Már 53 845 721 km-t sportoltatok

Atlétika - újabb magyar olimpiai kvalifikáció a Frankfurt maratonon

Bozót | 2015-10-26 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap került megrendezésre immáron 34. alkalommal a Frankfurt Maraton, amely idén meglehetősen emlékezetesre sikerült, például a szinte célfotót igényló női befutó miatt is, számunkra azonban a legjobb hír, hogy újabb magyar sportoló szerzett riói kvótát.

Triatlon - pályacsúcsok az Ironman Európa Bajnokságon

Bozót | 2015-07-07 | Nincs hozzászólás!

Július első hétvégéjén került sor az Ironman távú európa bajnokságra Frankfurtban, ahol a férfi és a női győztes is pályacsúccsal nyerte a versenyt.

Atlétika - Kebede és Kiptoo győzelme Frankfrutban

Bozót | 2014-10-27 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap került megrendezésre a BMW Frankfurt Maraton, az IAAF aranycimkéjével rendelkező versenyen Aberu Kebede és Mark Kiptoo győzedelmeskedett. Számos magyar futó is részt vett, a legjobb eredményt köztük Csere Gáspár érte el, aki a 19. helyen futott be.

Kenyai győzelmek a BMW Frankfurt Maratonon

Bozót | 2013-10-29 | 9 hozzászólás

Nagy kenyai fölény jellemezte a vasárnap megrendezésre került Frankfurt Maratont, a hölgyeknél az első két, a férfiaknál az első öt helyen kenyai versenyző futott be. Az abszolút győztes Vincent Kipruto lett 2:06:15-tel, egyetlen másodperccel előzve meg riválisát.

Erős mezőny áll rajthoz a Frankfurt Maratonon

Bozót | 2013-10-17 | Nincs hozzászólás!

A BMW Frankfurt Maraton az ország legerősebb utcai futóversenye amit az idei elit mezőny is megerősít. Az IAAF aranycimkéjével kitüntetett versenyre október 27-én kerül sor.

Makau nyert, a világcsúcs nem sikerült Frankfurtban

pen | 2012-10-29 | Nincs hozzászólás!

Még az első helyért is keményen küzdenie kellett Patrick Makaunak vasárnap Frankfurtban, a világcsúcstól pedig végül két és fél perccel elmaradt. A nőknél a maratonon debütáló Meselech Melkamu új pályacsúccsal győzött.

Makau világcsúccsal próbálkozik a hétvégén Frankfurtban

pen | 2012-10-26 | Nincs hozzászólás!

A kenyai Patrick Makau vasárnap szeretné tovább javítani az általa tartott maratoni világcsúcsot. Frankfurtban. A jelenlegi világcsúcsot (2:03.38) Makau tavaly Berlinben futotta.

Hosszútávú triatlon EB arany és egy Hawaii kvóta Németországból

pen | 2012-07-12 | 1 hozzászólás

Lenti Anita ismét "aranyosan" teljesített Németországban, ugynis korosztályában - a Középtávú EB arany után - első helyezést ért el Rothban a Hosszútávú Triatlon EB-n. Szunyog Zsolt hétvégén frankfurti korosztályos első helyezésével pedig megszerezte Hawaii kvótáját.

Frankfurt Marathon: Négy másodpercen múlt a világcsúcs

pen | 2011-10-30 | 5 hozzászólás

Alig négy másodperccel maradt el a maratoni világcsúcstól az idei BMW Frankfurt Marathon győztese, a kenyai Wilson Kipsang. 40 km-nél még pontosan Patrick Makau berlini világcsúcs futásának tempójában haladt.

Hétvégi maratonok Frankfurtban és Athénban

pen | 2010-11-01 | Nincs hozzászólás!

A tizedik helyen végzett Kálovics Anikó a Frankfurt Marathonon, melyen a férfiak között a kenyai Wilson Kipsang, a nők mezőnyében pedig honfitársa, Caroline Kilel győzött. Kipsang 2:04:57-es ideje az idei harmadik legjobb maratoni idő. Athénban több mint tizenkétezer futó vágott neki a maratonfutás 2500 éves jubileumát ünneplő versenynek.