Már 53 662 941 km-t sportoltatok

Április 15-én Bécsben áll rajthoz Gebrselassie

pen | 2012-03-14 | 2 hozzászólás

Bécsben, a Vienna City Marathonnal egyszerre megrendezett félmaratoni távon áll majd rajhoz április közepén Haile Gebrselassie. 2011-hez hasonlóan idén is üldözéses versenyre vállakozik, ezúttal a szintén félmaratoni távon, időelőnnyel induló Paula Radcliffe-et kergeti majd.

Futás: Patrick Makau, Gebre és Radcliffe is ott lesz Berlinben

pen | 2011-09-15 | 4 hozzászólás

Patrick Makau megerősítette, hogy ő is rajthoz áll majd szeptember 25-én a berlini maratonon. Makau, aki 2010 leggyorsabb maratoni idejével (2:04:48) rendelkezik, szeretne nagyon gyorsan futni a német fővárosban.

Atlétika: Hétvégi hírek, érdekességek

pen | 2011-06-20 | 5 hozzászólás

Haile Gebrselassie szeptemberben újra rajthoz áll a Berlin Marathonon. Ed Whitlock újabb hihetetlen M80-as világcsúcsokat futott a hétvégén. Yuki Kawauchi kórházba került egy 50 kilométeres ultra verseny után. Alberto Salazar vízben futtatja elit atlétáit, hogy elkerüljék a sérüléseket.

Futás: Gebrselassie győzött Manchesterben

pen | 2011-05-15 | 2 hozzászólás

A várakozásoknak megfelelően Haile Gebrselassie nyerte vasárnap a Bupa Great Manchester Run elnevezésű 10 km-es utcai futóversenyt. 2005, 2009 és 2010 után idén negyedszer is győzött, ideje 28:10 volt. A nőknél meglepetésre - és a közönség nagy örömére - a brit Helen Clitheroe nyert, 31:45-ös új egyéni csúccsal.

Futás: Gebrselassie ott lesz Bécsben a félmaratonon

pen | 2011-03-17 | Nincs hozzászólás!

A Bécsi Maraton és Félmaraton versenyigazgatója, Jos Hermans bejelentette, hogy Haile Gebrselassie rajthoz áll április 17-én a félmaratoni távon. A 37 éves maratoni világcsúcstartó február végén egy terepen végzett edzés közben elesett, és egyik térdét megütötte, így nem is tudott rajthoz állni a Tokyo Marathonon, és bécsi indulása is kérdéses volt.

Hailu Mekonnen és Tatyana Arysova nyerte a Tokió Maratont

pen | 2011-02-28 | Nincs hozzászólás!

A 30 éves etióp Hailu Mekonnen a 33. kilométert követően lépett el Paul Biwottól, és szerezte meg a győzelmet az 5. Tokyo Marathonon a hétvégén. Mekonnen ideje 2:07:35 volt, ez az idei harmadik leggyorsabb maratoni idő és egyben új egyéni csúcs is az etióp futónak. Mekonnen a pályacsúcstól mindössze 12 másodperccel maradt el.

Maratoni hírek: Gebre megsérült, Berlin betelt

pen | 2011-02-24 | 2 hozzászólás

A Tokyo Marathon szervezői bejelentették, hogy vasárnapi versenyükön mégsem áll rajthoz Haile Gebrselassie. Gebre megsérült és hetekig nem versenyezhet.

Atlétika: Gebrselassie üldözéses félmaratont fut Bécsben

pen | 2010-12-21 | 4 hozzászólás

Haile Gebrselassie eldöntötte, hol áll rajthoz legközelebb Európában. A jövő évi Bécs Maraton napján egy kimondottan az ő számára megrendezett üldözéses félmaratont fut majd.

Atlétika: Remek verseny igérkezik Dubajban