Már 53 851 157 km-t sportoltatok

Hárman is 59:00-n belül, félmaratonon

Bozót | 2013-02-18 | Nincs hozzászólás!

Az Arab Emírségekben rendezett RAK félmaraton újabb mérföldkőként vonul be az utcai futóversenyek történetébe: a férfiaknál hárman is 59:00-n belül értek célba, míg öt hölgy futott 67 percen belüli eredményt.

Kaotikus rajt és 18 éves győztes a RAK Félmaratonon

pen | 2012-02-20 | Nincs hozzászólás!

A mindössze 18 – más források szerint csak 17 - éves kenyai Dennis Koech nyerte pénteken a szeles időben megrendezett RAK Félmaratont az Egyesült Arab Emirátusokban. Koech, aki Geoffrey Mutai csapatával edz, 61:30-as egyéni csúccsal érkezett a versenyre, amit 60:34-es idővel nyert meg. Csak percekkel a start előtt derült ki egyébként, hogy Geoffrey Mutai, akinek a lábai még nem pihentek ki teljesen egy korábbi, nagyon kemény pályán futott versenyt, mégsem rajtol el.

Futás: Új női félmaratoni világcsúcs: 1:05:50

pen | 2011-02-17 | 1 hozzászólás

A 29 éves kenyai Mary Keitany a RAK Half elnevezésű nemzetközi félmaratoni versenyen Ras Al Khaimah-ban 1:05:50-es idővel ért célba, ezzel 35 másodpercet faragott a korábbi világrekordból (1:06:25, Lornah Kiplagat, 2007, Udine). Keitany korábbi egyéni csúcsa 1:06:36 volt, ezt 2009-ben futotta Birmingham-ben.