Már 53 662 941 km-t sportoltatok

Atlétika - Tirunesh Dibaba gyermeket vár

Bozót | 2014-11-07 | 1 hozzászólás

Várandós az etiópok olimpiai bajnok futója, Tirunesh Dibaba, s emiatt kihagyja a következő szezont.

Atlétika - London Maraton elit - Dibaba színrelép

Bozót | 2014-04-11 | 2 hozzászólás

A vasárnapi London Maraton elit mezőnyében nem csupán Mo Farah-ra érdemes figyelnünk, hanem a női mezőnyre is. Hihetetlenül erős női vonal sereglik össze, élükön minden idők legeredményesebb pálya és mezei bajnokával, Tirunesh Dibabaval, aki első maratoni versenyét futja majd és természetesen győzni akar.

Tirunesh Dibaba Rióban maratont tervez

Bozót | 2013-01-07 | Nincs hozzászólás!

A háromszoros olimpiai bajnok etióp sztár kipróbálná magát maratonon is, amihez ideális helyszínnek a riói olimpiát gondolja.

Atlétika: Lagat fedettpályás amerikai csúcsot futott 5000 méteren

pen | 2010-02-08 | Nincs hozzászólás!

Bernard Lagat új amerikai csúcsot futott a hétvégén a Reebok Boston nemzetközi atlétikai versenyen 5000 méteren. Tirunesh Dibaba világcsúcs kísérlete ugyanebben a számban nem sikerült. A férfiak 60 méteres számában négyen is a világ idei legjobbján belül futottak.

Mezeifutás: Ebuya és Dibaba nyert Edinburgh-ben

pen | 2010-01-11 | Nincs hozzászólás!

A fagyos időben, havas talajon megrendezett BUPA Great Edinburgh nemzetközi mezeifutó versenyten a kenyai Joseph Ebuya Kenenisa Bekelét lehagyva nyerte meg a férfiak viadalát. A nőknél minden a papírforma szerint alakult: Tirunesh Dibaba nyert.

Futás: Bekele és Dibaba is rajthoz áll Edinburgh-ben

pen | 2010-01-08 | Nincs hozzászólás!

Edinburgh-ben most hétvégén rendezik a BUPA nemzetközi mezeifutóversenyt. A mezőnyben találjuk Kenenisa Bekelét, Tirunesh Dibabát, . A versenyzőkre idén sár helyett hó, jég és fagyos idő vár majd a Holyrood Parkban.

Atlétika: Új világcsúcs női 5000 méteren

pen | 2008-06-07 | 4 hozzászólás

Fantasztikus új világcsúccsal nyerte a női 5000 méteres síkfutást (nem GL-szám) az etióp Tirunesh Dibaba az oslói atlétikai Golden League-sorozat második állomásán, Oslóban. Dibaba 14:11.15 perces idejével több mint öt másodpercet javított honfitársa, Meseret Defar rekordján (14:16.63).

Futás: Mezeifutó vb fantasztikus etióp győzelmekkel

pen | 2008-04-01 | Nincs hozzászólás!

Tirunesh Dibaba és Kenenisa Bekele hihetetlen teljesítménnyel kápráztattal el a didergős időben az edinburgh-i Holyrood Parkban nekik szurkoló tömeget. Dibaba vert helyzetből egy hihetetlen tempójú, hosszú hajrával győzött, míg Bekele táv közben 20 mp-es megállásra kényszerült, de onnan is visszakapaszkodott az élre és végül maga mögé utasította összes vetélytársát.