Bozót | 2016-06-08 | 1 hozzászólás

Újabb világsztár indulása vált biztossá a Gyulai István Memorial – Atlétikai Magyar Nagydíjon, mivel a férfi 800 méter világcsúcstartója, a kenyai David Rudisha is vállalta a szereplést.

Atlétika - Rudisha a világ idei legjobbjával nyert

Bozót | 2014-07-12 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai bajnok David Rudisha a világ idei legjobb eredményével nyert 800 méteren az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat glasgow-i versenyének szombati napján.

Versenycsúcsok Eugene-ben - Rudisha visszatérőben

Bozót | 2014-06-03 | Nincs hozzászólás!

A hetedik helyen végzett a férfi 800 méter több mint egyéves kihagyás után visszatérő világcsúcstartója, David Rudisha szombaton, a eugene-i atlétikai Gyémánt Liga-versenyen.

Egy profi "nyúl" élete - interjú Matt Scherer iramfutóval

Bozót | 2013-02-15 | 5 hozzászólás

Matt Scherer, profi futó és nyúl, vagyis iramfutó (USA-ban rabbit-nek vagyis nyúlnak nevezik az iramfutót, Európa nagyrészén inkább pacer, vagy csak pace) A múlt évben 13 800méteres versenyen diktálta a tempót, többek közt David Rudisha 1:41.74-es rekordjához is. Két vele készült interjúból csemegéztem, csemegézzetek ti is!

Blake nyerte a zürichi 100 m-t, Rudisha kikapott

pen | 2012-08-31 | Nincs hozzászólás!

A szám világbajnoki címvédője, Yohan Blake nyerte meg a férfi 100 méteres síkfutást a csütörtöki, zürichi atlétikai Gyémánt Liga-versenyen, a 800 méter friss olimpiai bajnoka és világcsúcstartója, David Rudisha ugyanakkor meglepetésre kikapott a kétkörös versenyben.

Londoni Olimpia: 75 országos csúcs született atlétikában

pen | 2012-08-14 | Nincs hozzászólás!

Egyre-másra látnak napvilágot a Londoni Olimpiára vonatkozó különféle statisztikák. Az atlétikai versenyek kapcsán a világcsúcsokra - mint David Rudisha 800 méteres futására vagy a két 4x100-as váltóra - persze emlékszünk, de az jóval kevesebb figyelmet kapott, hogy a sportolók 75 országos csúcsot is elértek Londonban.

David Rudisha 800-on világcsúccsal győzött Londonban

pen | 2012-08-10 | Nincs hozzászólás!

Két parádés futódöntőt láthattunk tegnap este a Londoni Olimpia atlétikai programjában. A 200 méteres síkfutás fináléjában a jamaicai Usain Bolt győzött, míg 800 méteren a kenyai David Rudisha verte meg a mezőnyt.

Öt világ idei legjobb eredménye született Párizsban a Gyémánt Liga viadalon

pen | 2012-07-08 | Nincs hozzászólás!

David Rudisha, bár a világcsúcstól elmaradt, a világ idei legjobb eredményével, 1:41.54-gyel nyerte meg a 800 métert a párizsi Gyémánt Liga viadalon pénteken. Ez minden idők hetedik legjobb 800-as időeredménye.

Ma délután Gyémánt Liga verseny Párizsban

pen | 2012-07-06 | 5 hozzászólás

Parádés mezőny áll rajthoz ma délután Párizsban a Gyémánt Liga következő fordulójában. 100 méteren Tson Gay, Christophe Lemaitre és Justin Gatlin is fut majd.

Kővágó győzött New Yorkban a Gyémánt Liga viadalon

pen | 2012-06-11 | 2 hozzászólás

Kővágó Zoltán megnyerte a férfi diszkoszvetők versenyét a New York-i atlétikai Gyémánt Liga-viadalon. Kővágó 62,58 méteres dobással kezdett, majd sorozatról sorozatra javított, s a 66,36 méteres negyedik kísérletével győzött. A spanyol Frank Casanas lett a második 65,21 méterrel, az indiai Vikas Gowda pedig a harmadik 64,86-tal.

David Rudisha összefuthat Usain Bolttal a 4x400-as váltóban az olimpián

pen | 2012-05-10 | Nincs hozzászólás!

Mind a 800 méter világcsúcstartója, a kenyai David Rudisha, mind a sprinterkirály jamaicai Usain Bolt rajthoz állhat a 4x400-as váltóban a Londoni Olimpián.

Rudisha rajthoz áll New Yorkban a Gyémánt Ligában

pen | 2012-04-19 | Nincs hozzászólás!

David Rudisha, a férfi 800 méter világcsúcstartója rajthoz áll a június 9-én sorra kerülő New York-i atlétikai Gyémánt Liga-versenyen.

Usain Bolt és Sally Pearson az Év atlétája

pen | 2011-11-15 | Nincs hozzászólás!

A 200 m-en és a 4x100 m-es váltóban idén világbajnok jamaicai Usain Boltot, és az ausztrál Sally Pearsont, a daegui VB-n 100 m gáton aranyérmes vágtázót választotta meg az év atlétájának az IAAF.

Még hárman-hárman versenyben az Év atlétája címért

pen | 2011-11-07 | Nincs hozzászólás!

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) nyilvánosságra hozta annak a három-három férfi, illetve női versenyzőnek a nevét, aki még versenyben van az Év atlétája címért.

Atlétika: David Rudisha felépült sérüléséből

pen | 2011-06-02 | Nincs hozzászólás!

A 800 méter világcsúcstartója David Rudisha bejelentette, hogy felépült sérüléséből és június 30-án tér vissza a versenyzéshez Svájcban, a Gyémánt Liga lausanne-i fordulójában. Rudisha sem Rómában sem Ostravában nem tudott rajthoz állni.

Interjú David Rudishával

pen | 2011-02-12 | Nincs hozzászólás!

Egy héten belül kétszer is megdöntötte Wilson Kipketer 800 méteres világcsúcsát, megnyerte az Afrika-bajnokságot, a Kontinentális Kupát és az IAAF megválasztotta az Év Atlétájának. Az egész tavalyi szezonban senki sem tudta legyőzni.

Rudisha és Vlasic az lett az év atlétája

pen | 2010-11-21 | Nincs hozzászólás!

A 800 méteren világcsúcsot javított kenyai David Rudishát, illetve a magasugrás Európa-bajnokát, a horvát Blanka Vlasicot választotta meg az év atlétájának a sportági világszövetség (IAAF), amely a vasárnap esti, monacói gálán köszönti 2010 legjobbjait.

Atlétika: Újabb világcsúcs 800 méteren

pen | 2010-08-30 | Nincs hozzászólás!

A kenyai David Rudisha tovább javította múlt héten futott 800 méteres világrekordját. Az új világcsúcs 1:41.01, melyet Rudisha vasárnap este ért el, Rietiben.

Atlétika: Új világcsúcs született férfi 800 méteren

pen | 2010-08-22 | Nincs hozzászólás!

A kenyai David Rudisha 1:41.09-re javította Berlinben a 800 méteres férfi síkfutás világcsúcsát. A korábbi rekordot Wilson Kipketer futotta 1997-ben (1:41.11).

Atlétika: Új Afrika-rekord 800 méteren

pen | 2009-09-08 | Nincs hozzászólás!

Hétvégén rendezték Olaszországban a Rieti IAAF Grand Prix-t. A verseny legjobb eredménye férfi 800 méteren született, ahol a kenyai David Rudisha új Afrika-rekorddal nyert. A sprintszámokban a jamaikai atléták domináltak. 1500 méteren a vb ezüstérmes brit Lisa Dobriskey legyőzte Maryam Yusuf Jamalt.