Már 53 659 769 km-t sportoltatok

Címketalálatok

Atlétika: Molnár Barbara egy millió néző előtt futott

pen | 2009-09-25 | 1 hozzászólás

Molnár Barbara elit versenyzőként állhatott rajthoz a Berlin Marathonon. A táv végefelé megküzdött ugyan egy holtponttal, de végül három percet javítva egyéni csúcsán a nők között a 15. helyen ért célba. "Eddigi pályafutásom kiemelkedő élményét jelentette a berlini részvétel - mondta a TF-en testnevelés-egészségtan diplomát szerzett fiatal hosszútávfutónő. - Negyvenezren indulhattunk, a nézők pedig a rajttól a célig folyamatosan bíztattak bennünket."

Atlétika: Gebrselassie nyert, 30 km-en sikerült a világcsúcs

pen | 2009-09-20 | 2 hozzászólás

Haile Gebrselassie 2:06:08-as idővel negyedik alkalommal is megnyerte a Berlin Marathont. A táv utolsó hét kilométerén erősen lelassulva végül elmaradt saját 2:03:59-es világcsúcsától, de harminc kilométeren új rekordot futott: 1:27:49-et (ami ratifikálás után lesz hivatalos rekord). A női versenyt szintén etióp futó nyerte: Atsede Besuye új, 2:24:47-es egyéni csúccsal ért első helyen a célba.

Minden idők két leggyorsabb maratonistája Berlinben

pen | 2009-09-02 | 3 hozzászólás

Haile Gebrselassie és Duncan Kibet is rajthoz áll majd szeptember 20-án a 36. Berlin Marathonon. A táv világcsúcsát Gebre tartja 2:03:59-cel, míg Kibet idén futotta szenzációs, 2:04:27-es egyéni csúcsát.

Atlétika: Gebre nem lesz ott a vb-n, a világcsúcs érdekli

pen | 2009-05-21 | Nincs hozzászólás!

A szeptember 20-i Berlin Marathonon indul, az augusztusi, szintén a német fővárosban rendezendő atlétikai világbajnokságot viszont kihagyja Haile Gebrselassie. A maratoni verseny szervezői szerdán közölték, hogy a maratonfutás etióp világcsúcstartója megerősítette náluk részvételi szándékát.

Atlétika: Gebre nyilatkozata a világcsúcsról és az atlétika jövőjéről

pen | 2008-09-30 | 1 hozzászólás

Haile Gebrselassie új maratoni világcsúcsát követően mesélt a hétvégi Berlin Maratonról és elmondta véleményét az atlétika jövőjéről is, valamint arról, miért kellene mindenkinek futnia. Csak egyet tudunk vele érteni :o)

Atlétika: 2:04-en belüli új maratoni világcsúcs

pen | 2008-09-29 | Nincs hozzászólás!

Haile Gebrselassie 2 óra 3 perc 59 másodperces világcsúccsal nyerte meg a 35. Berlin Marathont. Gebre a saját maga által tartott rekordot döntötte meg, amit tavaly ér el ugyancsak Berlinben (2:04:26).

Atlétika: Gebrselassie világcsúcsjavításra készül

pen | 2008-07-23 | Nincs hozzászólás!

A világrekorder etióp hosszútávfutó Haile Gebrselassie indul a Berlin Maratonon, szeptember 28-án. A szervezők tájékoztatása szerint a 35. születésnapját szeptemberben ünneplő atléta 2006-os és 2007-es győzelme után jelenleg is győzelemre, és fennálló rekordjának megjavítására készül.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás