Már 53 869 643 km-t sportoltatok

Atlétika - Rekord közeli idők félmaratonon

Bozót | 2015-09-14 | Nincs hozzászólás!

Több híres félmaratonra került sor az elmúlt hétvégén, közülük kettőn rekord közeli eredmény született. Mo Farah 59:22-t futott az Egyesült Királyságban, míg a kenyai Bedan Karoki Koppenhágában érte el a világ idei legjobb félmaratoni idejét, 59:14-et.

Atlétika - Mo Farah visszalépett a hétvégi Gyémánt Liga futamtól

Bozót | 2015-06-08 | Nincs hozzászólás!

Az 5 és 10 ezer méteres síkfutás olimpiai és világbajnoka, a brit Mo Farah visszalépett a vasárnapi birminghami atlétikai Gyémánt Liga-versenytől, mivel edzőjét és edzőtársát doppinggyanúba keverték.

Atlétika - Mo Farah félmaraton Európa-csúcsa Lisszabonban

Bozót | 2015-03-23 | Nincs hozzászólás!

Az elmúlt hétvégén megrendezésre került jubileumi, 25. Lisszabon félmaratonon Mo Farah beváltotta a hozzá fűzött reményeket és kontinensrekordot  döntött. Ideje 59:23

Kenyai győzelmek és pályacsúcs a London Maratonon

Bozót | 2014-04-14 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a világcsúcstartó kenyai Wilson Kipsang, a nőknél pedig honfitársa, a kétszeres világbajnok Edna Kiplagat nyerte a vasárnapi Virgin London Maraton futóversenyt.

Mo Farah nagy reményekkel vág neki a vasárnapi London Maratonnak

Bozót | 2014-04-10 | 1 hozzászólás

Mo Farah maratoni debütálásától hangos a sportsajtó, a brit színekben versenyző atléta nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint megdönteni a brit rekordot, valamint megnyerni a versenyt.

Atlétika - Mo Farah elesett, Mutai nyerte a New York félmaratont

Bozót | 2014-03-19 | 1 hozzászólás

A célba érve összesett, tolószékben kellett elvinni a New York-i félmaraton végén Mo Farah-t. A 30 éves futó verseny közben is elesett, mert megbotlott. Az ekkor összeszedett hátrányt nem is tudta ledolgozni, és a győztes kenyai Mutai mögött 18 másodperccel elmaradva lett második.

Impresszív mezőny kezd összeállni a London Maratonra

Bozót | 2014-01-15 | Nincs hozzászólás!

A világsajtó hangos Mo Farah maratoni debütálásától és egyes sportújságírók máris megelőlegezik a 5000 és 10000 méter tavalyi világbajnokának a dobogós helyet, ám az áprilisban megrendezésre kerülő London Maraton elit mezőnye komoly csatát sejtet. Bekele ugyan nem lesz ott, de a világrekorder Wilson Kipsang és mások igen.

Gyémánt Liga London - Mo Farah bajnok 3000méteren

Bozót | 2013-07-30 | Nincs hozzászólás!

Komoly kenyai vagy etióp konkurencia nélkül versenyzett Mo Farah a hétvégén a Londonban rendezett Gyémánt Liga fordulón és szerezte meg magabiztosan a győzelmet 3000méteren.

Pályacsúcsok a New Orleans Félmaratonon

Bozót | 2013-02-25 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén került sor a nagy népszerűségnek örvendő New Orleans Félmaratonra, ahol a hosszútávfutás csillagai közül is többen rajthoz álltak. A várakozásoknak megfelelően, a pályacsúcsokat átadták a múltnak.

Radcliffe szerint Mo Farah lehet a britek maratoni reménysége

Bozót | 2013-02-19 | Nincs hozzászólás!

Mo Farah idén előbb tesztelné magát a London Marathon felén és jövőre tervezi a maratoni debütálást. Paula Radcliffe ugyan furcsállja a hozzáállását, de úgy gondolja, a kétszeres olimpikon felkavarhatja a brit maratonfutás állóvizét.

Hogy edzenek a nagyok? Videók

Bozót | 2013-01-24 | Nincs hozzászólás!

Érdekes videót közölt a letsrun.com portál, Mo Farah, Galen Rupp és Dathan Ritzenheim egyik utolsó kemény edzéséről 12 nappal az olimpiai megmérettetés előtt. Salazar súlyzós edzéseket is végeztet atlétáival, erről is találtam egy klassz felvételt.

A londoni olimpia hősei a brit uralkodó újévi kitüntetési listáján

Bozót | 2013-01-02 | Nincs hozzászólás!

A szinte példátlan hazai éremesővel zárult nyári londoni olimpiai és paralimpiai játékok brit érmesei vezetik a királynő által magas elismerésben részesítettek szombat hajnalban közétett újévi listáját.

Etióp győzelem női maratonon, brit elsőség férfi 10000 méteren

pen | 2012-08-06 | Nincs hozzászólás!

Tiki Gelana 2:23:07 órás időeredménnyel, új olimpiai csúccsal nyerte meg a londoni olimpia női maratoni futását. Az etióp a hajrában utasította maga mögé a kenyai Priscah Jeptoót. A dobogó harmadik fokára az egyéni rekordot futó orosz Tatjana Petrova-Arhipova állhat. A három magyar versenyző közül Rakonczai Beáta érte el a legjobb eredményt a 85. helyével, míg Erdélyi Zsófia 92., Kalovics Anikó 95. lett.

Baji a középdöntőben, Nguyen az előfutamban búcsúzott a fedettpályás vb-n

pen | 2012-03-12 | Nincs hozzászólás!

A legjobb magyar eredményt Baji Balázs érte el az Isztambulban rendezett fedettpályás atlétikai világbajnokságon, miután 60 méter gáton a középdöntőig jutott. Az utolsó versenynapon női rúdugrásban Iszinbajeva nyert, férfi 60 gáton Liu viszont kikapott. Mo Farah 3000 méteren majdnem bronzérmes lett, de végül mégsem.

Liu Xiang, Clarke és Defar remekelt Birminghamben

pen | 2012-02-20 | Nincs hozzászólás!

Liu Xiang megnyerte a 60 méteres gátfutást, Lerone Clarke a 60 méteres síkfutást, Meseret Defar pedig a 3000 métert a hétvégén az Aviva Grand Prix-n Birminghamben. Mo Farah, bár új Európa-csúcsot futott, mégis kikapott két mérföldön.

A legjobb brit sportolóknak sokat hozhat az olimpia

pen | 2012-01-04 | Nincs hozzászólás!

A világ- és Európa-bajnok hétpróbázó, az olimpia arcának megválasztott Jessica Ennis a Játékokat megelőző 12 hónapban kb. 1 millió fontot kap támogatóitól.

Mo Farah családja nélkül tölti a karácsonyt

pen | 2011-12-26 | 1 hozzászólás

Az 5000 méter világbajnoka, a brit Mo Farah a BBC-nek egy rádióinterúban mesélte el a napokban, hogy még karácsony előtt elutazik egy kenyai edzőtáborozásra, így idén nem tud a családjával - feleségével és hatéves kislányával - ünnepelni. A kislányának már nem is kellett elmagyaráznia a helyzetet, mert az előkészületekből megértette, hogy apa idén sem ünnepel velük.

Londoni Olimpia: 87.000 dolláros támogatás a legjobb brit atlétáknak

pen | 2011-10-19 | Nincs hozzászólás!

A brit atlétikai szövetség kihirdette, mely atlétákat részesíti a jövő évi Londoni Olimpiáig kiemelt támogatásban. A háromszintű támogatási rendszer csúcsán az éremesélyesek állnak, ők 87.000 dollárnak (azaz kb. 18,5 millió forintnak) megfelelő segítséget kapnak a szövetségtől az olimpiai felkészüléshez. Van olyan atléta is, aki visszautasította a támogatást.

Atlétika: Mo Farah 2017-ben már maratoni távon versenyezne

pen | 2011-09-22 | Nincs hozzászólás!

A daegui világbajnokságon öt- és tízezer méteren is érmet szerző Mo Farah is támogatja a londoni pályázatot a 2017-es atlétikai vb megrendezésére. A 28 éves atléta úgy nyilatkozott, fantasztikus dolog lenne, ha 2017-ben hazai közönség előtt versenyezhetne a világbajnokságon, de akkor már a maratoni távon állna rajthoz.

Futás: Mo Farah 2013-tól maratonon versenyez majd

pen | 2011-07-28 | 1 hozzászólás

Az elmúlt év 5000 és 10.000 méteres Európa-bajnoka, a 28 éves brit Mo Farah sikert sikerre halmoz mióta családjával együtt Amerikába költözött, hogy Alberto Salazar irányításával végezze edzéseit.

Atlétika: Európa-csúcs és világcsúcsok a Pre Classic versenyen

pen | 2011-06-05 | 1 hozzászólás

A brit Mo Farah 10.000 méteren új Európa-csúcsot futott pénteken a Prefontaine Classic nemzetközi atlétikai versenyen Oregonban. Ugyanitt Moses Mosop világcsúcsot futott 25.000 és 30.0000 méteren.

Futás: Mo Farah nyerte a New York City Félmaratont

pen | 2011-03-21 | 2 hozzászólás

Az elmúlt év 5.000 és 10.000 méter Európa-bajnoka, a brit Mo Farah nyerte vasárnap a New York City Félmaratont. A nőknél a kenyai Caroline Rotich pályacsúccsal nyert.

Futás: Mo Farah New Yorkban futja első félmaratonját

pen | 2011-03-09 | Nincs hozzászólás!

Az 5000 és 10.000 méter Európa-bajnoka, a brit Mo Farah is rajthoz áll március 20-án a New York City Félmaratonon. Ott lesz a mezőnyben az etióp Gebre Gebremariam és a brazil Marlison Gomes dos Santos is, míg a nőknél a legnagyobb név a kenyai Edna Kiplagat lesz.

Atlétika: Farah és Monteiro győzött 10.000 méteren Marseilles-ben

pen | 2010-06-08 | Nincs hozzászólás!

A brit Mo Farah és a portugál Ines Monteiro volt a leggyorsabb a szombati Európa Kupa versenyen Franciaországban. Mindketten új egyéni csúccsal nyertek 10.000 méteren.