Már 53 666 369 km-t sportoltatok

Nagyszerű magyar sikerekkel zárult a vizes VB

Bozót | 2013-08-05 | Nincs hozzászólás!

Minden idők egyik legsikeresebb vizes világbajnokságát zárta a magyar úszócsapat a katalán fővárosban vasárnap, ahol a versenyzők összesen öt érmet - három aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot - szereztek, emellett hét országos csúcsot, s egy Európa-rekordot is felállítottak, továbbá több értékes döntős helyezést is kiérdemeltek.

Vizes VB - Cseh, Hosszú, Jakabos is döntős

Bozót | 2013-08-01 | Nincs hozzászólás!

Cseh László 200 méter vegyesen a harmadik, 200 méter pillangón Hosszú Katinka szintén harmadik, Jakabos Zsuzsanna pedig a hatodik idővel jutott döntőbe a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek szerdai napján.

Hosszú Katinka Barcelonában aranyat vár magától

Bozót | 2013-04-11 | Nincs hozzászólás!

Negyedik olimpiájára készül Hosszú Katinka, a magyar női úszósport jelenlegi éllovasa. A tavaly nem kis bánatára ötkarikás érem nélkül maradt sportolónő London után edzőt és klubot is váltott, így a 2013-as idényre már nem Dave Salo, hanem Shane Tusup irányításával készült fel, győzelmei pedig mostantól új egyesületének, a Vasasnak a hírnevét öregbítik majd.

Maratonok hétvégéje tragédiával - Barcelona, Tel-Aviv

Bozót | 2013-03-18 | 5 hozzászólás

Szintén a mostani hétvégén rendezték meg a Barcelona Maratont, valamint szombatra volt tervezve Tel-Aviv városában is a maratoni verseny, ám ezt a hirtelen jött meleg miatt egy héttel elhalasztották. A félmaratont és a mini távokat megrendezték. Sajnálatos módon mindkét eseményre jutott egy haláleset.

Két magyar ezüstérem született a junior atlétikai vb-n

pen | 2012-07-16 | Nincs hozzászólás!

Krizsán Xénia hétpróbában, míg Pásztor Bence kalapácsvetésben szerzett ezüstérmet a vasárnap befejeződött barcelonai junior atlétikai világbajnokságon.

A jövő nagy atlétája lehet belőle: Adam Gemili

pen | 2012-07-13 | Nincs hozzászólás!

Tyson Gay szerint a 18 éves brit Adam Gemili "minden idők egyik legnagyobb sprinterévé válhat". Gemili fantasztikus, 10.05-ös idővel - új egyéni és világbajnoki csúccsal - nyerte meg a 100 méteres síkfutást a most zajló barcelonai junior világbajnokságon.

Egy elődöntő és három továbbjutás a junior vb-n

pen | 2012-07-12 | Nincs hozzászólás!

A barcelonai junior VB második napján, délelőtt két továbbjutónak örülhetett a csapat. Az idei felnőtt bajnok, Kéri Bianka biztosan – hellyel – ment tovább a 400 méter elődöntőjébe/ 54,34 mp. A 400 gáton jó erőbeosztással, idei legjobbjával célba érő Koroknai Máté idővel biztosította helyét a második körben/ 52,16 mp.

Junior Atlétikai VB első nap: Gönczöl Máté továbbjutott 110 gáton

pen | 2012-07-11 | Nincs hozzászólás!

Barcelonában megkezdődött a Junior VB. A nyitónap délelőttjén két rövidgátasnak szurkolhatott a magyar csapat, közülük a még ifjúsági korú Szűcs Valdó futamában, szoros versenyben az ötödik helyen végzett/ 14,32 -2,1w; társa, Gönczöl Máté parádés célba érkezéssel, másodikként – hellyel – továbblépett a szerdai elődöntőbe/ 13,89 – 1,3w.

Hatos kenyai győzelem a Barcelona Félmaratonon

pen | 2012-02-28 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál és a nőknél is hármas kenyai győzelem született a hétvégén a 22. Barcelona Félmaratonon. Abel Kirui 42 másodpercet faragott le a korábbi pályacsúcsból.

Egy olimpiai pillanatért cserébe fáklyavivő lesz az édesapa

pen | 2012-01-11 | Nincs hozzászólás!

Még az 1992-es Barcelonai Olimpián történt az, amiért most Jim Redmondot kiválasztották olimpiai fáklyavivőnek. Mint meséli, ő nem tett semmi különöset, csak a fiának akart segíteni.

Triatlon: Csomor Era 2., Kis Gyula 10. lett Barcelonában

pen | 2011-10-05 | Nincs hozzászólás!

Az ausztrál Michelle Mitchell és a spanyol Clemente Alonso nyerte a hétvégén a Challenge Barcelona ironman távú triatlonversenyt. A nőknél Csomor Erika második lett, a férfiak versenyében Kis Gyula a tizedik helyet szerezte meg.

Úszás: Cseh László és Kis Gergő nyert Barcelonában

pen | 2011-06-05 | Nincs hozzászólás!

A magyarok két aranyérmet gyűjtöttek szombaton Cseh László és Kis Gergő jóvoltából a Mare Nostrum elnevezésű nemzetközi úszóverseny-sorozat nyitóállomásán, Barcelonában, Bernek Péter és Biczó Bence pedig egy-egy második helyezést szerzett. Cseh, Kis, Biczó és Kapás Boglárka teljesítette az olimpiai A szintet, így már biztos londoni induló.