilencben végeznek.

Úszás: Ifi versenyző nyerte a hosszútávúszó ob-t

pen | 2010-01-24 | 1 hozzászólás

A még ifjúsági korú Olasz Anna, illetve Kutasi Gergely nyert 5 km-en a hosszútávúszók tatabányai uszodai országos bajnokságán. Különböző korosztályokban tizenöt klub hatvan képviselője indult a három távon - 5 km mellett 1500 és 3000 méteren - rendezett vasárnapi versenyekben.