Már 53 658 642 km-t sportoltatok

Kerékpár - Cavendish első győzelme új csapata színeiben

Bozót | 2016-02-10 | Nincs hozzászólás!

Dukhar és Al Khor Corniche között egy 176 kilométeres penzummal kezdődött az immáron jubileumi tizenötödik Katari Körverseny. A kezdeti hatalmas széllökések hatalmas tempóra késztették a karavánt, sajnos több bukás is borzolta a kedélyeket, melyek kapcsán Fabian Wegmann (Team Stölting) és Matej Mohoric (Lampre-Merida) is a viadal feladására kényszerült.

Kerékpár - Cavendish győzött az 5. szakaszon

Bozót | 2013-07-04 | Nincs hozzászólás!

Szerdán az első klasszikus mezőnyhajrára került sor a 100. Tour de France-on. Az etapot meggyőző fölénnyel Mark Cavendish nyerte. Az Omega Pharma – Quick Step sztárja pályafutása 24. Tour szakaszgyőzelmét ünnepelhette.

Cavendish sárga trikóra hajt a Tour-on

Bozót | 2013-06-19 | Nincs hozzászólás!

A világ egyik legjobb kerékpáros sprintere, a brit Mark Cavendish arra vágyik, hogy megnyerje az első szakaszt a jövő szombaton rajtoló Tour de France-on, és így viselhesse az összetettben vezetőnek járó sárga trikót.

Francisco Ventoso nyerte a Giro kilencedik szakaszát

pen | 2012-05-15 | Nincs hozzászólás!

A San Giorgio del Sannio és Frosinone közötti 9. etap a hajrában dőlt el, amely során több versenyző is bukott. A célegyenes előtti utolsó kanyart a pontversenyben élen álló Matthew Goss elméretezte, és már nem tudott a biciklin maradni. A bukásba belekeveredett Filippo Pozzato és az idei Girón már két szakaszt megnyerő Mark Cavendish is, bár utóbbi nem ütötte meg magát nagyon. Ventoso kikerülte a pórul jártakat, és végül két hazai versenyzőt, Fabio Fellinét és Giocomo Nizzolót lehajrázva megszerezte pályafutása második etapsikerét az olasz körversenyen.

Cavendish nyerte a Giro ötödik szakaszát

pen | 2012-05-11 | Nincs hozzászólás!

A brit Mark Cavendish nyerte meg a Giro d'Italia ötödik, Modena és Fano közötti 199 kilométeres szakaszát, sprintbefutóban megelőzve Matt Gosst és Daniele Bennatit. Összetettben továbbra is a litván Ramunas Navardauskas áll az élen, de előnye csökkent.

Mark Cavendish nyerte a Giro második szakaszát

pen | 2012-05-07 | Nincs hozzászólás!

Mark Cavendish nyerte a Giro d'Italia kerékpáros körverseny második szakaszát. A kiváló brit sprinter nagy hajrában gyűrte le a riválisokat a célegyenesben, a második helyen Matthew Goss, a harmadikon Geoffrey Soupe ért célba.

Bemutatták a Team Sky 2012-es keretét

pen | 2012-01-05 | Nincs hozzászólás!

Szerdán mutatta be a Team Sky 28 fős keretét, mellyel az idei szezonra készül. A versenyzőket 12 különböző országból toborozták, a csapatban 8 újonnan szerződtetett kerekest találunk, köztük a világbajnok Mark Cavendisht.

A legjobb brit sportolóknak sokat hozhat az olimpia

pen | 2012-01-04 | Nincs hozzászólás!

A világ- és Európa-bajnok hétpróbázó, az olimpia arcának megválasztott Jessica Ennis a Játékokat megelőző 12 hónapban kb. 1 millió fontot kap támogatóitól.

Highroad mez Cavendish aláírásával a fődíj

pen | 2011-11-18 | Nincs hozzászólás!

A Cycling Plus magazin nyereményjátékot hirdetett, melynek főnyereménye egy bekeretezett HTC-High Road mez, melyet Mark Cavendish írt alá az idei Giro-n.

Kerékpár-vb: Cavendish lett a világbajnok

pen | 2011-09-25 | Nincs hozzászólás!

A világ leggyorsabb bringásának tartott brit Mark Cavendish nyerte meg a férfi mezőnyversenyt a Koppenhágában rendezett országúti kerékpár-világbajnokság vasárnapi zárónapján. Az ausztrál Matt Goss lett a második, a német Andre Greipel a harmadik. Lovassy nem ért célba.

Cavendish első győzelmét szerezte az idei Tour-on

pen | 2011-07-07 | Nincs hozzászólás!

A második sprintbefutó alkalmával megszerezte első győzelmét a francia körversenyen Mark Cavendish. Bár csapata, a HTC-Highroad ezúttal nem tudta felvezetni a hajrát kapitányának, az angol az utolsó 150m-en kb a 10. pozícióból megindulva végül egy fél kerékpárhosszal megverte a meglepetésre hajrázó Gilbert-t és a zöld trikós Rojas-t.

Kerékpár: Cavendish a zöld trikóra koncentrál majd Tour-on

pen | 2010-01-14 | Nincs hozzászólás!

Mark Cavendish elmondása szerint szeretné első brit versenyzőként megszerezni az idei Tour de France-on a zöld trikót. Másik idei célja a minél eredményesebb szereplés az októberi vb-n.

Kerékpár: Roberts szerint Ciolek idén legyőzheti Cavendisht

pen | 2010-01-07 | Nincs hozzászólás!

A Milram csapat ausztrál kerekese, Luke Roberts egy ausztrál újságnak nyilatkozott idei terveiről. A csapathoz nemrég csatlakozott 32 éves versenyző idei két fő célja hozzájárulni a csapat jó szerepléséhez a Tour Down Under-ön, és Cioleket segíteni, hogy legyőzhesse Mark Cavendisht.

Kerékpár: Mark Cavendish nyerte a tizedik etapot a Tour-on

pen | 2009-07-15 | Nincs hozzászólás!

Tegnap a Limoges és Issoudun között kijelölt 194.5km-es etappal folytatódott a 96. Tour de France. A csapatrádiók tiltása miatt izgalmasnak ígérkező szakasz a mezőny tiltakozása közepette eseménytelenül telt. Végül mezőnyhajrában Mark Cavendish győzött.

Kerékpár: Fabian Cancellara vezet a Tour de France-on

pen | 2009-07-05 | Nincs hozzászólás!

Két szakasz után az időfutam győztese, Fabian Cancellara (Team Saxo Bank) áll az élen az összetett versenyben a 96. Tour de France-on. Második Alberto Contador, harmadik Bradley Wiggins. Armstrong a 10. helyen áll. A második szakaszt Mark Cavendish nyerte, sprintbefutóval.

Kerékpár: Két szakasz után Cavendish-nél a rózsaszín trikó

pen | 2009-05-11 | Nincs hozzászólás!

A tavalyi évhez hasonlóan idén is egy csapatidőfutammal vette kezdetét a Giro d'Italia, ezúttal Velencében. A 20,5 km-es etapot a Team Columbia nyerte. A másnapi 156 kilométeres szakaszon Alessandro Petacchi volt a leggyorsabb, de Cavendish második helyével megőrizte a rózsaszín trikót.

Kerékpár: Cavendish nyerte a Milánó-Sanremo-t

pen | 2009-03-22 | 3 hozzászólás

Bár sokáig úgy tűnt veszve a helyzet, a sírból hozta vissza a győzelmet a Team Columbiai csapat angol sprintere, Mark Cavendish, aki centiméterekkel nyerte csak meg a 100. Milánó-Sanremo klasszikust. A célegyenesbe fordulva a Cervelo csapat elengedte a felvezető embernek tűnő Heinrich Hausslert, miközben mindenki a gárda egyébként első számú sprinterére, Thor Hushovdra figyelt.

Kerékpár: Nem indul a vb-n Kupfernagel és Cancellara

pen | 2008-09-22 | Nincs hozzászólás!

Több esélyes is távol marad a kedden kezdődő Varese-i világbajnokságról. Biztos nem lesz ott a női egyéni időfutamban címvédő Hanka Kupfernagel, a férfi egyéni időfutamban címvédő Fabian Cancellara, valamint Mark Cavendish és Linus Gerdemann sem.

Kerékpár: Cavendish első Tour szakaszgyőzelme

pen | 2008-07-10 | Nincs hozzászólás!

A brit Mark Cavendish nyerte a Tour idei leghosszabb szakaszát Zabel és Freire előtt. A sprintelő mezőny ötven méterrel a célvonal előtt érte utol a táv nagy részét szökésben töltő trió utolsó versenyben maradt tagját, a francia Nicolas Vogondy-t. Az összetettben továbbra is Schumacher vezet.

Kerékpár: Giro hírek

pen | 2008-05-14 | Nincs hozzászólás!

A Giro mezőnye elhagyta Szicíliát és már az olasz csizmában teker. Négy szakasz után összetettben az olasz Franco Pellizotti vezet, tehát a szerdai, ötödik szakaszon is a Liquigas kerekese viselheti a rózsaszín trikót. A harmadik etapot az olasz Daniele Bennati, a negyediket a brit Mark Cavendish nyerte. A sorozatos bukások következtében további versenyzők kényszerültek feladni a Giro-t.