Már 53 582 148 km-t sportoltatok

Hírek, érdekességek a futás világából

pen | 2012-09-07 | Nincs hozzászólás!

Liu Xiang műtétje után októberben kezdheti terhelni a lábát. Craig Mottram áttér a maratoni távra. Az UTMB harmadik helyezettje egy jurtában él Montanában az erdő szélén. Nem sikerült az öltönyös maraton Guiness Rekordjának megdöntése.

Olimpiai utózöngék: műtét, szponzorok, jutalmak

pen | 2012-08-17 | Nincs hozzászólás!

28 millió üzenet érkezett egy nap alatt a sérült Liu Xiangnak. Futárnak szerződtetné egy szponzor Usain Boltot. Világítótornyot neveznek el a Trinidad és Tobagói aranyérmesről.

Liu Xiang majdnem világcsúcsa Eugene-ben

pen | 2012-06-04 | Nincs hozzászólás!

Kimagasló eredményeket hozott az atléták Gyémánt Liga-sorozatának negyedik állomása az egyesült államokbeli Eugene-ben, ahol a férfi és női 10 ezer méter mellett a férfi hármasugrást is a világ idei legjobbjával nyerték a pénteki nyitónapon, míg a második napon csak az erős hátszél miatt nem sikerült a világcsúcs 110 gáton.

Genzebe Dibaba és Liu Xiang is remekelt Sanghajban

pen | 2012-05-21 | Nincs hozzászólás!

Genzebe Dibaba a világ idei legjobb eredményével, etióp csúccsal nyerte a női 1500 méteres síkfutást Sanghajban, az atléták Gyémánt Liga-sorozatának idei második versenyén. Férfi 110 m gáton ugyancsak a 2012-es legjobb időt produkálta a kínai Liu Xiang.

Baji a középdöntőben, Nguyen az előfutamban búcsúzott a fedettpályás vb-n

pen | 2012-03-12 | Nincs hozzászólás!

A legjobb magyar eredményt Baji Balázs érte el az Isztambulban rendezett fedettpályás atlétikai világbajnokságon, miután 60 méter gáton a középdöntőig jutott. Az utolsó versenynapon női rúdugrásban Iszinbajeva nyert, férfi 60 gáton Liu viszont kikapott. Mo Farah 3000 méteren majdnem bronzérmes lett, de végül mégsem.

Dayron Robles nem indul a fedettpályás világbajnokságon

pen | 2012-03-06 | Nincs hozzászólás!

Liu Xiang nem csaphat össze Isztambulban a jövő heti fedettpályás világbajnokságon az olimpiai bajnok és világcsúcstartó Dayron Robles-szel. A kubai sprinter ugyanis sérülés miatt lemondta a szereplést.

Liu Xiang, Clarke és Defar remekelt Birminghamben

pen | 2012-02-20 | Nincs hozzászólás!

Liu Xiang megnyerte a 60 méteres gátfutást, Lerone Clarke a 60 méteres síkfutást, Meseret Defar pedig a 3000 métert a hétvégén az Aviva Grand Prix-n Birminghamben. Mo Farah, bár új Európa-csúcsot futott, mégis kikapott két mérföldön.

Dayron Robles és Liu Xiang Birminghamben találkozik

pen | 2012-02-09 | Nincs hozzászólás!

A korábbi olimpiai bajnok kínai Liu Xiang és a jelenlegi olimpiai bajnok és világcsúcstartó (12.87) kubai Dayron Robles február 18-án Birminghamben állnak rajthoz 60 gáton.

Atlétika: A londoni lesz Liu Xiang utolsó olimpiája

pen | 2011-08-15 | 2 hozzászólás

Az Universiade megnyitóünnepségét követő sajtótájékoztatón a kínai sprinter bejelentette, hogy a 2012-es Londoni Olimpia lesz sportkarrierje utolsó olimpiája.

Atlétika: Liu Xiang győzött a sanghaji Gyémánt Liga viadalon

pen | 2011-05-16 | 1 hozzászólás

A 2004-es olimpiai bajnok kínai, 110 méteres gátfutó Liu Xiang nagyszerű formában kezdte meg az idei szabadtéri szezont a vasárnapi sanghaji atlétikai Gyémánt Liga versenyen, melyen egészen kiváló idővel, az amerikai David Olivert legyőzve lett első.

Atlétika: Új technikával készül a VB-re Liu Xiang

pen | 2011-04-17 | Nincs hozzászólás!

A korábbi olimpiai bajnok gátas sprinter Liu Xiang új rajttechnikával készül a Daeguban megrendezendő nyári világbajnokságra. A változtatás lényege, hogy Liu a korábbi nyolc lépés helyett hét lépéssel fut majd el a rajtot követően az első gátig. Liu azt reméli, hogy legalább öt századmásodpercet javul majd az ideje a 110 méteres távon ezzel az új technikával.

Atlétika: Liu Xiang és Isaiah Koech a figyelem központjában Düsseldorfban

pen | 2011-02-13 | Nincs hozzászólás!

Pénteken a 6. PSD Bank Meeting elnevezésű nemzetközi atlétikai versenyen Düsseldorfban 60 méteres gátfutásban harmadik lett  Liu Xiang. 5000 méteren a 17 éves Isaiah Koech megjavította a világon junior futó által valaha futott legjobb eredményt.

Liu Xiang három év után újra Európában versenyez

pen | 2011-02-01 | Nincs hozzászólás!

Düsseldorfban 60 méteres gátfutásban áll majd rajthoz február 11-én a 6. PSD Bank Meeting elnevezésű nemzetközi atlétikai versenyen Liu Xiang. Xiang három éve nem versenyzett Európában, Düsseldorfban pedig utoljára 2007-ben futott.

Atlétika: Liu Xiang jó idővel nyert az Ázsia Játékokon

pen | 2010-11-25 | Nincs hozzászólás!

A jelenleg Kínában zajló Ázsia Játékokon Liu Xiang 70.000 néző ovációja mellett nyerte meg a 110 méteres gátfutást. 13.09-es idejével 2010-ben ő lett a harmadik leggyorsabb ezen a távon, David Oliver és Dayron Robles mögött.

Interaktív képregény készült Liu Xiang életéről

pen | 2010-10-28 | Nincs hozzászólás!

A Nike a 110 méteres gátfutás korábbi olimpiai bajnokát, Liu Xiangot mint szuperhőst mutatja be nemrég elkészült interaktív képregényében.

Atlétika: Liu Xiang bejelentette, hogy megint sérült

pen | 2010-05-05 | Nincs hozzászólás!

Ismét megsérült Liu Xiang, a kínaiak olimpiai és világbajnok gátfutója. A 110 méter korábbi világcsúcstartója azzal az Achilles-problémával küszködik, amely miatt sokáig kényszerpihenőn volt, és kedden közölte: nem indul el szombaton az oszakai Grand Prix-n.

Atlétika: Liu Xiang is rajthoz áll Dohában

pen | 2010-03-05 | Nincs hozzászólás!

Liu Xiang is indul 60 méteres gátfutásban jövő héten a fedettpályás világbajnokságon. A kínai sprinter elismerte, hogy nincs tökéletes formában, célja a döntőbe kerülés.

Atlétika: Liu Xiang először győzött hosszú sérülése óta

pen | 2009-10-27 | Nincs hozzászólás!

Harmadik kínai bajnoki címét szerezte meg a 110 méteres férfi gátfutás egyik legnagyobb alakja, a tavalyi, hazai rendezésű olimpiát sérülés miatt kihagyó Liu Xiang.

Atlétika: Shanghaiban Gay 9.69, Jeter 10.64, Liu Xiang visszatért

pen | 2009-09-20 | 1 hozzászólás

A Shanghai Golden Grand Prix közönsége minden idők második legjobb féri és negyedik legjobb női 100 méteres eredményének tapsolhatott vasárnap: Tyson Gay 9.69-et, Carmelita Jeter 10.64-et futott. Liu Xiang visszatért a versenyzéshez és remek, 13.15-ös idővel második lett 110 gáton.

Atlétika: Robles júniusban, Xiang leghamarabb szeptemberben tér vissza

pen | 2009-04-11 | Nincs hozzászólás!

Lábadoznak a világ legjobb gátfutó sprinterei. A februárban combsérülést szenvedett olimpiai bajnok Dayron Robles júniusban tér vissza a versenypályákra, míg Liu Xiang kihagyni kényszerül a vb-t és leghamarabb szeptemberben versenyezhet újra.

Atlétika: Liu Xiang nem lesz ott a világbajnokságon

pen | 2009-01-08 | Nincs hozzászólás!

Valószínűleg az augusztusi berlini világbajnokságon sem indul Liu Xiang, a kínaiak gátfutója, aki még a pekingi olimpián szenvedett sérülést. A 110 gát athéni bajnoka hosszú ideje tartó sarokfájdalmai miatt decemberben feküdt kés alá.

Atlétika: Liu Xiang jövő júniusban versenyezhet újra

pen | 2008-10-21 | Nincs hozzászólás!

Sérülését követő pihenője után immár egy hónapja újra edz a kínai világ- és olimpiai bajnok sprinter, Liu Xiang. Liu orvosai hamarosan eldöntik, hogy műtéttel vagy hagyományos kínai kezelésekkel folytassák a sérült Achilles-ín rendbe tételét.

Pekingi Olimpia: Atlétika: Liu szerint Robles erősebb nála

pen | 2008-08-10 | Nincs hozzászólás!

A 110 méteres gátfutás kínai címvédője, Liu Xiang legutóbbi nyilatkozatában elmondta, szerinte a kubai világcsúcstartó Dayron Robles nagyon jó formában van és erősebb nála.

Futás: Robles szerint ismét megdőlhet a világcsúcs

pen | 2008-06-19 | Nincs hozzászólás!

A kubai Dayron Robles, aki múlt héten hódította el a 110 méteres gátfutás világcsúcsát a kínai Liu Xiang-tól, valószínűnek tartja, hogy rekordja még az idén megdől. Robles az olimpiai bajnoki cím esélyeseiről - köztük Liuról - is nyilatkozott.

Atlétika: Bekele és Defar rekord nélkül nyert

pen | 2008-06-09 | 3 hozzászólás

Nem sikerült világcsúcsot futnia hétvégén sem Kenenisa Bekelének 10.000 méteren, sem honfitársának, Meseret Defarnak 5.000 méteren a Prefontaine Classic atlétikai versenyen Eugene-ben. Liu Xiang rajthoz állt 110 gáton, de kizárták.

Atlétika: Liu talán már nem versenyezhet az olimpia előtt

pen | 2008-06-04 | Nincs hozzászólás!

Miután az elsőt lemondta, még mindig nem tudni, rajhoz áll-e második amerikai versenyén Kína legnagyobb atlétikai érem esélyese, a sprinter Liu Xiang. A hétvégi oregoni rendezvény lenne Liu utolsó verseny szereplése az olimpia előtt.

Atlétika: Liu Xiang nyerte a tesztversenyt

pen | 2008-05-25 | Nincs hozzászólás!

A 110 m-es gátfutás athéni aranyérmese, a világrekorder és világbajnok Liu Xiang a Nemzeti Olimpiai Stadionban rendezett tesztversenyen aratott újabb győzelmével tovább növelte a hazai sportkedvelők reményeit, miszerint a közelgő olimpiai versenyek egyik hőse lesz.

Atlétika fedettpályás vb – második nap

pen | 2008-03-09 | Nincs hozzászólás!

Papírformának megfelelően a kínai Liu Xiang nyert 60m gáton, nagy csalódást okozott viszont a kubai Robles elhibázott futása a szám előfutamában. Kallur sérülését követően kettős amerikai győzelem született női 60 gáton. Női 3000 méteren Defar biztosan győzött, míg a férfi 1500-as versenyen az etiópok megóvták az eredményt, mert versenyzőjüket az első helyről zárták ki.