Már 53 664 668 km-t sportoltatok

Kerékpár - Valverde mindhárom nagy körversenyen indulna

Bozót | 2016-01-12 | Nincs hozzászólás!

A Movistar csapatvezetője Eusebio Unzue egy spanyol sportnapilapnak adott interjújában megerősítette, hogy ténylegesen is megvan annak az esélye, hogy Alejandro Valverde mindhárom nagy körversenyen rajthoz álljon a 2016-os idényben.

Három szakasz után Valverde vezet összetettben a Vueltán

pen | 2012-08-21 | Nincs hozzászólás!

A hazai környezetben versenyző Alejandro Valverde nyerte meg a Spanyol kerékpáros körverseny harmadik szakaszát, a hegyi befutón milliméterekkel megelőzve honfitársát, Joaquim Rodríguezt. Valverde ezzel összetettben is átvette a vezetést.

Valverde győzelmével végződött a Tour de France 17. szakasza

pen | 2012-07-20 | Nincs hozzászólás!

A spanyol Alejandro Valverde győzelmével végződött az országúti kerékpáros Tour de France 17., Bagneres-de-Luchon és Peyragudes közötti hegyi, 143.5 kilométer hosszú szakasza.

Kerékpár: Valverde fellebbezését elutasította a Svájci Legfelsőbb Bíróság

pen | 2011-01-12 | Nincs hozzászólás!

A Svájci Legfelsőbb Bíróság hétfőn elutasította Alejandro Valverde fellebbezését, így a spanyol országúti kerékpáros 2012 januárjáig nem versenyezhet.

Kerékpár: Alberto Contador nyerte a Párizs-Nizzát

pen | 2010-03-16 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap a hagyományos nizzai befutóval ért véget a Párizs – Nizza. A nagy iramot és látványos csatát hozó szakaszon Alberto Contador, Alejandro Valverde és Luis Leon Sanchez támadásai ellenére, megőrizte sárga trikóját és ezzel megnyerte a versenyt.

Kerékpár: A WADA elégedetlen a Valverde ügyek halasztódása miatt

pen | 2009-12-04 | Nincs hozzászólás!

A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) hivatalosan is jelezte, elégedetlen azzal, ahogy Alejandro Valverde ügyei egyre csak húzódik a nemzetközi Sportdöntőbíróságon.

Kerékpár: Spanyolok uralják az év végi világranglistát

pen | 2009-10-21 | Nincs hozzászólás!

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) kiadta a 2009-es szezonban elért eredmények alapján kalkulált világranglistát. A versenyzők között a Tour de France győztes Alberto Contador végzett az élen, de a képzeletbeli dobogó második és harmadik fokára is spanyol állhat fel. A második a Vuelta győztes Alejandro Valverde, a harmadik pedig Samuel Sanchez lett. A világbajnok Cadel Evans az ötödik helyen zárta az évet, míg a szezon első háromhetesének a centenáriumi Olasz Körversenynek a győztese Gyenisz Mencsov 15.-ként vonulhat téli pihenőre.

Kerékpár: Valverde pályafutása első nagy körversenyét nyerte

pen | 2009-09-20 | Nincs hozzászólás!

A német André Greipel nyerte a Vuelta utolsó, Rivas és Madrid között rendezett 110km-es szakaszát. A Columbia versenyzőjének ez volt a negyedik győzelme az idei körversenyen, melyek mellett még a pontversenyben is az élen végzett. Összetettben nem történt változás, a Caisse d'Epargne kerekese, Alejandro Valverde nyerte az aranyszínű trikót.

Kerékpár: Cunego második szakaszgyőzele a Vueltán

pen | 2009-09-14 | 1 hozzászólás

Zseniális versenyt hozott a Vuelta szuper hétvégéjének utolsó szakasza. A Grenada és La Pandera közötti 157km-es etapot egész napos szökés után Damiano Cunego (Lampre-NGC ) nyerte. Az összetettben Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne) 4 másodperccel növelte az előnyét a második Robert Gesink-kel szemben. A harmadik helyre Samuel Sánchez jött fel.

Kerékpár: Valverde megvédte címét a Dauphiné-n

pen | 2009-06-15 | Nincs hozzászólás!

A spanyol Alejandro Valverde győzelmével ért véget a 8 szakaszból álló Dauphiné Libéré verseny. A Tour de France előtti egyik legfontosabb felkészülési viadalon így a Caisse d'Epargne kerekese megvédte címét, és zsinórban másodszor nyert Grenoble-ban.

Kerékpár: Valverde ott lesz a Vuelta a Castilla y León-on

pen | 2009-03-19 | Nincs hozzászólás!

A Caisse D'Epargne csapat megerősítette, hogy Alejandro Valverde rajthoz áll majd a 24. Vuelta a Castilla y León körversenyen március 23-án. Valverde mellett ott lesz a verseny rajtjánál Alberto Contador, Lance Armstrong, Levi Leipheimer, Carlos Sastre és Denis Menchov is. Óscar Freire részvétele sérülése miatt még kérdéses.

Kerékpár: Paolo Bettinié lett a 12. szakasz a Vueltán

pen | 2008-09-12 | Nincs hozzászólás!

Paolo Bettini volt a leggyorsabb a nehéz, hideg, esős szakaszon, aminek a végén egy rövid emelkedőre hajrázott a mezőny. Alejandro Valverde több mint 3 perces hátránnyal ért csak célba.

Kerékpár: Valverde nyerte meg a Vuelta második szakaszát

pen | 2008-09-01 | Nincs hozzászólás!

A spanyol Alejandro Valverde sprintbefutóval nyerte meg a Spanyol kerékpáros körverseny második, 176 kilométeres szakaszát, és összetettben is vezet.

Tour: Valverdéé az első, Hushovdé a második szakasz

pen | 2008-07-07 | Nincs hozzászólás!

Szombaton 180 versenyzővel elrajtolt a 95. Tour de France. A körverseny első szakaszát Alejandro Valverde, míg a másodikat a norvég Thor Hushovd nyerte. Összetettben Valverde áll az élen.

Kerékpár: Valverde nyerte a Dauphiné Libérét

pen | 2008-06-16 | Nincs hozzászólás!

A kazah Dmitrij Fofonov szakaszgyőzelmével zárult az idei Dauphine Libere körverseny. Az összetett versenyt a spanyol Alejandro Valverde nyerte, Cadel Evans és Levi Leipheimer előtt.

Kerékpár: Dauphiné Libéré 2-3. szakasz

pen | 2008-06-12 | Nincs hozzászólás!

A második, 184 kilométeres szakaszt egy érdekes befutó hajrával nyerte meg az amerikai George Hincapie. A harmadik szakaszton, az egyéni időfutamban, Alejandro Valverde remek formát mutatva nyert, és átvette a sárga trikót.

Kerékpár: Dauphiné Libéré hírek

pen | 2008-06-10 | Nincs hozzászólás!

A Tour de France előversenye, a Dauphine Libere körverseny prológját az amerikai Levi Leipheimer nyerte, míg az első szakaszt a spanyol Alejandro Valverde. Összetettben a norvég Thor Hushovd vezet.