Már 53 657 187 km-t sportoltatok

Atlétika - óriási veszteséggel zárt az Európa Bajnokság

Bozót | 2014-08-22 | Nincs hozzászólás!

Kétmillió svájci frank (530 millió forint) veszteséggel zártak a vasárnap befejeződött zürichi atlétikai Európa-bajnokság szervezői. A rossz mérleg elsősorban a jegyeladásra vezethető vissza, az Eb hat napja alatt egyszer sem volt teltház.

Atlétika - véget ért az EB - Márton Anita bronzérmes az utolsó napon

Bozót | 2014-08-19 | Nincs hozzászólás!

Évtizedek óta nem volt arra példa, hogy egy magyar atléta csapat világversenyen egyéni csúcsok sorát szállítsa, köztük országos rekordokat, mint történt az a vasárnap befejeződött zürichi Európa-bajnokságon –nyilatkozta az MTI-nek Spiriev Attila sportigazgató.

Atlétika EB - 1500 méteren tisztán győzött a korábban kizárt francia

Bozót | 2014-08-18 | Nincs hozzászólás!

A 3000 méter akadályon aratott győzelme után sportszerűtlensége miatt kizárt Mahiedine Mekhissi-Benabbad nyerte az 1500 métert vasárnap a zürichi atlétikai Európa-bajnokság zárónapján, amelyen Mo Farah duplázott.

Atlétika EB - kizárták a 3000 m akadályfutás győztesét

Bozót | 2014-08-15 | 16 hozzászólás

Már a célba érkezés előtt ünnepelni kezdett Mahiedine Mekhissi-Benabbad a 3000 méteres akadályfutás győztese az atlétikai Európa-bajnokságon Zürichben. A francia sportoló annyira biztos volt sikerében, hogy a célegyenesbe fordulva lehúzta magáról a mezét és a szájába vette, így ünnepelve meg első helyét. A sportszerűtlen cselekedetéért előbb sárga lappal büntették (mintha futballmeccsen lettünk volna), majd később a versenybírók kizárták.

Atlétika - Baji alig maradt le a dobogóról 110 m gáton

Bozót | 2014-08-15 | 2 hozzászólás

Az országos csúcsot futó Baji Balázs az ötödikről a negyedik helyre lépett előre 110 m gáton a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon, miután az eredetileg harmadik francia Dimitri Bascou-t a csütörtök esti döntőt követően kizárták.

Atlétika EB - Pavey történelmet írt, Farah győzelemmel tért vissza 10 000 méteren

Bozót | 2014-08-14 | 6 hozzászólás

Emlékezetes lesz a zürichi atlétika európa bajnokság 10 000 méteres futama, ahol a brit Jo Pavey nyerte a női versenyt, Mo Farah pedig a férfiak viadalát.

Atlétika EB - friss - magyar - hírek két versenynap után

Bozót | 2014-08-14 | Nincs hozzászólás!

Zsivoczky 17., Baji elődöntős, Orbán a döntőben. Csütörtökön az olimpiai bajnok kalapácsvető, Pars Krisztián is bemutatkozik a zürichi atlétikai Európa-bajnokságon,  rajta kívül hét magyar versenyző lesz érdekelt. Élő közvetítés továbbra is ITT

Atlétika EB - a mai nap magyar érdekeltjei

Bozót | 2014-08-13 | Nincs hozzászólás!

Atlétika EB - nem hozott nagy magyar sikereket az első nap

Bozót | 2014-08-13 | 3 hozzászólás

Zürichben, az atlétikai Európa-bajnokságon a magyar versenyzők számára többnyire nem úgy alakult a nap, ahogy eltervezték. A britek viszont örülhettek, hiszen Jo Pavey a nap legjobban várt számában, női 10 ezer méteren begyűjtötte az aranyérmet.

Triatlon - Csomor Erika bronzérmes Zürichben

Bozót | 2013-07-29 | Nincs hozzászólás!

Az egyik legnehezebbnek tartott Ironman triatlon versenyt rendezték meg a hétvégén Zürichben. A sportág történetének egyik legextrémebb időjárásában Csomor Erika - aki az idén már több nagy nemzetközi versenyt dobogójának a legtetején is állt – megszerezte a bronzérmet.

Magyar sikerek a svájci Ironman versenyen

pen | 2012-07-17 | Nincs hozzászólás!

Csomor Erika abszolút, míg Halász Annamária korosztályos győzelmet aratott Svájcban az Ironman Switzerland viadalon. Ugyanitt Boronkay Péter teljesítette első ironman távú triatlonját, 11:21:25-ös idővel.

Atlétika: Zürich után még hárman vannak versenyben a GL fődíjáért

pen | 2009-08-31 | Nincs hozzászólás!

Jelena Iszinbajeva 5,06 méteres világcsúccsal nyerte a női rúdugrást a zürichi Golden League atlétikai viadalon, pénteken. A GL sorozat ötödik állomása után három atléta van még versenyben az egymillió dolláros fődíjért: Jelena Iszinbajeva, Sanya Richards és Kenenisa Bekele.